Będą upały, nie będzie basenu
Limanowa. Trwają wakacje, a meteorolodzy zapowiadają upały. Mieszkańcy Limanowej zastanawiają się więc, kiedy zostanie otwarty basen w Parku Miejskim, gdzie co roku zażywają kąpieli w gorące dni. Tego lata czeka ich spory zawód, bo miasto nie będzie w stanie uruchomić kąpieliska.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Sandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (41)
Czy może mi to ktoś przetłumaczyć?
Plotki o pustej miejskiej kasie, już kolejny raz uzyskują jednak potwierdzenie.
Ciekawe jak długo jeszcze będą bajać ?
Radni powinni ustanowić medal za bajanie mieszkańcom i nagrodzić nim za te wszystkie wspaniałości i wizualizacje, którymi nas karmią już drugą kadencję.
Na miejscu PANA BURMISTRZA I ZASTĘPCÓW te 100 tyś wyciągnął bym z własnej kieszeni .
A parę lat temu głosując na nich myślałem że nie może być gorzej jak było za ich poprzedników:):) .
BIEDNE dzieci i młodzież !
Pytanie czy ktoś w końcu weźmie odpowiedzialność za nietrafioną inwestycję. W Limanowej można wyrzucić milion, dwa, dziesięć nieważne ile publicznych pieniędzy i nikomu nie spada włos z głowy.
To jest właśnie standard, za którym tak bardzo tęskni Wartownik.
Pewnie, niech miasto dalej do krytej plywalni co miesiąc dopłaca .
Otóż przed chwilą oceniałam komentujących, przy każdej pozytywnej ocenie ,tj, wybraniu zielnej łapku , w tym samym czasie pojawiła się opcja 'negatywnej oceny, tj. czerwonej łapki.
Nie zdziwiło mnie to, bo już kiedyś zgłaszałam to dziwne zajście, może jest to jednak koincydent? , bo i takie Nam się w życiu zdarzają.
W tym samym czasie , gdy ja oceniam na plus, ktoś inny może oceniać na minus.
No taki nazwijmy to zbieg wydarzeń, Tyle tylko, że te 'zbiegi ' wydarzeń zdarzają mi się tutaj od czasu do czasu.
Nie ma co jednak narzekać , trzeba być optymistką, bo sam Pan Jezus powiedział:
'„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37) '
Bóg i sądy są od tego , aby osądzać winy innych i dopóki ludzie BEZKARNIE chodzą po tej ziemi, za marnowanie pieniędzy publicznych, za korupcje, przekręty,ITP. dopóty NIC SIĘ NIE ZMIENI. !!!!
@cichy1 Masz rację nic nie trwa w nieskończoność, przyjdzie czas gdy ludzie , wyborcy sami zadecydują.
Ponownie posłużę się slowami Pana Jezusa:
'Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” (Łk 6, 41). Mogę wykorzystać wady kogoś innego, żeby poczuć się pewnym własnych zalet. Powody, dla których sądzę mego bliźniego, schlebiają mojej miłości własnej (zob. Łk 18, 9-14). '
Tak już zupełnie w wydaniu ludowych porzekadeł, mądrości narodu, można to przełożyć na takie powiedzenie:
Tam gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta.
Oby tym trzecim, nie był wrog państwa polskiego, bo przy ciagłych kłótniach nikt nie korzysta, gminy się zadłużają.
Zadłużają się w obcych bankach, które nie należą do Nas rodacy. !!! Nie pozwolmy na to marnotrawstwo i ewentualną utratę ojczyzny.
W najgorszym wypadku, staniemy ramię w ramię jak zrobili to Islandczycy , WIKINGOWIE, i powalczymy o wolność naszego kraju od złodziejskich banków, grabieżców i sami zadecydujemy o losie POLSKI. ;-)))
Taki maly naród potrafił to zrobić , to i my zrobimy. !!
POLAK potrafii. ;-))) Proszę obejrzeć ten film dokumentalny, szczególnej uwadze polecam ostatnie kilka minut tego nagrania.
'Rewolucja w Islandii '
https://www.youtube.com/watch?v=afx5_Vw3edQ
Pozdrawiam.
Niewykluczone, bo np. sprawa utopionych milionów w tym tzw. Moim Rynku coraz bardziej ciąży i jak na razie, mimo że przynosi codziennie straty, nie jest rozwiązywana, nawet nie słyszy się aby podejmowano jakiekolwiek działanie, aby to zmienić.
Sprawa dotyczy zarówno Pana Burmistrza jak i Radnych Miasta, za ewentualne zaniechania.
Tyle, że jak przyjdzie nowa władza, to musi podjąć zdecydowane decyzje, by zostały rozliczone poprzednie nietrafione rozwiązania, bo przecież doprowadzenie do tego, aby kupcy zechcieli z tego korzystać, to kolejne duże kwoty na przebudowę.
To jest kwestia sumienia ludzkiego, dobrych uczynków nakierowanych na czlowieka i na ojczyznę, na Nasze wspólne dobro, ogromną pracę Polaków, pokoleń Polaków.
Przykro mi jest gdy tę spuściznę, często przelaną krew naszych przodków, działaczy społecznych , czy tej dobrej części Solidarności, tak latwo i często bezmyślnie się marnuje.
Marnuje sie też pieniądze podatników, ludzi ciężko i uczciwie pracujących, czesto dorabiajacych w innych pracach.
Póki co widzimy parcie na stołki, ciągłe kłótnie, włączanie społeczeństwa w to wszystko.
Jedno jest tylko niezmienne: praca ludzka. , bez względu kto Nami rządzi.
My nie marnujemy peiniędzy publicznych, bo też ich nie posiadamy. Wyluzujcie proszę, prowadźcie swoje zadania, nie wynoscie własnych kłótni na pośmiewisko publiczne, to o nikim dobrze nie świadczy, wręcz przeciwnie , w ten sposób pokazuje się nieudolność w działaniu. Róbcie, proszę to co do Was należy , a My ocenimy Was po owocach.
Odpowiedź jest chyba banalna, bo My wiele wiemy o tych stosujących wobec Nas mobbing.
Tak jak wcześniej pisalam, jedyną formą 'walki 'z prześladowcami jest SĄD. Tak też mówi pismo święte.
Tak czy siak oficjalnie poznamy te nazwiska wkrótce.
Te nazwiska będą dużym saskoczeniem dla wyborców,
Po owocach ich poznacie.
MAM PYTANIE DO BURMISTRZA ZASTĘPCÓW i RADNYCH . CZY O TYM WIEDZIELI I CI ZROBILI ABY NASZE DZIECI MIAŁY GDZIE PŁYWAĆ PODCZAS WAKACJI?
@znany - przypominam jak to opowiadaliście, że orlika nie da się zbudować, środków na rynek nie da się pozyskać, termomodernizacji nie da się dokończyć, itd, itd. Wystarczy sobie przypomnieć jak wtedy Limanowa wyglądała.
Skoro Ty tego nie rozumiesz , to z automatu trudno Ciebie traktować jako autorytet, przepraszam, ale taka jest prawda.
Dlaczego Islandczycy potomkowie Wikingów mogą być dla Nas przykładem? Bo właśnie oni byli ofiarami własnych, obcych banków i swoich nieudolnych polityków. !!! Potrafili też zrobić z nimi wszystkimi porządek.
Nam takich wzorców, liderów brakuje lokalnie. Czego się obawiasz? prawdy? siły i mądrości narodu polskiego, czy 'obudzenia 'się Polaków?
Ten temat niewątpliwie jest związany i z tym tematem, bo właśnie nieodpowiednie, wcześniejsze inwestycje Miasta Limanowa, zamknęły szanse na użytkowanie tego basenu.
Tutaj masz potwierdzenie tego wszystkiego o czym wspomniałam .
'dr Rafał Wójcikowski mówi o przyszłym bankructwie Polski! '
https://www.youtube.com/watch?v=ebETaIBzetk
Ta sytuacja ewentualnego bankructwa Polski to TYTUŁ linku, a nie moje stwierdzenie, od tego są specjaliści!!- to po pierwsze.
Po drugie , ewentualne bankructwo, może nastąpić w sytuacji dalszego zadłużania gmin, a są tam ludzie z różnych opcji politycznych, poglądowych itp.
Po trzecie- Polskę, polskie gminy zadłużano od DZIESIĘCIOLECI !!!!, przy rozbudowanej , nadbudowanej administracji, nie dbaniu o zwiększenie populacji Polaków i przy niegospodarności .
@ niski - pokaż gdzie w budżecie miasta Limanowa są zarezerwowane pieniądze?
pozdrawiam serdecznie
Po czwarte- kto za taki stan rzeczy odpowiedział karnie?
Po piąte- kim są Ministrowie Gowin, Morawiecki, Gliński ? Pierwsi dwaj to dawni PO -wcy , którzy 'pracowali' na rzecz PO-PSL.
Z kim spotkał się Minister Morawiecki przy ostatniej wizycie w USA ? No spotkał się z lobby bankierskim, z którym współpracowało PO.
Komu zawdzięczamy zarzucenie pomysłu o dwukadencyjności wyborów samorządowych?
No głównie Gowinowi. itp. itd.
ŚWIETNĄ lekturą były też dla mnie książki W. Sumlińskiego- o bandyckich układach lobby SB-ków z politykami, biznesmenami, mediami, duchowieństwem- jednym słowem autorami największych polskich afer, korupcji i złodziejstwa.
Bardzo pomocna była książka dr. Krajskiego ' Masoneria polska 2017 ' - nowa książka
i ' Masoneria polska 2014' , i wiele , wiele innych źródeł niezależnych mediów. Tak własnie w ostatnich miesiącach.
Obserwacje lokalne też pomogły.
W wielu niestety kwestiach wydaje się, że PIS kontynuuje politykę PO. Jakie to są ? pisałam wcześniej.
To jest tylko sugestia, róbcie co chcecie, piszę o tym tylko dlatego, że często tutaj w ferworze emocji padają różne słowa, często moi współkomentujący, szczególnie opozycja PIS-u używała np. określenie 'banderowcy' w odniesieniu do Ukrainców, dawnych czlonków UPA.
Otóż dzisiaj czytałam, że Miedlar został o to oskarżony i może mu grozić za to 2 lata więzienia.
Za określenie prawdy historycznej, bo mówił o wydarzeniach z 1943 roku. z użyciem tego slowa. !!!
Dlatego cokolwiek piszę posługuję się linkami, gdzie inni ludzie się wypowiadają, używam faktów, ale piszę mówie kto to powiedział, bądź z jakich to jest źródel.
Czytalam też wiele innych smutnych zdarzeń, nie wiem kto tym kieruje , ale tak jest.
Dalej badz zadowolony. No chyba ze jestes radnym lub wyzej:):) ?
Pozdrowionka