Ponad 220 zawodników na mecie. Pobiegli po "Złotą Paproć" (zdjęcia i wyniki) | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
limanowa.in
Sobota, 25 listopada, Erazm, Katarzyna, Elżbieta, Klemens
Rejestracja »

2017-07-17 17:30:05

Ponad 220 zawodników na mecie. Pobiegli po "Złotą Paproć" (zdjęcia i wyniki)

Tymbark. Ponad 220 osób wystartowało w drugiej edycji Biegu Górskiego o Złotą Paproć Prezesa Firmy Joniec, która odbyła się wczoraj. Najwytrwalsi śmiałkowie, który zdecydowali się zmierzyć z dystansem 21 km, szczyt góry Paproć zdobyli trzy razy.
Wczoraj Tymbark powitał biegaczy górskich pełnym słońcem i rześkim powietrzem. Od samego rana do miejscowości zjeżdżali się zawodnicy II edycji Biegu Górskiego o Złotą Paproć Prezesa Firmy Joniec.

Na dystansie 7 km ścigało się 150 osób, w tym 8 trzyosobowych zespołów rodzinnych z dziećmi. Natomiast 73 osoby stanęły do dystansu 21 km i miały trzykrotnie do pokonania szczyt Paproci.

Na najdłuższym dystansie najszybszy był Jan Wydra z Mszany Dolnej, który trasę pokonał w 01:28:30.92, niecałe 18 sekund później na mecie zameldował się Robert Faron z Zalesia, a trzeci był Wojciech Gembacz ze Słopnic (blisko 10 minut straty do zwycięzcy). Z kobiet najszybsza była Martyna Kantor z Krakowa z czasem 01:48:26.92.

Na dystansie 7 km najbyszby był Bartłomiej Olbrych z Binarowej z czasem 00:29:33.49, a z kobiet Edyta Michalik z Białej Niżnej - 00:37:14.52.

Wszyscy którzy wystartowali dotarli szczęśliwie na metę, nikt nie zrezygnował z walki i nie poddał się. Zawodnicy walcząc o ostatnie sekundy przy oklaskach kibiców i dźwiękach wuwuzeli finiszowali w prawdziwie sportowym stylu. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy oraz animacje.

Organizator biegu - firma Joniec - już teraz zapowiada kolejne edycje wydarzenia, które również będą odbywać się w terminie obchodzonych co roku Dni Tymbarku.

Patronami honorowymi zawodów był Starosta Limanowski oraz Wójt Gminy Tymbark. Patronat medialny nad imprezą objął portal Limanowa.in.