Będą zmiany w sprawie maseczek? Ponad 7700 nowych zakażeń. Minister zdrowia: w Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa
Trwa dyskusja o jakości materiałów wykorzystywanych do zasłaniania nosa i ust w czasie pandemii, na pewno w tym tygodniu żadnej decyzji w tej sprawie nie będzie – powiedział PAP w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
| 13:36 W Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa, to nie jest zjawisko, które nas czeka w przyszłości - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Pytanie jest nie "czy", tylko "jakiej skali" ta fala będzie - wyjaśnił. Minister zdrowia zapytany został w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, czy przyrost dzienny zakażeń wskazuje, że mamy już trzecią falę koronawirusa, czy jest ona przed nami. "Absolutnie, my już trzecią falę mamy. To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości. My już mamy trzecią falę. Pytanie jest, nie +czy+, tylko +jakiej skali+ ona będzie" - podkreślił Niedzielski. Pytanie, jak dodał, dotyczy tego, czy będzie to np. powtórka z listopada, czy będzie to mniejsza fala. Dopytywany, czy rząd ma szacunki, jak może wyglądać ta trzecia fala w najbliższym czasie, wyjaśnił, że rozwój pandemii warunkują dwa krytyczne czynniki w tej chwili, a najważniejszym jest kwestia rozprzestrzeniania się tzw. mutacji brytyjskiej. "Druga rzecz jest trochę mniej konkretna, bo to jest kwestia pewnej dyscypliny społecznej" - wskazał. "Problem z dyscypliną społeczną jest taki, że ona nie jest tak jednoznacznie związana z jakimś konkretnym czynnikiem. Jej nie można przypisać np. do otworzenia galerii, nie można jej przypisać do otworzenia hoteli. Ona jest tak naprawdę powiązana ze wszystkim, z czym mamy do czynienia" - powiedział Niedzielski. Minister zapytany, gdzie sytuacja jest najbardziej niepokojąca, zaznaczył, że sytuacje są różne. Jego zdaniem ciekawym przykładem jest województwo warmińsko-mazurskie, gdzie można powiedzieć o spóźnionej drugiej fali. "To jest województwo, które bardzo niedawno zaczęło mieć duże przyrosty, a wcześniej takich przyrostów nie miało" - powiedział. Na drugiej skali tego problemu, jak mówił, jest województwo podkarpackie, które drugą falę przeszło stosunkowo wcześnie. "Potem był regres i sytuacja ustabilizowana, a teraz znowu mamy tę prawdziwą trzecią falę" - dodał. "Można w tym ujęciu regionalnym nawet widzieć paradoks, że w północnej części kraju mamy jeszcze te resztki drugiej fali, a na południu zaczyna się już trzecia fala w takiej dużej skali" - ocenił Niedzielski. |
| 10:42
MAŁOPOLSKA |
| 10:38
POWIAT LIMANOWSKI |
| 10:35
POLSKA Z powodu #COVID19 zmarły 43 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 198 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 623 218/41 823 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów. |
| 10:05 "Trwa dyskusja o jakości materiałów wykorzystywanych do zabezpieczania twarzy w Polsce. Na pewno dziś dostępność profesjonalnych masek jest większa niż w pierwszej połowie ubiegłego roku, kiedy wprowadzany był obowiązek zasłaniania twarzy" – wskazał rzecznik. "Stąd gros tej dyskusji dotyczy możliwości używania takich zabezpieczeń jak szaliki czy przyłbice. Jednak na pewno w tym tygodniu żadnej decyzji w tej materii nie będzie" - zaznaczył. Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban pytany w piątek w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odparł: "Mam nadzieję, że tak będzie. Tak." Horban powiedział, że minister zdrowia informację w sprawie maseczek chirurgicznych poda w piątek. "Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem" - powiedział. |
Może Cię zaciekawić
Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
Pogodowy armagedon od soboty Zgodnie z najnowszym komunikatem IMGW, wydanym w piątek wczesnym popołudniem, czeka nas uderzenie niespotykanego gorą...
Czytaj więcejPomóż ustalić osobę ze zdjęcia
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni, prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia miesz...
Czytaj więcejChciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
Sądeccy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta strac...
Czytaj więcejPrognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
Początek wakacji upłynie pod znakiem stabilnej, słonecznej i gorącej aury, jednak trendy na początek lipca jednoznacznie wskazują na powrót ch...
Czytaj więcejSport
Trener Wojciech Tajduś odchodzi z Turbacza. Poprowadzi ligowego rywala.
Szkoleniowiec będzie kontynuował pracę w Popradzie Rytro, który występuje w tej samej lidze. Oznacza to, że w nadchodzących rozgrywkach trene...
Czytaj więcejZofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejPozostałe
Ewakuacja kolejnego urzędu
Dzisiaj (26 czerwca) po godzinie 8:30 limanowska policja została powiadomiona o zagrożeniu w Urzędzie Gminy Limanowa. W godzinach porannych do sied...
Czytaj więcejZapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
W poniedziałek (29 czerwca) rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Paderewskiego z ulicą Piłsudskiego, będącą ciągie...
Czytaj więcejZnane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcej- Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
- Pomóż ustalić osobę ze zdjęcia
- Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
- Prognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
- Ewakuacja kolejnego urzędu
Komentarze (18)
Rządu nie ma końca, ściągcie te maski bo sobie szkodzicie poważnie https://www.facebook.com/1820969767998799/videos/374219503943473/
Układ oddechowy człowieka składa się z dróg oddechowych (górnych i dolnych) oraz z płuc. Zadaniem układu oddechowego jest wymiana gazowa pomiędzy organizmem a środowiskiem.
Układ oddechowy człowieka ma umożliwić oddychanie - proces wymiany gazów, a konkretnie tlenu i dwutlenku węgla, pomiędzy organizmem a środowiskiem. Każda komórka naszego ciała potrzebuje tlenu do prawidłowego funkcjonowania i wytwarzania energii.
Po co oddychamy?
Aby żyć, musimy oddychać. Dzięki oddychaniu pobieramy z powietrza tlen. Ta bezcenna substancja potrzebna jest do pracy wszystkim narządom i każdej komórce naszego ciała. Podczas procesu oddychania powietrze z otaczającego środowiska dostaje się do jamy nosowej i dalej do płuc. TAM ZACHODZI WYMIANA GAZOWA, CZYLI WCHŁANIANIE TLENU DO KRWI I WYDALANIE Z NIEJ DWUTLENKU WĘGLA, KTÓRY NASTĘPNIE JEST USUWANY Z ORGANIZMU.
Za oddychanie odpowiedzialny jest układ oddechowy.
Układ oddechowy lepiej pracuje, gdy nie dostaje się do niego zbyt wiele zanieczyszczeń. Powietrze w miejscach oddalonych od ulic, zwłaszcza gdy jest tam dużo drzew, zawiera mniej pyłów.
DLATEGO WARTO REGULARNIE URZĄDZAĆ WYCIECZKI DO PARKÓW CZY LASÓW
Na czym polegają wdech i wydech?
WYMIANA GAZOWA W PŁUCACH POLEGA NA DOSTARCZENIU POWIETRZA BOGATEGO W TLEN I USUNIĘCIU Z NICH TAKIEGO, KTÓRE ZAWIERA DUŻO DWUTLENKU WĘGLA.
JEST TO MOŻLIWE DZIĘKI MECHANIZMOWI WENTYLACJI PŁUC. OPIERA SIĘ ON NA WDECHU I WYDECHU. PODCZAS WDECHU POWIETRZE BOGATE W TLEN PRZEPŁYWA PRZEZ DROGI ODDECHOWE DO PŁUC. PODCZAS WYDECHU POWIETRZE UBOŻSZE W TLEN WYDOSTAJE SIĘ NA ZEWNĄTRZ UKŁADU ODDECHOWEGO.
TO MOŻE MASECZKI FOLIOWE BARDZIEJ USZCZELNIĄ I ZATRZYMAJĄ W PŁUCACH POWIETRZE Z DUŻĄ ZAWARTOŚCIĄ DWUTLENKU WĘGLA – przepraszam to zdanie to ironia
ZAPAMIĘTAJMY WSZYSCY !!!!
PRAWIDŁOWY PROCES ODDYCHANIA TO ŻYCIE!!!
ZAPAMIĘTAJMY WSZYSCY !!!!
PRAWIDŁOWY PROCES ODDYCHANIA TO ŻYCIE!!!
ZAPAMIĘTAJMY WSZYSCY !!!!
PRAWIDŁOWY PROCES ODDYCHANIA TO ŻYCIE!!!
Proszę poczytać o procesie oddychania!
https://m.youtube.com/watch?v=rXDtuwrluv8
Kogo oni chcą uświadamiać???
Pytam kogo?
Zachorowalność, na co?
Ja się pytam!
Kiedy zaczniemy rozróżniać prawdę od plew?
To już przestaje być śmieszne, żałosne jest.
Budźcie się, bo niedługo z domu nie wyjdziecie.
https://m.demotywatory.pl/5056241
Wydychamy z organizmu CO2 , ktory osadza się na maseczkach wraz z patogenami.
Zwiększoną ilością CO2 mordowali ludzi gadzi naziści, teraz to robią ponoć nasze rządy.
LUDOBÓJCY.