14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Opublikowano 23.01.2021 15:23:00 Zaktualizowano 23.01.2021 15:40:11 jaca
1 5459

Limanovia awansowała do wojewódzkiego etapu halowych rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN w kategorii do lat 11. Okazała się najlepsza w etapie strefowym. W ubiegłym roku limanowski zespół zdobył Mistrzostwo Polski.

W Starym Sączu w kategorii U11 rywalem Limanovii był Dunajec Nowy Sącz (1-0), AP Beskidzka Ropa (7-0), KS Zakopane (2-2).

Limanovia wystąpiła w składzie: Błażej Ślazyk, Szymon Żelasko, Dariusz Mrożek, Witold Mrożek, Grzegorz Groń, Wojciech Opioła, Julian Wójcik, Bartłomiej Kałużny, Ksawery Bieda. Trenerem zespołu jest Tomasz Sebastjański i Sebastian Wójcik.

Szymon Żelazko został uznany najlepszy zawodnikiem turnieju.

W kategorii do lat 12 drugie miejsce zajął Sokół Słopnice, a awans wywalczył Glinik Gorlice.

Za tydzień odbędą się finały wojewódzkie.

Turnieje finałowe, z udziałem reprezentantów 16 województw, zostaną rozegrane w dniach 13-14 lutego 2021 r. w Warszawie.