Poniedziałek, 20 maja Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

W Libiążu bez zwycięstwa. Nieuznany gol dla Limanovii.

Opublikowano 31.03.2012 15:55:28 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:35
27 6991

Limanovia o punkty walczyła dzisiaj w Libiążu. Zgodnie z przewidywaniami goście od pierwszych minut byli stroną przeważającą. Jednak ekipa prowadzona przez Mariana Tajdusia miała sporo problemów w ofensywie.

Sędziował: Sebastian Widlarz (Wadowice). Żółte kartki: Skiba, Podstolak, Mężyk. Widzów 250.

Janina: Księżarczyk – Kania, Dukała, Szafran, Grzywa – Marzec (59 Ortman), Szlęzak, Hejnowski, Ficek (90 Byrski)– Snadny, Ząbek (78 Pactwa).

Limanovia: Pyskaty – Podstolak, Garzeł, Kulewicz, Słaby – Basta (83 Kiwacki), Skiba, Dziadzio (72 Wańczyk), Kępa (79 Gadzina) – Fałowski (56 Pietrzak), Mężyk.

Kontrowersje wzbudziły decyzje podejmowane przez głównego sędziego. Tuż po przerwie w polu karnym w starciu z zawodnikiem gospodarzy na murawę upadł Mariusz Mężyk. Zamiast rzutu karnego, napastnik Limanovii otrzymał żółta kartkę. Chwilę później gola dla gości zdobył Jacek Pietrzak, ale sędzia mimo protestów strzelca dopatrzył się pozycji spalonej. Żółte kartki w tym spotkaniu otrzymywali tylko zawodnicy Limanovii. Po meczu goście nie komentowali pracy sędziego.

Pierwsza połowa:

11 minuta – Dziadzio zdecydował się na strzał z 25 metrów w krótki róg, jednak bramkarz gospodarzy zdołał złapać piłkę.

16 minuta – groźnie odpowiedziała Janina. Ficek uderzył po ziemi zza szesnastki, ale futbolówka poszybowała obok słupka.

22 minuta – Dziadzio podał do Mężyka, a napastnik Limanovii w dogodnej sytuacji uderzył nad bramką.

24 minuta – najlepsza okazja na gola dla gości. Po podaniu Fałowskiego groźnie strzelał Basta. Bramkarz Janiny z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

26 minuta – Pyskaty wypiąstkował futbolówkę po strzale z dystansu zawodnika gospodarzy.

W pierwszej połowie Limanovia posiadała wyraźną przewagę w środku pola, jednak goście z trudem stwarzali groźne sytuacje strzeleckie pod bramką rywali.

46 minuta – indywidualna akcja Mężyka, który oddał groźny strzał. Piłkę odbił Księżarczyk, a dobitka Basty z 5 metrów była minimalnie niecelna.

48 minuta – ponownie aktywny Mężyk sprawił sporo problemów defensywie gospodarzy. Napastnik Limanovii faulowany przez obrońcę Janiny upadł na murawę. Sędzia zinterpretował tę sytuację całkiem inaczej. Nie było rzutu karnego, a Mężyk „zarobił” żółtą kartkę.

52 minuta – po rzucie rożnym dla Janiny fatalnie skiksował Kulewicz. Napastnicy Janiny nie potrafili jednak wykorzystać błędu limanowskiego defensora.

58 minuta – po dośrodkowaniu Słabego w pole karne, piłkę w siatce umieścił Pietrzak. Niestety sędzia uznał, iż zawodnik gości był na pozycji spalonej. Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra.

66 minuta – na bramkę rywali uderzał Skiba, ale Księżarczyk nie dał się zaskoczyć.

78 minuta – Basta podaje do Gadziny, który z 6 metrów uderzył nad bramką

79 minuta – gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia. Piękny strzał z dystansu Szlęzaka efektownie obronił Pyskaty.

89 minuta – świetna interwencja Księżarczyka. Piłka po uderzeniu Pietrzaka zmierzała w samo okienko bramki gospodarzy.

90 minuta – Limanovia w końcówce przycisnęła. Garzeł z 12 metrów posyła piłkę nad bramką.

Druga połowa w wykonaniu Limanovii znacznie lepsza niż pierwsza. Jednak w Libiążu uciekają kolejne punkty. Z czołówki tabeli zwycięstwo odniosła Szreniawa Nowy Wiśnicz. Natomiast z Wieliczki Poprad Muszyna wywozi remis.

Pozostałe spotkania 19 kolejki (wyniki: 90minut.pl):
Szreniawa Nowy Wiśnicz - Łysica Bodzentyn 1-0
Górnik Wieliczka - Poprad Muszyna 1-1
Dalin Myślenice - Wierna Małogoszcz 1-2
Beskid Andrychów - Lubań Maniowy 1-1