Niedziela, 28 kwietnia Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis

Awans do piłkarskiego półfinału Pucharu Polski

Opublikowano 01.03.2024 17:35:00 Zaktualizowano 01.03.2024 17:37:00 jaca
0 1078

Pierwszoligowa Wisła Kraków awansowała do półfinału Pucharu Polski. Biała Gwiazda w ćwierćfinale pokonała ekstraklasowy Widzew Łódź. W kadrze krakowskiego zespołu był Mariusz Kutwa (wychowanek MUKS Halny Kamienica). W meczu z Widzewem przesiedział na ławce rezerwowych. Dzisiaj odbyło się losowanie par półfinałowych.

Wisła Kraków – Widzew Łódź 2-1 (0:0,1:1). Bramki: 0-1 Bartłomiej Pawłowski 80 (karny), 1-1 Angel Rodado 90+19, 2-1 Szymon Sobczak 119. W II połowie spotkanie zostało na chwilę przerwane, bo race rzucone przez kibiców gości zadymiły boisko.

Dzisiaj odbyło się losowanie par półfinałowych.  Spotkanie 2 lub 3 kwietnia:  Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków - Piast Gliwice .

Ewentualny występ wychowanka klubu z powiatu limanowskiego w półfinale Pucharu Polski byłby historycznym wydarzeniem dla regionu. Niedawno Mariusz Kutwa zadebiutował w I lidze. Jesienią był kluczowym zawodnikiem rezerw Wisły w IV lidze, a wcześnie drużyn młodzieżowych.