Wychowankowie klubów z powiatu limanowskiego: piłkarski weekend

Opublikowano 04.03.2024 15:00:00 Zaktualizowano 04.03.2024 15:02:54 jaca
0 1176

Występy wychowanków klubów z powiatu limanowskiego w wyższych ligach piłkarskich.

Konrad Gruszkowski (wychowanek Turbacza Mszana Dolna) zaliczył kolejny cały mecz w słowackiej ekstraklasie. Jego zespół DAC 1904 Dunajska Streda zremisował u siebie 1:1 z MSK Zilina.

W polskich rozgrywkach centralnych (II liga) kolejny występ zanotował Kacper Talar (wychowanek Uranu Łukowica). Wszedł na boisko w 64 minucie, ale niestety Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:3 z GKS Jastrzębie-Zdrój. Sytuacja sądeczan w walce o utrzymanie jest coraz trudniejsza.

Wychowankowie klubów z powiatu limanowskiego zagrali również w III lidze. W rezerwach Jagielloni Białystok wystąpił Krzysztof Toporkiewicz (wychowanek Harnasia Tymbark). Zagrał w podstawowym składzie i na boisku przebywał do 53 minut. Jego zespół pokonał 3:0 Concordię Elbląg. Natomiast Jakub Sutor (wychowanek Orkana Niedźwiedź) wszedł na boisko w 83 minucie w barwach Garbarni Kraków. Jego zespół zremisował u siebie 3:3 z Wisłoką Dębica.