Koszmar Sokoła Słopnice, takiego scenariusza nikt się nie spodziewał

Opublikowano 28.06.2023 08:36:00 Zaktualizowano 28.06.2023 08:46:30 jaca
1 2933

Sokół Słopnice nie awansował do IV ligi. W ostatniej kolejce otrzymał ciosy, które są bardzo bolesne. W Słopnicach byli przygotowanie na wielkie świętowanie, skończyło się piłkarską żałobą.

Sokół Słopnice przegrał 2 miejsce z BKS Bochnia mając tyle samo punktów i taki sam stosunek bramek zdobytych do straconych. Remis był również w bezpośrednich spotkaniach. Bochnia strzeliła 79 bramek i straciła 34, Sokół strzelił 75 a stracił 30. Zadecydowała większa ilość zdobytych goli. Podopieczni Dawida Sudera byli najlepsi w wiosennej rywalizacji, ale wszystko to okazało się niewystarczające.

Sokół Słopnice w ostatniej kolejce przegrał 1:2 na wyjeździe z Orkanem Szczyrzyc, mimo że obie drużyny zadawalał remis. Do tego drugiego gola słopniczanie stracili w kuriozalnych okolicznościach.

Bochnia wygrała na wyjeździe z Zalesianką 5:3. Do przerwy przegrywała 2:0, a jak się potem okazało do awansu potrzebowała zwycięstwa dwoma golami. Po przerwie gości do walki poderwało trafienie Patryka Nowaka… wychowanka Sokoła Słopnice i byłego kluczowego zawodnika tego klubu. Na murawie pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej. Gdy na 20 minut przed końcem Zalesianka ponownie objęła prowadzenie 3:2 wydawało, że sytuacja BKS-u jest już stracona. Jednak w końcówce goście zdobyli trzy gole. Warto dodać, że na prowadzenie wyszli dopiero w 85 minucie, a decydującego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Natomiast w 90 minucie Zalesianka zmarnowała stuprocentową okazję na wyrównanie, gdy Kurzeja z paru metrów nie trafił do pustej bramki.

W V lidze obok Sokoła Słopnice z terenu powiatu limanowskiego w przyszłym sezonie grać będzie nadal Orkan Szczyrzyc i Zalesianka Zalesie.