Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał

Wysoka porażka mimo dobrego początku

Opublikowano 23.01.2014 07:25:25 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:44 jaca
0 1987

W 10 kolejce rozgrywek „O wejście do II ligi koszykówki mężczyzn” dziesiątą porażkę odniosła młoda drużyna Limblachu. Podopieczni Piotra Kindlika zaskoczyli rywal w pierwszej kwarcie. Z upływem czasu przewaga gości była jednak coraz większa.

Limblach Limanowa - AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce 57 : 91 (17:19,15:26,13:21,12:25)

Punkty dla Limblachu: Kindlik 11, Obrzut 10, Twaróg 9, Strzelec 8, Duda 6, Ubik 5, Lachor 4, Kaim i Kurczab 2, Augustyniak i Wojtas 0

Przez tylko jedną kwartę młodzi zawodnicy Limblachu w stawiali w minionej kolejce opór wiceliderom rozgrywek. Goście opromienieni zwycięstwem w poprzedniej kolejce z Unią MUKS 1811 Tarnów, przystąpili do meczu nieco rozkojarzeni i dali się zaskoczyć limanowianom. Gospodarze grali mądrze i skutecznie. Chwila rozprężenia pod koniec kwarty jednak sprawiła, że z wyniku 15:11 zrobiło się 17-19 dla gości. „Udział” miał w tym dobrze grający Twaróg, który jednak nie trafił 4 rzutów osobistych w tej kwarcie.

W II kwarcie gospodarze skutecznie walczyli przez 5 minut. Od stanu 27:27 goście jednak „odjechali” na osiem oczek, przy czym przewagę powiększali do końca meczu. Wynik do połowy nie był najgorszy (32-45) i nie zapowiadał późniejszych kłopotów.

Trzecia i czwarta kwarta to festiwal nieskuteczności zawodników gospodarzy i pokaz gry obronnej zespołu z Kielc, którzy z konsekwencją wykorzystywali wszystkie błędy gospodarzy. Cieniem kładzie się ostatnie 5 minut IV kwarty, kiedy zawodnicy z Limanowej nie zdobyli żadnego punktu przy 14 oczkach gości. Miały na to wpływ zmiany – trener Kindlik dał pograć młodym zawodnikom, którzy raczej byli zainteresowani oddawaniem rzutów (niestety głównie niecelnych) niż obroną.

Na rozmiar porażki miała tradycyjnie wpływ słaba gra na desce, która pozwoliła podkoszowemu z Kielc, Szymonowi Rzońcy na zdobycie 33 punktów. Gospodarze również bardzo słabo rzucali osobiste: 9/22. W stosunku do poprzednich gier limanowianie popełnili mniej strat (15). Widoczny był również brak kontuzjowanego Obrzuta (zagrał dwie kwarty). Kilku zawodników zagrało poniżej swojego normalnego poziomu.

Kolejny mecz MKS Limblach zagra w niedzielę w Krakowie. Podejmować go będzie KU AZS Politechnika Krakowska. Mecz w Limanowej w rundzie jesiennej był niezwykle zacięty i skończył się wygraną krakowian tylko 48-43.

W Limanowej Limblach zagra 2 lutego, z mocną ekipą Unii MUKS 1811 Tarnów.