Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Limanovia przegrywa w pierwszym sparingu

Opublikowano 25.01.2014 14:46:50 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:43 jaca
2 4203

Dzisiaj Limanovia rozegrała pierwszy w tym roku mecz. W spotkaniu kontrolnym spotkała się w Krakowie z Garbarnią. Krakowski zespół będzie pierwszym rywalem Limanovii w rundzie wiosennej.

Jedynego gola dla podopiecznych Dariusza Sieklińskiego zdobył Jakub Downar-Zapolski testowany zawodnik Wisły II Kraków. Limanovia rywalizuje z Garbanią na drugoligowych boiskach. Jesienią podopieczni Dariusza Siklińskiego wygrali w Krakowie 3-0. Pierwszym mecz wiosną Limanovia rozegra u siebie właśnie z Garbarnią (8 lub 9 marca). Po dzisiejszym meczu zapadnie decyzja, którzy z testowanych zawodników podpisze umowę z Limanovią.

GARBARNIA KRAKÓW - LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 3:1 (1:0)

1-0 Jakub Górecki 33, 2-0 Norbert Piszczek 79, 2-1 Jakub Downar-Zapolski 80, 2-1 Krzysztof Kalemba 86 (karny).

GARBARNIA: pierwsza połowa: Robert Błąkała (31 Adrian Jękot) – Adrian Fedoruk, Mateusz Kowalski, Marcin Pluta, Paweł Byrski, Tomasz Kalicki, Krzysztof Kalemba, Tomasz Metz, Paweł Nowak, Jakub Górecki, Michał Górecki; druga połowa: Adrian Jękot (61 Jakub Sypniewski) – Norbert Piszczek, Gientijan Haxhijaj, Damian Lepiarz, Przemysław Senderski, Maciej Termanowski, Piotr Kaczor, Krzysztof Kalemba, Tomasz Metz, Paweł Nowak (63 Mateusz Kuzio), Łukasz Cichy.

LIMANOVIA: pierwsza połowa: Daniel Bomba – Dawid Basta, Arkadiusz Garzeł, Radosław Kulewicz, Damian Majcher, Grzegorz Kmiecik, Mohamodou Sadio, Rafał Komorek, Paweł Pyciak, Arkadiusz Serafin, Wojciech Dziadzio; druga połowa: Dawid Marzec – Paweł Czajka, Arkadiusz Garzeł, Michał Ruchałkowski, Bartłomiej Hudecki, Łukasz Pietras, Jakub Downar-Zapolski, Sylwester Tokarz, Jacek Pietrzak, Wojciech Dziadzio.

Mecz toczył się w trudnych warunkach na śliskiej murawie przy 12-stopniowym mrozie. Limanovia zaczęła bardzo obiecująco. Szansę na zdobycie gola miał Dziadzio i aktywny Sadio. Jednak w 33 minucie to Garbarnia wyszła na prowadzenie. Obrońcy Limanovii zbyt krótko wybili piłkę z własnego pola karnego a Górecki precyzyjnym uderzeniem pokonał Bombę. Tuż po zmianie stron wynik spotkania mógł podwyższyć wychowanek Orkana Niedźwiedź grający w barwach Garbarnii, Piotr Kaczor. Pojedynek sam na sam z młodym zawodnikiem wygrał jednak Dawid Marzec. Kolejne gole padły w końcówce spotkania. W 79 minucie po podaniu Kaczora piłkę w siatce umieścił Piszczek. Chwilę później Jakub Downar-Zapolski wykorzystał błąd obrony gospodarzy i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Tuż przed końcem Kalemba wykorzystał rzut karny po faulu na Cichym.

Kolejne sparingi Limanovii:

1 luty, godz. 10 (Skotniki): Limanovia Szubryt Limanowa – Kolejarz Stróże (I liga )

5 luty, godzina do ustalenia (Dębica): Limanovia Szubryt Limanowa – Stal Stalowa Wola (II liga)

8 luty, godz. 12 (Myślenice): Limanovia Szubryt Limanowa – Dalin Myślenice (III liga)

12 luty, godz. 12, (Myślenice): Limanovia Szubryt Limanowa – Wisła II Kraków (III liga)

15 luty, godz. 15 (Dębica): Limanovia Szubryt Limanowa – Termalika Bruk-Bet Nieciecza (I liga)

22 luty, godzina i miejsce do ustalenia: Limanovia Szubryt Limanowa – Sandecja Nowy Sącz (I liga)

1 marzec, godzina i miejsce do ustalenia: Limanovia Szubryt Limanowa – Okocimski Brzesko (I liga).

Obóz szkoleniowy w Pustyni koło Dębicy: 03.02 – 07.02.