Burmistrz wzywa nadzór budowlany. To zemsta za zwolnienie z pracy?
Burmistrz chce rozbiórki chodnika i schodów, które na gruncie należącym do miasta wybudował właściciel sąsiedniej nieruchomości. Zamierza też odzyskać „bezumownie” użytkowany teren. Mieszkaniec z kolei twierdzi, że prace wykonał za zgodą władz miasta w czynie społecznym, a postawa Józefa Kowalczyka to „zemsta” za zwolnienie z pracy w przeszłości.
Burmistrz Mszany Dolnej Józef Kowalczyk zamierza rozwiązać problem miejskiej nieruchomości, która jego zdaniem została bezprawnie zabudowana przez właściciela sąsiedniej działki. Burmistrz oskarża go bezumowne korzystanie z gruntu i wykonanie samowoli budowlanej. Chodzi o... remont fragmentu chodnika i budowę schodów.
- Na gruncie Urzędu Miasta, za zgodą byłego burmistrza, pan Huzior nielegalnie zabudował klatkę schodową i ścieżkę pomiędzy jego posesją, a blokami. Ponieważ, jak wszyscy wiemy, ten pan przez takie i inne triki zasiedział część tamtej nieruchomości, użytkuje to bezumownie, w związku z czym musiałem zareagować, aby doprowadzić do odzyskania terenu nielegalnie zabudowanego - mówi Kowalczyk. - Nie występował do miasta o zawarcie umowy dzierżawy czy umowy kupna, w związku z tym najprawdopodobniej poprzez nadzór budowlany będziemy musieli doprowadzić do rozbiórki części tych nielegalnych inwestycji.
Józef Kowalczyk dodaje również, że jego poprzednik Tadeusz Filipiak bezprawnie wyraził zgodę na przeprowadzenie prac. - Przyznam, że pan Filipiak nie miał absolutnie żadnych podstaw do zadysponowania samowolnego nieruchomością miasta poprzez wyrażenie zgody na odręcznym piśmie - twierdzi.
Zobacz również:Udało nam się skontaktować z Piotrem Huziorem, który we własnym zakresie wyremontował fragment chodnika i wybudował schodki. Mieszkaniec przekonuje, że burmistrz mija się z prawdą.
- Tezy wygłaszane przez Pana Burmistrza są kłamstwem i przestępstwem pomówienia ściganym w trybie kodeksu karnego. Nie zajmuje bezpodstawnie żadnych nieruchomości, po dokonaniu robót budowlanych związanych z moją działką zobowiązałem się poprawić chodnik istniejący tam od zawsze, na terenie należącym do miasta, a przylegającym do mojej działki. Zwróciłem się z prośbą do miasta o możliwość utwardzenia kostką tego chodnika, żeby łatwiej było przechodzić okolicznym mieszkańcom, na co posiadam decyzję wydaną przez burmistrza, a nie ,,odręczne pismo'' - mówi. - Utwardzenie to wykonałem w interesie publicznym, za miasto, nie wziąłem z tego tytułu ani złotówki od miasta, chociaż zgodnie z prawem należałby mi się zwrot nakładów na działkę - dodaje.
Twierdzi również, że działkę – według Józefa Kowalczyka przejętą poprzez „triki” – otrzymał od rodziców, którzy byli jej właścicielami przez kilkadziesiąt lat. - Nie zasiedziałem żadnej działki, dostałem ziemie od rodziców, którzy byli w jej posiadaniu od 1968 roku, ojciec prowadził zakład fotograficzny, wszyscy starsi mieszkańcy miasta pamiętają - zauważa.
Co ciekawe, przed laty Piotr Huzior był pracodawcą Józefa Kowalczyka, którego zatrudnił gdy ten po przegranych wyborach odszedł z mszańskiego magistratu. Ich współpraca nie trwała zbyt długo i obecny burmistrz został z pracy wyrzucony. - Pan Burmistrz dokonuje osobistej rozgrywki i wykorzystuje władze dla celów prywatnych animozji, ponieważ kiedyś byłem jego pracodawcą i został przeze mnie zwolniony z pracy. To wyjątkowo nieetyczne działanie - stwierdza Piotr Huzior. - Pan Burmistrz chyba zapomina ze piastując urząd powinien działać na podstawie i w granicach prawa - dodaje.
Józef Kowalczyk słów swojego byłego pracodawcy komentować nie chce. - Sprawa jest w toku, nadzór budowlany sprawdzi legalność tej inwestycji. Ja nikomu „prywatnych wycieczek” nie robię - zapewnia burmistrz.
Do sprawy powrócimy.
Może Cię zaciekawić
Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej
Komentarze (23)
Ciekaw jestem czy Pan Filipiak był tak łaskawy dla mieszkańców miasta jak w stosunku do Pana Huziora.
Czy Pan Filipiak miał prawo wyrazić zgodę na te prace Panu Huziorowi,czy jest jakaś pisemna jego decyzja.
A może sprzedać Panu Huziorowi tą część nieruchomości i było by po krzyku.
Mieszkańcy bloków są zadowoleni zwłaszcza starsi, bo mogą bezpiecznie chodzić po schodach, a nie ślizgać się po błocie, więc co p.Kowalczykowi przeszkadza uporządkowanie terenu zresztą jak widać w świetle prawa. Gdyby było inaczej nie odmawiałby komentarza w sprawie. No i wreszcie jasne po co pan Kowalczyk pstrykał fotki tym schodom w godzinach pracy, choć to jak widać sprawa prywatnych porachunków.
Ja się pytam - CO ZE ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ? CO Z DOMEM KULTURY? CO Z OBWODNICĄ?........To są trupy p.Kowalczyka. Jak na mój gust szybko je pogrzebał.
Co pan powie teraz mieszkańcom, że winny filipiak? Przecież pan rządzi Mszaną!
Przy tej ekipie Mszana się cofa - wielka szkoda.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie wdawał by się w taką awanturę by zlikwidować schody i kawałek chodnika.
Myślę że za jakiś czas zobaczymy tego 'tadełuszowego' trupa z szafy właśnie.
Zobaczymy jedną z perełek rządów poprzednika.
Pan Husior musi być dobrze wystraszony skoro posunął się do wyciągania prywatnych spraw na publiczne forum,tylko po to by zdyskredytować Pana Kowalczyka w naszych mieszkańców oczach.
Nietrudno tu się domyślić kto mu to podpowiedział.
Ten pan też musi coś mieć za uszami w tej sprawie.
Tak trzymać Panie burmistrzu Kowalczyk.
Czekamy na dalsze 'trupy'.
Można się dowiedzieć kiedy będzie raport zamknięcia po tych strasznych przekrętach Filipiaka, którym się miała prokuratura zająć? Co ws. głosów i dzwonienia do tych co na wyborach nie byli?
Mi to przypomina Julię Piterę z PO, która mówiła, że zajmie się korupcją w rządzie PiS- której nie było. Za to ułatwiło przejęcie władzy. Nudne to.
Tu się należą brawa! Ktoś w końcu zrobi porządek w tym mieście! Nie będą Mszaniacy chodzić po nielegalnych, niebezpiecznych schodach! Niech sobie chodzą po błocie! Tak jak chodzili w poprzednich kadencjach Kowalczyka! Źle było?! Dobrze było! Dlatego Mszaniacy na Niego znowu zagłosowali! Geniusze!
Brawo! <klap, klap, klap...>
Widać Kowalczyk ma ważniejsze sprawy do załatwienia, a nowy sekretarz chory czy co, bo strasznie często zagląda do miejskiej przychodni. O co chodzi....?