Była dyrektorka pójdzie do sądu
Niedźwiedź. Małgorzata Balińska, która po skardze do wójta ustąpiła ze stanowiska dyrektora przedszkola w Niedźwiedziu. Teraz zabrała głos w sprawie i zamierza o swoje dobre imię walczyć przed sądem.
O sprawie pisaliśmy dwa tygodnie temu w artykule 'Ustąpiła ze stanowiska po skardze do wójta'. Przypomnijmy, że Małgorzata Balińska - dotychczasowa dyrektor przedszkola w Niedźwiedziu złożyła rezygnację ze stanowiska z powodu zastrzeżeń grupy rodziców co do sposobu, w jakim kierowała placówką. W liście, skierowanym do wójta Janusza Potaczka i przewodniczącego Rady Gminy Edwarda Krzysztofiaka, rodzice pisali m. in. o nieścisłościach dotyczących finansów. Wójt zdecydował się na powołanie zespołu kontrolnego, który potwierdził część zarzutów kierowanych pod adresem dyrektorki. Janusz Potaczek nie chciał jednak podać szczegółów postępowania, gdyż uważa sprawę za zamkniętą. Zapewnił jednak, że nie były to rozbieżności na dużą sumę. Pod koniec czerwca w Niedźwiedziu miało się odbyć zebranie z rodzicami, na którym przedstawiono wyniki kontroli.
W sprawie zabiera teraz głos była dyrektorka.
- W ciągu ostatnich miesięcy stałam się podmiotem bezpodstawnych ataków ze strony kilku osób, których motywacji nie potrafię zrozumieć - mówi Małgorzata Balińska. - W brutalny sposób w drodze oszczerstw i pomówień zakwestionowano bardzo istotny fragment mojego życia związany z pełnieniem funkcji dyrektora przedszkola w Niedźwiedziu. Mając na względzie dobro przedszkola i gminy oraz nie chcąc poróżnić mieszkańców przez cały ten czas starałam się merytorycznie tłumaczyć sprawy, w których stawiano mi zarzuty. Nie mogąc sobie poradzić z niesprawiedliwością stawianych mnie zarzutów złożyłam deklaracje, ze jeśli przyczyni się to do uspokojenia atmosfery w gminie gotowa jestem złożyć rezygnację z funkcji dyrektora placówki. Niestety krok ten odczytany został przez wiele osób w opaczny sposób. W takiej sytuacji zdecydowałam się podjąć kroki prawne przeciwko osobom, które naruszyły i to w sposób drastyczny moje dobre imię oraz podważyły w opinii społecznej zaufanie do mojej osoby. W najbliższych dniach do Sądu Rejonowego w Limanowej trafi w tej sprawie mój prywatny akt oskarżenia. Muszę bronić swojej godności, honoru i szacunku wobec samej siebie.
Zobacz również:(Fot.: strona internetowa przedszkola)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (49)
Teraz znow procesy sadowe cuda niedziwy, jezeli wygra zapewne gmina musi wyplacic odszkodowanie.
Ehh ludzie nauczcie sie zalatwiac sprawy po dobroci. To Wojt ma wladze nad przedszkolem, zatem wystarczylo zwykle ostrzezenie. W przypadku niedostosowania sie przez dyrektor wowczas mozna bylo podjac ostrzejsze kroki. Pozdrawiam i milego dnia zycze wszystkim.
Popieram !!!
Żeby się tylko dzisiaj Paniom obiad nie przypalił :)
Bylem wczoraj na Jasnej Gorze na wejsciu po raz 32 Goralsiej Pielgrzymki ; Rabka Orawa Bachledowka i Nowy Targ
Musze Ci napisac ze tam pod Jasna Gora widac i mozna odczuc jak malymi i slabymi ludzmi jestesmy !!!
Pielgrzymke wprowadzila Rabka wjechali na gniadych rumakach z pieknym spiewem goralskim a z ciemnych chmur nad Jasna Gora wyjrzalo piekne sloneczko .W rabczanskiej grupie szlo 250 osob od 4-latka po 70-latka
Tam wszycy byli jednoscia wspierali sie jak mogli zeby dojsc do celu jakze zmeczeni ale jak wielka radosc bylo widac na ich rozpromienionych buzkach Padnieci i wyczerpali co bylo widac podczas mszy sw na Jasnogorskich bloniach mieli jeden cel Podziekowac Matce Bozej za trud codziennego zycia i prosic o wsparcie i rozwiazywanie codziennych problemow ' WLASNIE TAKICH JAK POWYZEJ '
Na koniec mojego wpisu :
Mam nadzieje ze zwasnone strony usiada do normalnej rozmowy wyjasnia sobie wszystko na spokojnie bo juz wszystko co zle wykrzyczeli nawet publicznie bez emocji potrafia rozwazac ten problem
Bo sad to powinna byc juz ostatecznosc .
Pozdrawiam i milego dnia zycze .
@Janek64 'Mam nadzieje ze zwasnone strony usiada do normalnej rozmowy wyjasnia sobie wszystko na spokojnie bo juz wszystko co zle wykrzyczeli nawet publicznie bez emocji potrafia rozwazac ten problem'
Moim zdaniem jednak w tym przypadku będzie musiał zająć stanowisko Sąd ziemski limanowski.
Na ostatecznym Ci komentujący zakrzyczeliby św. Piotra na dobre i jeszcze by zrezygnował z pilnowania bram nieba dopiero by się narobiło:)
Ten wczorajszy dzien byl dla mnie szczegolny
Bo wiem ze bez Boga ani do proga .
Piekne slowa wczoraj powiedzal do zgromadzonych pielgrzymow nasz krakowski biskup J. Szkodon
Wracajcie do swoich domow pozdrowcie swoje rodziny
Niech Jasnogorska Pani bedzie waszym wsparciem na kazdy dzien' BO NAWET LZY WASZE LZY SA MODLITWA'
szkole dyrektorem i nauczycielem. Jeśli nauczyciel wymaga od dzieci wiedzy i odpowiedniego zachowania 'krzykacze' konsolidują się robią 'odpowiednią atmosferę' wokół nauczycielki stawiając ja pod ścianą opinii. W rejonie Mszany Niedźwiedzia daje się o tym słyszeć bo zaczęto o tym głośno mówić po śmierci nauczycielki w Podobinie. A jak jest w innych samorządach? tak jak piszę. Wójtowie, po 20 - 30 lat rządzenia i to oni rozdają karty a spróbuj się sprzeciwić. Ja jestem pan i władca. P. rządzący dajcie upust swojej bucie, czas szybko leci, dzisiaj rządzicie 20 - 30 lat, dobiega kres waszej władzy bo jak nie z wyboru to upływu lat, no bo któż wybierze was na następną kadencje jeśli będziecie mieć po 60 czy 70 lat. Tak czy tak to się skończy a ocenią was czy byliście ludźmi dobrymi, czy westchną 'nareszcie koniec nim'. Zastanówcie się 'możnowładcy', lepiej iść na pielgrzymkę do Pani Jasnogórskiej i przemyśleć swoje dotychczasowe postępowanie i zachowanie. Czy byłem i jestem uczciwy? Bo ryba psuje się od głowy, dyrektorzy postępują tak jak postępuje ich szef. Ktoś kiedyś napisał w innym artykule, że dyrektoraka zatrudnia osoby z rodziny czy inacej protegowane. A jak jest choćby popatrzeć w naszych urzędach, córki, synowie, itp. itd szkoda pisać. Z reką na sercu, kto dostaje pracę w urzędzie, powiedzmy ludzie z konkursu, paranoja. Jest nad czym sie zastanowić kochany władco(wójcie) A jak jest w twoim urzędzie?
podczas imprezy Odkryj Beskid Wyspowy można było zauważyć Pana Przewodniczącego Rady ( wójta nie było bo Kasina miała 650 lecie i tam był)a jego zachowanie to już inna bajka
Panie Przewodniczący- najważniejsza( wg prawa) osobo w gminie Niedźwiedź, zachowywał się Pan jak rasowy Podobinianin, słoma z butów, podczas mszy pan kiełbaski zjada tak jak by miało dla pana zabraknąć, rozmowy, śmiechy i inne piknikowe zachowanie. reprezentował Pan gminę i pięknie Pan ją zareklamował, normalne buractwo aż wstyd że ktoś tak sie zachowuje a ma o sobie mniemanie wielkiego zasłużonego gminnego działacza, mam jeszcze jedno pytanie czy zawsze jak jest msza to po niej robicie taką bibe, wódki whisky?? ludzie patrzyli na was, a kielon za kielonem szły. wstyd i hańba w biały dzień. i buractwo
Święte prawo rodziców wiedzieć na co idą ich pieniądze!!!!
Na portal też Pan Bóg zagląda :)
'Nikt nie może dwom Panom służyć' (Mat. 6:24)
W gminie ja się pytam? do cholery, przecież tu chodzi o dzieci, a nie o gminę i urzędy?
Wazeliniarstwo!
Serdecznie Was pozdrawiam marne istotki.
Pani Dyrektor natomiast życzę jak najlepiej i popieram z całej siły.
Tutaj irytacja występuję tylko w kwestii Twoich prostackich komentarzy.
PS: Teraz czekam na odwet, ale niestety już nie odpiszę. Teoretycznie, ale i też praktycznie mam Cię i Twoje zdanie daleko za sobą.. ;] Bywaj!
Tak twierdzisz? To co tutaj dalej robisz? Zabieraj się stąd w takim razie i zostaw sprawę odpowiednim ludziom, którzy się tym zajmą i zakończą sprawę. Sam sobie zaprzeczasz własnymi komentarzami. Mówisz, że nie chcesz niszczyć, ale chcesz prawdy?! To skończ z głupimi komentarzami, które kierujesz w stronę Pani Dyrektor, a które w sposób bezpośredni ją dotykają poprzez oszczerstwa i pomówienia - a to czasem nie jest niszczenie? Jest, jest. Ale widać Twoje szare komórki odmawiają posłuszeństwa.
Możesz spać spokojnie? jakbyś się czuła gdyby twoje dziecko jadło na okrągło makaron z opieki zapiekany z jabłkami z Podobina?
Nie kłóćmy się już o pierdoły bo to bez sensu.
Wszystko i tak wyjdzie na jaw.
bomba66: Wiesz co, powiem tylko tyle - za wszystko będzie trzeba przeprosić, a skoro Tobie jadłospis sie nie podobał to trzeba było dziecku kebaba to Przedszkola podrzucać.
Wyjdzie - owszem, że Pani Dyrektor nie zrobiła nic złego, nic za co można byłoby ją w ten sposób oskarżać!
Dobrej nocy
Pozwolcie rozstrzygnac sprawe odpowiednim organom.
Milego