Czwartek, 30 maja Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Limanovia zrobiła wrażenie i dała mocny sygnał najgroźniejszym rywalom

Opublikowano 25.04.2021 17:02:00 Zaktualizowano 27.04.2021 07:58:48 jaca
6 4090

Po porażce w marcu (zaległe spotkanie z Wierchami Rabka-Zdrój) wydawało się, że Limanovia nie będzie wstanie walczyć o czołowe lokaty. W przerwie zimowej osłabiła się, a najgroźniejsi rywale solidnie wzmocnili. Tymczasem po pandemicznej przerwie Limanovia pokazała solidną formę.

W ubiegłą środę pokonała w Pucharze Polski 2-1 Unię Tarnów. Wczoraj w ligowym spotkaniu wygrała w derbach ziemi limanowskiej 3-1 z Sokołem Słopnice. Trener limanowian Piotr Kapusta po spotkaniu powiedział:

- Na pewno było to typowe spotkanie derbowe, pełne walki i ambitnej postawy z obu stron. Wiedzieliśmy, że ważnym elementem do osiągnięcia zwycięstwa będzie opanowanie własnych emocji. Ten cel zrealizowaliśmy. Było kilka chaotycznych momentów, jak chociażby błąd po którym straciliśmy jedynego gola. Jednak ogólnie udało się utrzymać to spotkanie w ryzach. Zdawaliśmy sobie sprawę z utrudnienia jakim jest małe boisko w Słopnicach, że rywale mają swój charakter i nie boją się twardej walki. Sokół jest również zagrożeniem ze względu na umiejętność wyprowadzania szybkich kontr. Mimo to poza słabszą końcówką pierwszej połowy i początkiem drugiej mieliśmy ten mecz pod pełną kontrolą. Już w najbliższą środę mecz ze Skalnikiem Kamionka Wielka, mam nadzieję, że wszyscy będą mogli zagrać.