Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Limanovia osiagnęła cel. Łysica pokonana! Jest awans!

Opublikowano 19.06.2013 17:05:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:51 jaca
1 5939

Limanovia zapewniła sobie awans do II ligi. Dzisiaj w zaległym spotkaniu pokonała w mecz na szczycie Łysicę Bodzentyn.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – ŁYSICA BODZENTYN 1 : 0 (0:0)

1:0 Serafin 70,

Sędzia główny Rafał Pąchalski (Kraków). Widzów 700.

Żółte kartki: Sotnicki - Drej.

LIMANOVIA: Sotnicki - Basta, Kulewicz, Garzeł, Kępa – Cygnarowicz (76 Majcher), Pietras, Skiba (85 Zawadzki), Mizia (37 Serafin) – Gadzina (53 Mężyk), Dziadzio.

ŁYSICA: Dymanowski - Cichoń, Kardas, Szymoniak, Kozubek – Paprocki (26 D. Gardynik), Trela (75 Pawłowski), Drej (88 Gołąbek), Płusa - Fortuna, Michta (69 P. Gardynik).

Przebieg I połowy:

6 minuta - Duży upał przeszkadzał obu ekipom od początku spotkania. Na bramkę Łysicy głową niecelnie uderzył Garzeł.

10 minuta – ponownie w natarciu Limanovia, jednak po rozegraniu rzutu rożnego strzał Skiby z łatwością obronił Dymanowski.

15 minuta – stuprocentowa okazja dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Basty pozostawiony bez opieki Dziadzio z kilku metrów uderzył wysoko nad bramką.

17 minuta – Sotnicki obronił groźny strzał zawodnika gości z rzutu wolnego z narożnika pola karnego.

18 - 30 minuta – spory upał wyraźnie wpływał na dyspozycję obu drużyn. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

34 minuta – znakomita okazja dla Limanovii. W polu karnym Łysicy zrobiło się spore zamieszanie. Najpierw strzelał Dziadzio, ale Dymanowski znakomicie interweniował. Dobitka Cygnarowicza poszybowała wysoko nad bramką.

43 minuta – strzał z dystansu Gadziny obronił bramkarz gości.

45(+3) minuta – na zakończenie pierwszej połowy okazję zmarnował Skiba.

W pierwszej połowie nieznaczną przewagę posiadała Limanovia, jednak Łysica cały czas jest bardzo groźna. Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania z dużym respektem dla rywali.

Przebieg II połowy:

45 – 60 minuta – optyczna przewaga Limanovii, ale Łysica z łatwością rozbijała ataki gospodarzy.

61 minuta – okazja dla gości. Sotnicki z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Michty.

62 minuta – uderzenie Skiby z 20 metrów ale Dymanowski ponownie się nie myli.

64 minuta – Limanovia wyraźnie się rozkręciła. Jedna z najlepszych okazji dla Limanovii, ale Mężyk z kilku metrów fatalnie pudłuje.

70 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Coraz większa przewaga Limanovii wreszcie udokumentowana golem. Szybką akcję gospodarzy wykończył Serafin.

73 minuta – Dymanowski obronił groźny strzał Skiby

75 – 90 minuta – Limanovia kontrolowała wydarzenia na boisku i bez większego problemu utrzymała prowadzenie do końca spotkania. W 86 minucie znakomitą okazję zmarnował jeszcze Mężyk. Zwycięstwo oznacza awans gospodarzy do II ligi. Dlatego po meczu rozpoczęło się świętowanie.

W najbliższą sobotę Limanovia zakończy sezon w wyjazdowym spotkaniu z Wierną Małogoszcz.