Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

KS Tymbark sprawił niespodziankę w Pucharze Polski!

Opublikowano 24.06.2013 20:30:40 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:48 jaca
4 4010

Dzisiaj odbył się półfinał Pucharu Polski na szczeblu nowosądeckiego OZPN-u. KS Tymbark (trzecie miejsce w IV lidze) podejmował u siebie Poroniec Poronin, drużynę która z łatwością wygrała IV ligę (gr. małoposka-wschód).

KS Tymbark w regulaminowym czasie zremisował z Porońcem 1:1, a w rzutach karnych okazał się lepszy wygrywając 5:4. Już w najbliższy czwartek podopieczni Łukasza Bukowca zmierzą się na wyjeździe w finale PP okręgu nowosądeckiego z Glinikiem Gorlice (zwycięzca nowosądeckiej okręgówki).

KS TYMBARK – PORONIEC PORONIN 1 : 1 (0 : 0)

0:1 Chrobak 73, 1:1 Kurczab 90 (karny).

Rzuty karne: 5:4

Żółte kartki: Miśkowiec, Olejarz – Bartos, Babik, Chrobak. Czerwona kartka: Gawron 90 (Poroniec, za faul taktyczny). Widzów 300

TYMBARK: Zawada – Olejarz, Wojtas, Ryś, Bubula – Koza, Miśkowiec (75 Wikar), Kurczab, Piwowarczyk – Naściszewski (75 Naściszewski), Czaja.

PORONIEC: Gawron – Bartos, Prokop, Babik, Wszołek – Waksmundzki, Chrobak, Czerwiec (80 Anioł), Ustupski (90 Nykaza) – Drobny, Drąg.

KS Tymbark w zakończonym w sobotę sezonie ligowym dwukrotnie wyraźnie przegrywał z Porońcem. Jednak po raz kolejny sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Wcześniej drużyna z Tymbarku okazała się niespodziewanie najlepsza w podokręgu limanowskim pokonując po rzutach karnych Limanovię Szubryt Limanowa (która dzielnie walczyła w dwóch ostatnich edycjach PP na szczeblu centralnym).

Gospodarze w pierwszej połowie całkowicie zaskoczyli faworyzowanych rywali. KS Tymbark w momentami posiadał zdecydowaną przewagę. Poroniec miał sporo szczęścia w kilku sytuacjach. Piłka po strzale Naściszewskiego odbiła się od poprzeczki, a po uderzeniu Piwowarczyka od słupka. Sytuację sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał natomiast Czaja. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Jeszcze przy bezbramkowym rezultacie sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy przegrał Drąg. KS Tymbark nadal był bardzo groźny, ale ponownie po uderzeniu Piwowarczyka piłka odbiła się od poprzeczki. W 73 minucie Poroniec objął prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu Drąga celną główką popisał się Chrobak. Gospodarze do końca walczyli o wyrównanie. W 90 minucie Gawron sfaulował mającego stuprocentową okazję Olejarza. Bramkarz gości otrzymał czerwoną kartkę, a po chwili podyktowaną jedenastkę pewnie wykorzystał Kurczab. Na etapie rozgrywek regionalnych nie ma dogrywek, dlatego zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. Rozpoczęli goście, ale uderzenie Drąga obronił Zawada. Potem wszyscy strzelcy byli już bezbłędni i w efekcie gospodarze wygrali 5:4. Dla Tymbarku jedenastki wykorzystali kolejno: Piwowarczyk, Kurczab, Koza, Czaja i Wojtas.