Najpierw błędy formalne, teraz zbyt mało punktów - gmina bez dofinansowania
Tymbark. Drugi raz w ramach tego samego konkursu samorządowi nie udało się uzyskać dofinansowania na remont budynku Urzędu Gminy Tymbark. Za pierwszym razem wniosek zawierał błędy formalne, teraz zdobył zbyt mało punktów.
Może Cię zaciekawić
Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejEntomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
PAP: Jaki będzie ten sezon, jeśli chodzi o komary, meszki i inne owady, które uprzykrzają nam lato? Czy po zimie i wiośnie można już coś przew...
Czytaj więcejJakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
Wybór odpowiednich listew przypodłogowych do wysokich wnętrz ma kluczowe znaczenie dla estetyki i funkcjonalności całej aranżacji. To element wy...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
- Jakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
- Nowoczesne panele elewacyjne - czym kierować się przy wyborze?
Komentarze (21)
Pytam się co wójt przez te dwa lata zrobił dla mieszkańców???? Poza likwidacją inwestycji rozpoczętych przez poprzednika????
Ano zrobił dużo:
- podniósł cenę śmieci,
- próbował zlikwidować stołówki w szkołach ale naszczęście rodzice na to nie pozwolili,
- zwolnił prezesa zgk i zatrudnił Pana golonkę i płacił przez 3 miesiące obu prrzesom :)
- również przez 3 miesiące opłacał 2 radców prawnych - co za oszczędność i to za nasze podatki!!!!
- Zatrudnił w urzędzie swoich kolesi - Kuca i Zbigniewa Kordeczkę - któremu kariera w Mpgk limanowskiego nie wyszła
- zlikwidował półkolonie dla dzieci - bo przecież to był pomysł poprzednika.
Oj dużo..... dużo zrobił Ptaszek dla mieszkańców.........ale za to dobrze się lansuje:)
Wójt tak zaniedbał Gminę, że wg. Wg. redakcji nawet w przy 30 stopniach w czerwcu leży śnieg?.
O mroku nocnym nawet nie wspomnę. Pewno też to wina Wójta?.
Przewaga jednego podnoszącego rękę przeciw będzie stanowiła o absolutorium.
Ale żeby się ktoś z radnych nie obudził zdziwiony przy następnych wyborach?.
Jeśli chodzi o Pana Golonke i jego ostatni tekst to mial prawo sie bronić ale nie podoba mi się takie wyszczegolnienie i pogrubienie czarną czcionką tych nazwisk radnych,ktorych uważa Pan Marek za wrogów Gminy Tymbark i Wójta Ptaszka...Pan radny Daniel S. i Pani Danuta D.wydają mi się obiektywnymi radnymi i nie sądze by zle zyczyli gminie,ale może się myle.
Fotowoltaika - klapa
Śmieci - klapa
Modernizacja urzędu - dwukrotna klata
na schetynówkę - nawet wniosek nie złożony
trzeba się udać chyba do Pachowicza po rady.
A Pan Golonka to pisze jako miejscowy znawca polityki (któremu ludzie powiedzieli jednak 'nie' przy okazji wyborów) czy też jako podwładny Pawła Ptaszka, który broni swojego szefa i swojego prezesowskiego chlebka?
Może nie było to nagłośnione?. Ale należy miarkować takie stwierdzenia pisząc.
A tak na poważnie to nawet, gdy jakiś Radny uważa, że jest to nie jego Wójt to musi pamiętać o jednym.
Że Wójta wybrała cała społeczność Gminy a Radnego dużo mniejsza (teraz nawet nie cała wioska, ale jej mała część- taka jest Ordynacja Wyborcza).
Rodem z PRL jest każdy, który urodził się za PRL-u.?. Ale to tylko takie wyjaśnienie dla tych, co tak sądzą atakując .
W kampanii utwierdzałeś mieszkańców w przekonaniu, że jesteś fachowcem od pozyskiwania funduszy - a tu klapa :(
Jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Teraz płaczesz i szukasz pomocy u proboszcza starosty itp........
Proponuję idź po pomoc do Pachowicza - on ci pokarze jak się pozyskuje środki zewnętrzne idź jeżeli masz honor - bo ty ty za czasów Pachowicza jak byłeś radnym głosowałeś przeciwko pozyskanej przez niego 90% dotacji na boiska przy szkole podstawowej w Tymbarku - pamiętasz????? może odśwież sobie pamięć i wyciągnij protokoły z sesji.
Za czasów Nowaka też głosowałeś przeciwko budowie lodowiska - mimo że Nowak pozyskał na nie dofinansowanie. Również głosowałeś za nieudzieleniem Nowakowi absolutorium.
No cóż czas spojrzeć prawdzie w oczy!!!!! wmawiasz ludziom, że jesteś fachowcem od pozyskiwania funduszy - ale ich nie pozyskujesz.
Natomiast wójt Pachowicz i Nowak nigdy nie nazywali się takimi fachowcami a skrupulatnie duże dotacje do gminy ściągali. Przykre że jak byłeś radnym zamiast im w tym pomóc jako fachowiec to niestety tylko utrudniałeś:((((
ale przysłowie mówi 'Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy' albo 'kto czym wojuje od tego ginie'