Rywalizacja biegowa na półmetku | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
limanowa.in
Czwartek, 21 września, Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec
Rejestracja »

Sport

2017-07-14 10:31:44

Rywalizacja biegowa na półmetku

Rywalizacja biegowa na półmetku
Liga Biegów Górskich jest na półmetku. Podobnie jak w poprzednich latach w ścisłej czołówce utrzymuje się 42-letni Robert Faron z Zalesia.

Miniony weekend to głównie starty w Mistrzostwach Europy Skyrunning we Francji. Robert Faron na dystansie 70 km zajął wysokie 11 miejsce. Jego absencja w krajowej rywalizacji niewiele zmieniła. Zawodnik z Zalesia utrzymuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Największymi sukcesami Roberta Farona jest: trzecie miejsce klasyfikacji generalnie Ligi Biegów Górskich w 2016 i 2015 roku, zwycięstwo Ligi Biegów Górskich w 2014 roku, oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w Skyrunning na dystansie Classic w 2014 roku.

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Katarzyna Piechula (Team Papry 20) – 1.310 pkt 

2.(4) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.230 pkt

3.(2) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.150 pkt 

4.(3) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.135 pkt

5.(5) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 1.100 pkt

6.(6) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 1.020 pkt

7.(7) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 900 pkt

8.(8) Anna Kącka (Dare 2b) – 860 pkt

9.(9) Edyta Lewandowska (Alpin Sport Team / Elite Sport) – 750 pkt

10.(10) Dominika Bolechowska (Attiq) – 747 pkt

 

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(25) Justyna Wandzel (KS SPRINTBIELSKO-BIAŁA/SMS SZC) – 405 pkt

2-3.(72-75) Anna Stelmach (Kamienica) – 260 pkt

2-3.(72-75) Ewa Błauciak (Zabiegani) – 260 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 900 pkt

2.(8) Anna Kącka (Dare 2b) – 860 pkt

3.(12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 730 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 1.230 pkt

2.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 1.150 pkt

3.(4) Anna Bieniecka (Alpin Sport Team/OTK Rzeźnik) – 1.135 pkt

Masters (K40-49):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 1.310 pkt

2.(10) Dominika Bolechowska (Attiq Team Zakopane) – 747 pkt

3.(13) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 725 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(11) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Kobiety na 5+) – 735 pkt

2.(43) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 330 pkt

3.(54) Dorota Jonkisz  (Rytm Czechowice Dziedzice) – 295 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(789) Oksana Zalisko (Dąbrowa NT) – 42 pkt

2.(853) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 38 pkt

3.(905) Alicja Sikora (Team Sikora Bielsko -Biała) – 36 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(12) Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – 570 pkt

2.(5) Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 500 pkt

3.(14)Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 490 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(32) Anita Szklana (Wieprzec) – 380

2.(13) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 370 pkt

3.(51) Ewa Kamykowska (Kraków) – 310 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(7) Magdalena Kozielska (Dynafit Team) – 700 pkt

2.(2) Paulina Janik (KARKONOSZ RUNNING TEAM) – 540 pkt

3.(3) Sylwia Bondara (Alpin Sport Team / JacekBiega Running Team) – 520 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Katarzyna Piechula (FERIE:TP20) – 470 pkt

2.(6) Iwona Kik (Wosik Tervel Team/KW Kraków) – 460 pkt

3.(22) Aysen Solak (SMALL GIRL MEDIUM BOY) -360 pkt

 

Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.720 pkt 

2.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.535 pkt

3.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt

4.(4)  Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 920 pkt

5.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt

6.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 882 pkt 

7.(7) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 865 pkt

8.(12) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 856 pkt

9.(14) Piotr Holly (sportfuel.pl)- 830 pkt

10.(8) Rafał Kot (Way Behind Horizon Kb Jurund Szczytno) – 822 pkt

 

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(22) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko Biała/INOV-8 TEAM ) – 620 pkt

2.(78) Mateusz Grzyb (ULKS BYSTRZYCA KŁODZKA/TEAM KOPEĆ) – 328 pkt

3.(107) Marcel Broj (Broj Team Zlinice) – 271 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 1.720 pkt

2.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 920 pkt

3.(8) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 856 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 906 pkt

2.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 882 pkt

3.(7) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 865 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 1.535 pkt

2.(3) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1.320 pkt

3.(18) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team)  – 679 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(40) Jacek Gardener (Alpin Sport Team/JacekBiega Raunning Team) – 453 pkt

2.(70) Jerzy Słobodzian (Nysa Biega) – 346 pkt

3.(80) Józef Sztefko (Ultra Beskid Sport Kozy) – 323 pkt

Weterani II (M60+)

1.(54) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek) – 390 pkt

2.(120) Tadeusz Sitek (Marciszów)  – 252 pkt

3.(160) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 211 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 610 pkt

2.(41) Adam Jamiński (Tychy) – 450 pkt

3.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 420 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Kacper Piech (etapowatriada.pl/AsicsFrontRunner) – 560 pkt

2.(8) Tomasz Gawroński (UMKS Nadir Jędrzejów) – 508 pkt

3.(2) Piotr Biernawski (ATTIQ) – 424 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 900 pkt

2.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 630 pkt

3.(37) Kamil Leśniak (INOV-8) – 490 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(39) Paweł Dybek (Salomon Suunto) – 390 pkt

2.(36) Piotr Huzior (Attiq) – 375 pkt

3.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 334 pkt

 

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka (biegigorskie.pl).

Komentarze
Nikt nie napisał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszy!
Dodaj komentarz
2017-09-21 dzisiaj
2017-09-20 wczoraj
2017-09-19 przedwczoraj
Intersieć Internet + telewizja
X
Topcezar_ogolne