Wtorek, 07 maja Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August

Gorce 2013 – rywalizacja rozstrzygnięta

Opublikowano 20.06.2013 13:35:26 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:50 jaca
0 1946

W Kamienicy odbył się XII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Gorce 2013”. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Co roku do Kamienicy przybywają zorganizowane grupy młodych zawodników, którzy reprezentują swoje piłkarskie umiejętności. W dniach 15-16 czerwca walkę o najwyższe miejsca na podium podjęły 24 drużyny. W rozgrywkach wzięli udział chłopcy i dziewczęta z rocznika 2002 i 2004, łącznie ok. 330 osób.

Gospodarzem turnieju był MUKS „Halny” prowadzony przez Janusza Piotrowskiego, który tradycyjnie podjął się organizacji całej imprezy. Głównym celem, jaki przyświecał przedsięwzięciu była integracja młodej kadry piłkarskiej i promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu.

W czasie oficjalnego otwarcia turnieju wystąpił zespół „Lambada” działający pod opieką Danuty Kalicińskiej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kamienicy.

Prowadzeniem turnieju zajęli się Teresa i Feliks Piwowar. Rolę arbitrów pełnili bezpłatnie w tym roku: Paweł Bielak, oraz Antoni Ogórek, Piotr Lenar, Krzysztof Kiławiec.

Chłopcy z rocznika 2002 rywalizowali ze sobą na boisku trawiastym LKS Gorce. Zwycięska okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa. Drugie miejsce zajęli zawodnicy DAP Dębica. Trzecią pozycję wywalczyli piłkarze z Dunajca Nowy Sącz .

Jako najlepszego zawodnika wybrano Maksa Cetnarskiego - DAP Dębica , jako najlepszego bramkarza wskazano Michała Zalewskiego - AP 21 Kraków, Królem Strzelców został Jakuba Piaskowy – Dwójka Słopnice, a jako najlepszego trenera wytypowano Marcina Pasionka - AP 21 Kraków.

Rozgrywki rocznika 2004 zorganizowano na Orliku. Pierwsze miejsce wywalczyła Gwiazda z Rudy Śląskiej, na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Harnasia z Tymbarku, III miejsce zdobyli chłopaki z MUKS Halny

Za najlepszego zawodnika uznano Mariusza Kutwę z MUKS Halny, jako najlepszego bramkarza wskazano Krzysztofa Bulandę z Harnasia Tymbark, Królem Strzelców został Pawła Bańczyka z Gwiazdy Ruda Śląska , a jako najlepszego trenera wytypowano Roberta Romaniuka z Gwiazdy Ruda Śląska.

Oczywistym faktem jest, że najbardziej usatysfakcjonowani z Kamienicy wyjechali zwycięzcy. Coraz bardziej liczy się jednak umiejętność uczciwej gry z zachowaniem zasad fair play. Na medal zasłużyli chłopcy z AP 21, którzy w koleżeńskim geście oddali swoją nagrodę młodszemu koledze z przeciwnej drużyny.

Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. wójt Gminy Kamienica Władysław Sadowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamienicy Lidia Piotrowska oraz Prezes NSZZ – Małgorzata Wąchała..

Organizatorzy dziękują władzom samorządowym -Wójtowi Gminy Władysławowi Sadowskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych – Zofii Kuchnia, PZPN-owi za patronat i puchary dla najlepszych drużyn, Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej Nowy Sącz, firmie PIF-Sport, Urzędowi Marszałkowskiemu w Krakowie, Dyrektorowi SP Nr 1 w Kamienicy –Lidii Piotrowskiej, Marii Ziębie, Tadeuszowi Kucie, nauczycielkom z SP 1 Kamienica (Magdalenie Cebuli, Małgorzacie Wąchała, Anecie Majewskiej) oraz rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie turnieju.

Sponsorzy: Urząd Gminy Kamienica, Bank Spółdzielczy w Limanowej, A. Sikora – Ochotnica, Starostwo Powiatowe w Limanowej, OZPN Nowy Sącz, Limanowski Podokręg Piłki Nożnej, Janusz Pietrucha – Gorlice, Andrzej Danek - Nowy Sącz, Firma Euro Code - Szczawa, Firma Stefar ,NSZZ Solidarność w Kamienicy, Przewóz Osób – Zbigniew Kwit, Apteka w Kamienicy, Firma Zibud – Kamienica, GS Kamienica.

Turniej zorganizowano pod honorowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.