Wtorek, 30 kwietnia Marian, Katarzyna, Ludwik, Pius, Donata, Balladyna, Lilia

Młody Limanowianin na podium prestiżowej olimpiady zawodowej

Opublikowano 15.04.2024 08:10:00 Zaktualizowano 15.04.2024 08:14:48 top
1 8158

12 kwietnia 2024 roku w Bydgoszczy odbył się finał XXXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (OWiUB). Zdobywcą miejsca na podium został Dawid Wydra - uczeń limanowskiego Tischnera.

Impreza miała miejsce na kampusie Bydgoskiego Centrum Sportu „Zawisza”. Została zorganizowana przez Politechnikę Warszawską,  Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa i Miasto Bydgoszcz.

W gronie laureatów znalazło się trzech uczniów z Limanowej, którzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami i wiedzą.
Dawid Wydra, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera, zdobył zaszczytne trzecie miejsce. Jego głównym opiekunem był Seweryn Szewczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych.  Nieco dalej w klasyfikacji, na dziewiętnastym miejscu, uplasował się Krystian Lis z Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego.  Krystian Ptaszek, uczeń tej samej szkoły, zdobył również tytuł laureata, zajmując trzydzieste trzecie miejsce.  Obydwu uczniów przygotowywała Danuta Buszek-Wrona.

Osiągnięcia uczniów to potwierdzenie, że Limanowa jest ważnym ośrodkiem kształcenia budowlanego, przyciągającym młodzież zainteresowaną tą dziedziną. W drodze do finału musieli zmierzyć się z wieloma konkurentami. W etapie szkolnym wzięło udział 2758 osób, w rejonowym 709, a w etapie centralnym 81 finalistów.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zapoczątkowana w 1987 roku, nie tylko oferuje uczniom możliwość rywalizacji, ale też stanowi platformę do doskonalenia zawodowego i motywacji do dalszego kształcenia. Organizatorzy podkreślają, że celem jest nie tylko współzawodnictwo, ale również doskonalenie metod pracy nauczycieli i tworzenie lepszych warunków dla uczniów.

Zawody te stanowią ważny krok dla młodych ludzi zainteresowanych kierunkami budowlanymi, a osiągnięcia uczniów z Limanowej mogą być inspiracją dla ich rówieśników. Nauczyciele i uczniowie już teraz przygotowują się do kolejnych edycji olimpiady, planując dalsze sukcesy i rozwój w dziedzinie budownictwa.