„Będzie wielkie bum”. Z narażeniem życia policjanci ruszyli z pomocą
Łukowica. Wczoraj (13 lutego) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wręczył medale im. podkomisarza policji Andrzeja Struja. Odznaczenia odebrało 86 policjantów z całego kraju. Wśród nich medale otrzymało dwóch funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Łukowicy.
Zdarzenie, za które policjanci z Limanowszczyzny otrzymali medale, miało miejsce 25 października 2022 roku.
Sspirant sztabowy Józef Faron pełniąc służbę z aspirantem sztabowym Michałem Wajdą otrzymali polecenie udania się na interwencję do miejscowości Młyńczyska, gdzie według zgłoszenia mężczyzna dzwoniący na numer alarmowy 112 oświadczył, że cyt. „będzie wielkie bum” po czym się rozłączył. W związku z powyższym funkcjonariusze niezwłocznie udali się na poszukiwanie miejsca, z którego otrzymano informację.
Po ustaleniu adresu policjanci zajechali przed prywatny dom w miejscowości Młyńczyska, gdzie w garażu znaleźli mężczyznę, który przy użyciu kanistra z cieczą ropopochodną oraz butli gazowej z otwartym zaworem, z której wydobywał się już płomień ognia, próbował doprowadzić do eksplozji.
- Policjanci nie zważając na zagrożenie, narażając przy tym swoje własne życie weszli do garażu i asp. szt. Józef Faron wyciągnął mężczyznę chcącego popełnić samobójstwo z płonącego pomieszczenia, a asp. szt. Michał Wajda wyniósł z zadymionego pomieszczenia palącą się butlę gazową, która w każdej chwili mogła wybuchnąć. Następnie za pomocą gaśnicy będącej na wyposażeniu radiowozu ugasił płomień butli oraz płonący kanister - informuje Komenda Powiatowa Policji w Limanowej. - Dzięki natychmiastowym i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Łukowicy nie doszło do tragedii, a sytuacja została opanowana. Aspirant sztabowy Józef Faron oraz aspirant sztabowy Michał Wajda swoim profesjonalizmem oraz oddaniem służbie stanowi wzór do naśladowania dla młodszych stażem funkcjonariuszy.
Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (34)
Obiektywnie należy sie najwyższe uznanie dla policjantów.
Zastanawiam się, czy stać w otoczeniu takich ludzi to zaszczyt dla policjanta Farona? To chyba ci dwaj "bohaterowie" poczuli zaszczyt w otoczeniu tego i innych odważnych policjantów.
Tyś obok zdania to nawet nie stał.
Nienawiść w jednym kierunku pielęgnowana. Tylko w jednym, ponad wszystko, bez względu na wszystko. Zawsze będziesz tylko frustratem i miernotą bez żadnego życia.
I co taka defensywa? Ciężki ci jest, kiedy nie możesz kogoś zaszczuć w grupie, tylko jesteś w mniejszości, ty desperacie, nieudaczniku?!
Jedyne co potrafisz, to szczuć na jedną partię i ich elektorat. Sączysz jad, rzygasz na innych.
Opowiesz może o wyrokach owsiaka? I jak on te wyroki wykonuje? Opowiedz o przepływie pieniędzy pomiędzy jego organizacjami? Jesteś jego psychofanem - na pewno masz to wszystko w jednym palcu. A ten palec, to gdzie sobie wsadzasz?
No popatrz, ja też o owsiaku wyrażałem swoje zdanie. Nie przypominam sobie zbytniej akceptacji na wolność słowa wtedy z twojej strony. Historia zatoczyła koło, chichot losu, karma wróciła, itp, itd.
A co do Owsiaka, to ile razy mam ci to powtarzać?
Twoje szare komórki całkiem się wypaliły, ulotniły?
Jeżeli Owsiak robi przekręty, to do "pudla" z nim. Nie mam z tym problemu. Jeżeli jednak przez tyle lat, a zwłaszcza przez osiem ostatnich lat (pięknie się cytuje panią Szydło) obecna władza nie potrafiła doszukać się tych oszustw, to wiesz o czym to świadczy? Organy kontroli i ścigania są nieudolne, albo Owsiak działa zgodnie z prawem.
Zrozumiałeś to wreszcie, czy jeszcze z kilka razy muszę ci to powtórzyć?
Już mi się znudziłaś z tym owsiakiem. To przecież ty w każdym temacie cały czas to samo podnosisz i już wiele razy na to odpowiedziałem, ale nie potrafisz przyjąć faktów. To wiele o tobie mówi. Nawet sam owsiak wziął na klatę wyrok - poczytaj lub przestań udawać. Słabym jesteś jego klakierem, skoro tak. Widzisz, ty sobie komentujesz Kamińskiego, my owsiaka. Kamiński przynajmniej nie żebra o pieniądze. Jak dla mnie to Kamiński może nawet siedzieć - ale denerwuje mnie hipokryzja. Ty ją pokazujesz.
Słaba! Słaba! Słaba!
Twój komentarz jest niemiłosiernie głupi - zastanów się, co napisałeś. Idąc twoim tokiem myślenia, idiotycznym oczywiście, ty reagujesz na każdy mój komentarz, więc chociażby przyznałeś mi rację w kwestii owsiaka. Twoja własna głupota cię niszczy i pogrąża. Przyznałeś mi rację we wszystkim. Skoro uważasz, że tak to z tego wynika - to dlaczego musiałeś, to pisać? Skoro tak jest, to przecież nie musiałeś tego pisać. Oj, logika to jest coś, czego nie masz nawet w promilu.
Komiczna teraz jesteś, kiedy sama siebie wyzywasz.
Zareagowałaś na moje komentarze, więc jesteś słaba.
Słaba, słaba, słaba!
Brakło pary w gębie? Stuknął cię ktoś czy do kaftana zapakowali?