Michał Kowalczyk medalistą Mistrzostw Świata w Finlandii | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
limanowa.in
Środa, 23 maja, Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał, Renata
Rejestracja »

2018-05-17 14:26:06

Michał Kowalczyk medalistą Mistrzostw Świata w Finlandii

Michał Kowalczyk ze Słopnic został medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w wyciskaniu leżąc, które odbywały się w Finlandii.
Michał jest najmłodszym z trójki braci Kowalczyków ze Słopnic, osiągajacych sukcesu w sportach siłowych. Dziś uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów (do lat 18), rozgrywanych w Finladii. Były to jego pierwsze zawody na arenie międzynarodowej.

Zakończyły się sukcesem, bo Michał Kowalczyk został medalistą tych zawodów. Zajął trzecie miejsce na podium.

W wyciskaniu leżąc klasycznym zaliczył wszystkie trzy podejścia, mierząc się z ciężarem 145 kg podczas ostatniego z nich. Był blisko drugiego miejsca, jednak zawodnik z Kazachstanu zdołał wycisnąć 152,5 kg.

W przyszłym roku będzie walczył o wyższą lokatę, bo podczas tegorocznych zmagań Michał był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii.