Budimex reaguje na skargi mieszkańców
Gmina Limanowa. Spółka Budimex, która realizuje modernizację odcinka linii kolejowej nr 104, reaguje na skargi mieszkańców dotyczące stanu lokalnych dróg, którymi odbywa się transport materiału i sprzętu w związku z inwestycją PKP PLK S.A. - Ustawiliśmy stanowiska do mycia kół pojazdów z budowy, zwiększyliśmy intensywność sprzątania (dodatkowy sprzęt), reagujemy na każdy sygnał od lokalnej społeczności - informuje rzecznik prasowy Budimexu.
Jak informowaliśmy w minionym tygodniu, zabłocone drogi w Mordarce, Męcinie i innych miejscowościach gminy Limanowa, mające związek z przebudową linii kolejowej, stały się przedmiotem licznych skarg mieszkańców, wskazujących na spadek bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Temat nabrał dodatkowego znaczenia po zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Mordarce. W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki BMW z autobusem marki Mercedes, pasażerka samochodu została przewieziona do szpitala z obrażeniami ogólnymi.
Według okolicznych mieszkańców duża ilość błota na drodze mogła wpłynąć na śliskość nawierzchni i przyczynić się do zdarzenia. Mieszkańcy podkreślali, że problem ten był wielokrotnie zgłaszany odpowiednim służbom, w tym policji, jednak działania podejmowane w odpowiedzi na ich apele okazały się niewystarczające.
Zobacz również:Do sprawy odniósł się także Marek Urbański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej. W rozmowie z portalem Limanowa.in poinformował, że PZD skierował oficjalne pismo do wykonawcy, przypominając o założeniach spisanego porozumienia, dotyczącego korzystania przez firmę z dróg powiatowych. Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej zapowiedział zwiększenie kontroli, a do monitorowania sytuacji zostali zobowiązani dyżurni zimowego utrzymania dróg.
Jeśli to nie pomoże, rozważymy inne kroki. Ostatecznością będzie rozwiązanie umowy, co będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania przez firmę z dróg powiatowych - zapowiedział Marek Urbański.
Działania podjął także wykonawca. Poinformował o tym rzecznik prasowy Budimexu w wiadomości przesłanej redakcji.
Jak czytamy w korespondencji, firma zwiększyła do kilkunastu liczbę jednostek czyszczących drogi lokalne, a od trzech tygodni dla zabezpieczenia przed śliską nawierzchnią wprowadziła solenie dróg.
Ustawiliśmy stanowiska do mycia kół pojazdów z budowy, zwiększyliśmy intensywność sprzątania (dodatkowy sprzęt), reagujemy na każdy sygnał od lokalnej społeczności - zapewnia Michał Wrzosek.
Dodaje, że spółka dokłada wszelkich starań, żeby budowa “jak najmniej wpływała na codzienne życie mieszkańców”.
Jesteśmy gotowi do reagowania na bieżące problemy i rozwiązywania wspólnie powstałych utrudnień - podkreśla rzecznik prasowy Budimexu.
Budowa całego 12,5-km odcinka Limanowa – bocznica Klęczany (łącznie z tunelem) to koszt 1,9 mld zł. W ramach tego odcinka powstanie m.in. 10 wiaduktów i 12 mostów. Samo wzmocnienie podtorza będzie kosztowało blisko 500 mln zł. Wykonawca modernizacji tego odcinka linii nr 104 Chabówka - Nowy Sącz to konsorcjum Budimex – Gülermak. To najdłuższy i najdroższy odcinek modernizacji linii 104, realizowanej w ramach projektu Podłęże-Piekiełko. Inwestycja obejmuje również modernizację i elektryfikację 75 km trasy Chabówka – Nowy Sącz oraz budowę 58 km nowej linii kolejowej, łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną.
Może Cię zaciekawić
„Chwile” uchwycone w akwareli
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje wernisaż wystawy malarstwa Leny Jach pod tytułem „Chwile”. Wydarzenie zaplanowano na czwarte...
Czytaj więcejPolicyjni wodniacy ruszają na małopolskie akweny
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz rosnącą liczbą osób wypoczywających nad wodą, służby przypominają o konieczności za...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcejNietrzeźwy kierowca autokaru miał zabrać młodzież na wycieczkę
W wtorek (23 czerwca) w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku udali się na miejsce zbió...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Wahadło i ograniczenia prędkości na drodze powiatowej
Kierowcy podróżujący drogą powiatową DP1632K na odcinku między miejscowościami Zawadka i Podłopień muszą przygotować się na nadchodzące z...
Czytaj więcejZarząd Powiatu bez wotum zaufania - to w praktyce wniosek o jego odwołanie
Dzisiaj (24 czerwca) odbyła się sesja Rady Powiatu Limanowskiego, podczas której podsumowano działania samorządu za 2025 rok. Głosowania nad wot...
Czytaj więcejNocny pożar zabudowań - ewakuowano siedem osób i stado bydła
W środę (24 czerwca) o godzinie 3:16 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dobra. Na miejsce ski...
Czytaj więcejOd dziś wahadło na DW 968 - sprawdź utrudnienia drogowe
Od dziś zmienia się organizacja ruchu na ulicy Władysława Orkana, będącej ciągiem drogi wojewódzkiej nr 968. Pierwsze dwa etapy zaplanowanych ...
Czytaj więcej
Komentarze (30)
NIE POMAGA !!!
błoto dalej jest !!!
Weź więc pan zrób eksperyment :
umyj sobie limuzynkę
i przejedź tak o 18 tej zanim MAŹ BŁOTNA ZAMARZNIE ,
a potem
weź pan swój szanowny palec i przeciągnij po karoserii ...
i skutecznie !
usuwane z dróg publicznych !
Można więc odnieść wrażenie że firma Błotimex nadal lawiruje między
błotem, a mazią błotną ,
a pan zdaje się ściemniać by ugrać święty spokój ?
Ale z Męciniakami pan nie dasz rady .
Ile jest tych stanowisk do mycia ?
Czy tyle ile WYJAZDÓW z placów budowy?
A co z jezdnią na granicy z Kłodnym koło
dawnego przejazdu przez tory PKP
i w dół tzw " podśniegówkami " do głównej drogi ?? !!
że to ten rzecznik prasowy Butimeeksu?
Zrobia najbrudniesza robotę na wiosnę już będzie nieporównywalnie lepiej, chociaż jak widać społeczeństwo nie jest w stanie poświęcić czystego samochodu sla dobra ogółu wiec jest jak jest a będzie jeszcze gorzej.
Mówią , że podobny dopłacasz i za koszty myjni !
Podaj telefonem i adres !
Albo zamilknij.
@matt
mamy za kilka godzin 04.12. ,
a ty miszczuu złoty masz listopad ,
echh ,
z polotu nadawałbyś się na rzecznika urbańskichh i błotimexsów
Pozdrawiam
przejeżdżałem przez Mecinę
przez " zmianę organizacji ruchu"
( teren byłej stacji Orlen ) ...
i znów zalegały
GRUDY BŁOTA z kół ciężarówek !
i co na to dyrektoor dyrektorów niejaki urbańskii , zwany ciepłym stołkiem?
co " rzecznik pierdoły " Błotimex ??
Nie weźmiecie nas na przetrzymanie ,
Anię na zmęczenie ,
i nie !!
może milicjanci przez statystykę coś wymuszą, jakąś realną zmianę .
No i zostają media ogólnopolskie , jakaś TV ,
bo limanowa.inn jest na to chyba za cienka...
A PRAWO ma być Równe dla wszystkich!
Czy mamy rozumieć, że kwestionujesz LITERĘ PRAWA ??
bo STWARZACIE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO !
Nie przeżywasz koszmaru codziennych dojazdów tą trasą,
więc NIE czepiają się dziennikarza , który jak potrafi ,
stara się pomóc mieszkańcom,
( że AUTOBUS , to mocniejszy argument by pierdzistołki konstruktywnej zareagowali , a marka jest mniej istotna . )
Weź tą uwagę na klatę i zajmij się swoim podwórkiem !
glober i irys
to może pracownicy Błotimeksu albo dyrektuura urbansskigło ??
W każdym razie klakierzy dziwnie broniący
błotnej imprezy
Ps też uczęszczam codziennie tą drogą samochodem za 300 tys zł i mi to nie przeszkadza że muszę częściej odwiedzać myjnię.
ŁAMANIA LITERY PRAWA ?
Sprzątać po sobie BŁOTO !! ,
tyle i aż tyle.
Reszta to bełkot Blotomexu , co nie ogarnia zasad społecznych , by nie utrudniać społeczeństwu życia .
Kropka.
Ps .
Masz pan manię prześladowczą ??
Nie jestem z twojej konkurencji , haha .
Chcemy spokojnie tu mieszkać , my i nasze dzieci !
Żaden cel / budowa itp / NIE uświęca środków.
Ps.
Zarzuca mi Pan manię prześladowczą tym czasem również Pan atakuje każdą osobę która ma odmienne zdanie od Pana np. joe_black. Cóż za przejaw ogromnej hipokryzji.
Nie pozdrawiam i życzę miłej jazdy na błocie oraz mycia samochodu.
że tak ma być,
że jakim prawem coś od nich chcemy...
wnet chcieli by żądać od mieszkańców,
by siedzieli cicho bo to tylko tak ze 2 lata..
też nie miało nic wspólnego z błotem na jezdni ???
Biedny kierowca przyjął dla świętego spokoju MANDAT za...
no ZGADNIJCIE...
niedostosowanie prędkości do panujących warunków ??
... błotnych !??
Panie Urbanski !!
Naprawdę musi KTOŚ ZGINĄĆ ??