Awantura na festynie z... ochroną
Ujanowice. Kilkadziesiąt osób zaatakowało ochronę festynu w Ujanowicach. Jeden z ochroniarzy został skopany. Policja zatrzymała kilka osób związanych z tą sprawą.
Do wydarzeń doszło w niedzielę około 21:40 na stadionie AKS Ujanowice, gdzie odbywał się festyn.
W trakcie zajścia ochrona użyła gazu. Na chwilę sytuacja się uspokoiła. Po kilku minutach grupa kilkudziesięciu uczestników festynu zaatakowała ochronę.
Według uczestników festynu do awantury doszło przez zachowanie ochrony. - Ochrona cały czas prowokowała bawiących się na festynie, widziałem jak jeden z ochroniarzy zaczepiał ludzi, np. podszedł do chłopaka i bez powodu wyjął mu papierosa z ust i zgasił - mówi jeden z uczestników, który prosił o zachowanie anonimowości. - W pewnym momencie zabawy faktycznie dwie osoby zaczęły się przepychać, ochrona podbiegła ale od razu zaczęła pryskać gazem i to nie tylko przepychających się, lecz także osoby postronne. Ludzie nie wytrzymali i po prostu po chwili ruszyli na nich.
Zobacz również:
Zmiany personalne księży Archidiecezji Krakowskiej 2026
Wyłudzili co najmniej 2,3 mln zł z pomocy covidowej
Jednego z pięciu ochroniarzy rzucono na ziemię i skopano. Ochronie udało się dotrzeć do samochodów. Próbowali odjechać. - Wtedy nasze samochody obrzucano gaśnicami i butelkami - mówił nam jeden z ochroniarzy.
Dwa samochody ochrony (jeden służbowy, jeden prywatny) zostały uszkodzone - widoczne na nich są wgniecenia na dachu, masce, w jednym została wybita została tylna szyba.
Około godziny 22. do Ujanowic przyjechała policja, którą wezwała ochrona - łącznie 8 radiowozów. Policjanci zaczęli rozmawiać z ochroną na temat zajścia, ale już nie przy stadionie, lecz około 500 metrów od niego (droga powiatowa w stronę Łososiny Dolnej). Po kilkunastu minutach samochody ochrony i policji przejechały na parking w centrum Ujanowic.
Na stadionie policjanci pojawili się dopiero około godziny 23. Wówczas policja złapała kilku nieletnich, którzy spożywali na płycie boiska alkohol - jeden z nich (17-latek) miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Później na komendę w Limanowej trafiło kilku prawdopodobnie prowodyrów zajścia.
Fragment awantury nakręcił reporter serwisu kamienica28.pl Uwaga materiał zawiera słowa niecenzuralne!
(Aktualizacja 1:03, 7:36, 11:09 5 IX 2011)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (58)
BTW. co to za impreza gdzie ochrona daje sobie napluć w twarz, jeżeli taka tam istniała, pewnie panowie z VIP Sec. ochraniają.
Ochrona jak jest zbieraniną półgłówków sprowokuje awanturę nawet z najgłupszej sytuacji.
Nie miałem zielonego pojęcia, że można wysłać naraz tyle radiowozów.To dobrze, bo możemy się czuć spokojni o nasze bezpieczeństwo.
W Limanowej ludzie są kulturalni i wychowani a tam przynajmniej trafił swój na swego no i mamy zakrojoną akcję Policji na całego. Tyle radiowozów przez Limanową nie jechało już dawno. Żem nawet myślał czy czasem jaki islamista w Limanowej nie zapuścił korzenia.A tu proszę Ujanowice prowadzą szkolenie dla ochrony.
Ema6
Ich Lara nawet do pięt nie dorasta prawdziwej.
to samo było na dniach limanowej, jakis chlopak sobie tanczyl, na pewno byl lekko podchmielony, ale nie agresywny , nikomu krzywdy nie robil a 'ochrona' mu gazem po oczach
GAZOWE FESTYNY W UJANOWICACH. Za kilka tygodni odpust w Ujanowicach, czy będą gazować?
6. Portal ma obowiązek udostępnić podane przez Ciebie lub Ciebie dotyczące dane osobowe (w tym w szczególności IP komputerów, z których się logowałeś lub przesyłałeś teksty) na żądanie zarówno uprawnionych organów (np. sądu, prokuratury czy policji) jak i na żądanie każdej osoby, która w sposób należyty wykaże interes prawny w udostępnieniu danych.
MOŻE ZASTANÓWCIE SIĘ CO PISZECIE
I jak zwykle pracownicy w/w firmy są niewinni(jak zawsze). Wiem jak ta firma działa bo widziałam nie raz na dyskotekach i zgodze się z tym że mogli prowokować bo na dyskotekach też tak jest i też tak było na Dniach Limanowej więc Policja powinna się zająć nimi na pierwszy rzut,a przekopać to powinni wszystkich ochroniarzy,a nie jednego+do tego kierownika limanowskiego biura :)
panowie z vip sec. nie nadaja sie nawet do pilnowania budy z psem:) a co dopiero ludzi na festynie!!! banda *** a w szczegolnosci ten 'przygarbiony' jakby nie mial gazu to chlopaki graliby nim w pilke na tym stadionie!!! hehe
Policja spisywała każdego kto wchodził na boisko, kto był na boisku nawet osoby które gotowały.
tez widzialem jak podjechali do spiącego goscia pod sklepem, moze i pijanego ale spokojnego, ten z metra cięty przygarbiony heh z jakims drugim i od razu w pysk tego spiacego, a za co?? stanelismy w obronie, ze bic go nie ma prawa, to ten przygarbiony od razu pobiegl do auta po gaz, smiech na sali, kozak jak nie wiem bo kamizelke ochrony ma, a bez kamizelki pewnie by go wiatr porwal, ani to kultury słowa ani wychowania.. WSTYD
trafila kosa na kamien...'vipy' to sie kwalifikuja do ludzi pozbawionych inteligencji,zal...
Co do kaolimu to też jest lipna firma bo sami dziadkowie i też by uciekali :)
VIP uczy samoobrony: http://www.youtube.com/watch?v=SVtK_feHtuY
a z festynu uciekają :)
Ciekawa jestem czy Ty jesteś taki fenomen za jakiego się masz?
'Szyderca' ja nie pisze swoich komentarzy wcześniej w WORDzie żeby mi błędy poprawiło tak jak ty :p
Przychodzi taki wiek, że Word'a to się ma w głowie ;)
wielce kozaki a dało im jednak rade.
zawsze cwani sa jak jest ich paru a ktoś jeden. a jednak zebrała sie grupa dali rade...
szkoda ze mnie tam nie było i nie ogladałem tego przedstawienia haha:P