Baner
20°   dziś 23°   jutro
Sobota, 04 maja Monika, Florian, Władysław, Michał
2168

Wydarzenia

Dziwisz Barbary Poczynania

regneva 2012-04-03 14:26:27
Ponoć żyjemy w państwie prawa, państwie demokratycznym.
Gdy tak przyjrzeć się dokładnie - to okazuje się, że w otaczającej nas rzeczywistości dzieją się rzeczy niepojęte.
Zdarzenia o jakich piszę mają miejsce obecnie w Zespole Szkół w Rabie Niżnej. Rządzi tu a jakże Pani Dziwisz. Ostatnio Wójt Gminy ogłosił konkurs na dyrektora szkoły.
Wczoraj miała zebrać się o godz. 17.00 Rada Rodziców w celu wyłonienia Członka do Komisji Konkursowej.
O godz. 16 przewodnicząca Rady Rodziców zaczęła dzwonić do pozostałych członków Rady Rodziców w celu odwołania zebrania. Jednak nie wszyscy zostali powiadomieni. Na zebranie przybyło 5 rodziców - jednak nie zostali wpuszczeni do szkoły przez sprzątaczkę. Pani Dziwisz czuwała oczywiście, aby nikt nie został wpuszczony.
Co się dzieje dzisiaj ? Pani Dziwisz na szybko zwołuje zebrania trójek klasowych w klasach 1 i 3 w celu ich odwołania i wybrania nowych trójek - sprzyjających jej osobie.
Tak szanowni Państwo - czując realne zagrożenie, że większość w Radzie Rodziców może być przeciw Niej robi się takie posunięcia.
Mało tego wszystkiego - wczoraj rozmyślając co uczynić, aby nie dopuścić do zebrania Rady Rodziców, w klasie II przez 1 godzinę lekcyjną w ogóle nie ma nauczyciela. Dzieci zostają bez opieki. Zdarza się to już nie pierwszy raz. Podobne zarzuty rodzice czynili już na jesieni zeszłego roku.
Jak widać mając nazwisko i władzę - można w Polsce wszystko.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
gueene 2012-04-03 15:06:47
To jest POLSKA inaczej nie będzie, nie ma wstydu, godności nie ma nic, byle do żłobu,smutne...dzieci to widzą i chłoną jak gąbka wodę...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
sowizdrzal 2012-04-03 16:49:54
Dokładnie to samo działo się (a i do dzisiaj dzieje) w Łostówce - podstępna wymiana na klakierów, "konkurs" przypominający kpinę, buta. Byleby do żłobu. Jak się nie ma godności, to właśnie tak - po trupach do celu. Tylko czemu ludzi pozwalają tak się traktować? Homo sovieticus?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
gueene 2012-04-03 19:47:25
Ludzie to jeszcze ciemnota, boi się o swoje dzieci, jakby sie przestali podlizywać, a otwarli w końcu oczy to może by sie coś zmieniało na normalność
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
Janek64 2012-04-04 01:02:40
Zkad ja to znam .Doswiadczylem takich zdarzen na wlasnej skorze kiedy przywieziono trzy lata temu pania dyrektor w teczce do szkoly do Lostowce w tedy jako przewodniczacy szkoly sprzeciwilem sie. Dlugo mnie opluwano i przecwstawiano pisano i mowiono rozne nieprawdziwe rzeczy na moj temat. Ale jakos zyje. Dobrze ze koncza sie czasy dyktatury bo przeciez ci co byli u wladzy nie o taka polske sami walczyli a jaka pozniej budowali. BOG HONOR OJCZYZNA Jezeli jestes przy wladzy popatrz w lustro a pozniej spojrz ludziom prosto w oczy .Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
urzednik 2012-04-04 17:25:12
Decyzja wójta o wyborach bardzo dobra! Wiemy czym były rządy takiej osoby w gminie. Nareszcie czas na zmiany! Pomału będa także wybory w innych szkołach, gdzie przywożone były koleżanki. Może skonczą się rządy kłamstwa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
regneva 2012-04-12 21:25:30
Opowiem co dzieje się dalej.
W dniu 03.04.2012 o godz. 18.00 odbyło się zebranie Rady Rodziców.
Tak jak pisałem wcześniej również w tym dniu o godz. 16.00 odbyły się zebrania w klasach 1 i 3 w celu zmiany przedstawicieli z tych klas w Radzie Rodziców.
Dlaczego odbyły się te zebrania tuż przed planowanym zebraniem Rady Rodziców, na którym miała być wyłoniona osoba do konkursu na dyrektora muszą Państwo odpowiedzieć sami.
Układ głosów rozłożył się tak, że decydujący głos miała przewodnicząca Rady Rodziców, która ewidentnie robi to co każe Pani Dziwisz.
Gdyby nie wymieniono wcześniejszych przedstawicieli głosy rozłożyłyby się najprawdopodobniej zupełnie inaczej.
Najsmutniejsze jest to, że ludzie nadal się boją.
W rozmowach większość rodziców mówi, że należałoby zmienić dyrektorkę. Ale gdy dochodzi do konkretów, gdy trzeba się określić, opowiedzieć po której się jest stronie, ludzie zaczynają uniki, boją się, itd.
A może już nadszedł czas ponieść głowy i powiedzieć dość !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
Janek64 2012-04-12 22:07:20
Nikt glowy nie podniesie ja to wiem to lokalne uklady. Ja podnioslem i jeszce moze pare osob ale chciano nam glowy sciac . Pisze to bo to prawda. A przeciez ponoc wladza na prawdzie sie opiera Nawet kuratorium zamyka oczy . Zycze aby "prawdziwy"konkurs na dyrektora w Rabie Niznej wygral/a najlepszy kandydat . Pozdrawiam

konkurs na dyrektora w Rabie Niznej wygral najlepszy/a kandydat
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
wscieklahanka 2012-04-13 11:26:59
Taaa, nadszedł czas na podniesienie głów...
I rozpoczął się sezon na wysyłanie anonimów z pogróżkami do Przewodniczącej Rady Rodziców i jej rodziny...
Gratuluję "odwagi"!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
regneva 2012-04-15 15:54:40
13.04.2012 ogodz.10.31 dostałem na prywatną skrzynkę wiadomość o następującej treści od kogoś o ksywie "wodnik":
Do: regneva
Data: 2012-04-13 10:31:22
Temat: przestroga
Treść:

"Pani Katarzyno
Jako urzędnik stąpa Pani po cienkiej linie"

Kiedyś zasłyszałem podobny tekst po zebraniu wiejskim skierowany do pewnej osoby w celu jej zastraszenia. Ciekawe.

Żeby stało się jasne - nie jestem kobietą i nie pracuję w urzędzie, ale wiem o kogo najprawdopodobniej chodzi.
Jak widzę ktoś nie wytrzymuje presji i usiłuje zastraszać.

W podobnym czasie niejaka "wscieklahanka" pisze o rzekomych anonimach wysyłanych do Przewodniczącej Rady Rodziców i jej rodziny.
Chcę wyjaśnić, że grupa rodziców, która miała jakiekolwiek wątpliwości i zarzuty pod adresem Pani dyrektor czy też Przewodniczącej Rady Rodziców jawnie sprecyzowała je w piśmie do kuratorium i na zebraniach.
Nikt z rodziców nie posuwa się do takich sposobów - te można przypisywać innym osobom (przykład powyżej).
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
wscieklahanka 2012-04-16 11:49:07
"Nikt z rodziców nie posuwa się do takich sposobów"- tym gorzej, że do sprawy szkoły angażowane są osoby, które nie mają z nią nic wspólnego, bo anonimy nie są niestety "rzekome"...
"Jak widzę ktoś nie wytrzymuje presji"- widzę że rzeczy zostały nazwane po imieniu: wydzwanianie do rodziców z "prośbami"o oddanie głosów, bo przecież tacy prości, niewykształceni ludzie na pewno nie mają na tyle rozumu żeby prawidłowo zagłosować w JEDYNEJ I SŁUSZNEJ SPRAWIE, nachodzenie Przewodniczącej RR w domu i wywieranie nacisku na jej dymisję i przejście na właściwą stronę "okopów"- no bo ze wsi baba jest, to i głupia,zdania własnego mieć nie może... to tylko niektóre z poczynań.
A potem są domysły dlaczego rodzice rezygnują z zaszczytnej funkcji przedstawiciela RR w tym CYRKU...
Jak widać ten kij też ma dwa końce...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
supermenix 2012-04-18 09:41:33
Masz rację @regneva odnośnie kija. Niektórzy już się o tym przekonali a jeszcze inni to się dopiero przekonają.
Czytając te komentarze odnoszę wrażenie, że tylko Tobie najbardziej zależy aby pozbyć się Pani Barbary i postanowiłaś użyć wszelkich środków aby tego dokonać.
Myślę natomiast, że używanie prymitywnych haseł "czas na zminy" lub "zmiana oczekiwana" albo "ja też potrafię" nie przyniesie skutku jaki zakładasz. Ludzie zaczynają myśleć i coraz rzadziej dają sobą manipulować.
W swoich poczynaniach musisz jeszcze pamiętać o "Kiju" i o tym, że zawsze ma on dwa końce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
wscieklahanka 2012-04-18 10:47:25
@supermenix obawiam się że właśnie @regeneva o kiju nie wie- a powinna stając w czołówce zastępu SPRAWIEDLIWYCH tego świata... czyż nie powiedziano "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"?... a kamienie rzucane na oślep...
Swoją drogą, ujawniłbyś się @regenevo to byśmy, niegodni, zaczęli ziemię pod Twymi stopami całować ...>:-D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dziwisz Barbary Poczynania
Janek64 2012-04-18 11:42:59
oby zawsze wszyscy pamietali ze kij ma dwa konce!Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in