Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Limanovia pokonała lidera kończąc w dziewiątkę!

Opublikowano 23.03.2014 15:45:43 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:12 jaca
12 13265

W 21 kolejce II ligi Limanovia wwygrała przed własną publicznością z liderem tabeli, Siarką Tarnobrzeg. W drugiej połowie fatalne błędy na korzyść rywali popełnił sędzia główny. Limanovia zdołała utrzymać korzystny rezultat i zdobyła trzy punkty. Mecz kończył się przy padającym deszczu i zapadającym zmroku.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – SIARKA TARNOBRZEG 2 : 1 (1 : 0)

1-0 Pietras 33, 2-0 Pietrzak 50, 2-1 Tunkiewicz 64.

Sędzia główny: Michał Mularczyk (Skierniewice). Żółta kartka: Czajka, Niechciał, Pyciak dwie, Kmiecik, Skiba, Sotnicki - Baran, Tunkiewicz, Persona. Czerwona kartka: Pyciak (65, Limanovia, za drugą żółtą), Serafin (90, Limanovia). Widzów 500.

LIMANOVIA: Sotnicki – Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał - Pyciak, Pietras, Skiba, Piwowarczyk (46 Serafin), Czajka (46 Kmiecik) – Pietrzak (67 Dziadzio).

SIARKA: Melon – Stępień, Baran, Nadolski, Persona – Frankiewicz, Chrabąszcz (81 Ciećko), Tunkiewicz (76 Kowalski), Koczon – Truszkowski (59 Popiela), Wróbel (82 Buras).

Dla Limanovii był to trzeci kolejny mecz przed własną publicznością. Dwa tygodnie temu niespodziewanie przegrała z Garbarnią Kraków (0-1). Tydzień temu podopieczni Dariusza Sieklińskiego wygrali z Wigrami Suwałki 2-0. Siarka przed 21 kolejką była liderem II ligi. W rundzie jesiennej Limanovia przegrała w Tarnobrzegu 0-3. Na ławce rezerwowych Limanovii pojawił się Wojciech Dziadzio. Najskuteczniejszy strzelec beniaminka II ligi od dawna leczył kontuzję.

Mecz rozpoczął się od optycznej przewagi gospodarzy. Limanovia już w pierwszych minutach przeprowadziła szybkie akcje. W 2 minucie Jacek Pietrzak znajdując się w niezłej sytuacji fatalnie spudłował. Gości odpowiedzieli w 5 minucie, gdy strzał Persony z 25 metrów poszybował nieznacznie nad poprzeczką. Po obiecującym początku w kolejnych minutach na murawie nie było zbyt wielu ciekawych sytuacji. Twarda walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 17 minucie gospodarze wreszcie wypracowali sobie sytuację strzelecką, ale piłkę po główce Garzeła bez trudu złapał Melon. Przez następne 15 minut optyczną przewagę posiadała Siarka. Jednak lider II ligi nie potrafił sobie wypracować dobrej pozycji do strzelenia gola. W 32 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Niechciał, ale piłka poszybowała kilka metrów od bramki Siarki. Chwilę później Limanovia wyszłą na prowadzenie. Paweł Pyciak podał do wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Pietrasa, a ten pokonał bramkarza gości. Gospodarze poszli za ciosem i już kilkadziesiąt później mogło być już 2-0. Znakomita akcję przeprowadził Jacek Pietrzak, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców gości. Ostatnie minuty pierwszej połowy to liczne dośrodkowania w pole karne gospodarzy. Siarka nie miała jednak sposobu na dobrze spisującą się defensywę Limanovii.

Goście drugą połowę rozpoczęli od ataków. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i główce Truszkowskiego piłka odbiła się od słupka. Jednak w 50 minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Najpierw strzał na bramkę z rzutu wolnego oddał Artur Skiba. Piłka odbiła się od zawodnika gości i poszybowała obok bramki. Po chwili Skiba dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę w polu karnym trącił Arkadiusz Garzeł, błąd bramkarza gości wykorzystał Jacek Pietrzak, który z 5 metrów wpakował piłkę do siatki. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i w 57 minucie powinni prowadzić już trzema golami, ale w bardzo dobrej sytuacji Arkadiusz Serafin posłał piłkę nad poprzeczką. W 60 minucie szansę na kontaktowego gola miała Siarka. W pole karne dośrodkował Koczon, podkręcona piłka nieznacznie minęła bramkę Limanovii. Jak się okazało był to początek nieszczęść gospodarzy. W 64 minucie stracili gola w przypadkowych okolicznościach. Zawodnicy Limanovii byli przekonani, że będzie dla nich rzut z autu. Jednak niespodziewanie sędzia przyznał aut Siarce. Goście szybko wznowili grę Tunkiewicz znalazł się w idealnej sytuacji i pewnym uderzeniem pokonał Sotnickiego. Po chwili za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Paweł Pyciak i Limanovia grała w liczebnym osłabieniu. Sytuacja gospodarzy w ciągu kilkudziesięciu znacznie się zmieniła. Ale podopieczni Dariusza Sieklińskiego nie podłamali się i mimo ataków gości nie pozwalali Siarce wypracować okazji podbramkowej. Dopiero w 80 minucie groźny strzał z dystansu oddał Chrabąszcz, ale Sotnicki popisał się znakomitą interwencją. Grająca w liczebnej przewadze Siarka wyraźnie przycisnęła w końcówce. Bliska wyrównania była w 89 minucie, gdy po strzale Burasa piłka odbiła się od słupka. Niezwykle kuriozalna sytuacja nastąpiła w 90 minucie. Serafin był powstrzymywany przed polem karnym rywali i pomocnik Limanovii upadł na murawę. Zamiast przyznania rzutu wolnego dla gospodarzy, sędzia uznał, że Serafin symulował. Do tego pokazał mu żółtą kartkę, a po chwili… czerwoną. Limanovia kończyła mecz w dziewiątkę.

Limanovia zdołała utrzymać korzystny rezultat i zdobyła trzy punkty. W końcówce trudno było dostrzec piłkę ze względu na zapadający zmrok.

A za tydzień Limanovia znowu gra u siebie z liderem. Dzisiejszą porażkę Siarki wykorzystała Pogoń Siedlce, która 30 marca (godz. 16) zmierzy się z podopiecznymi Dariusza Sieklińskiego.