Lekkoatleta ze Słopnic, wielki sportowy postęp. Potrzebni sponsorzy. | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
Piątek, 21 lipca, Daniel, Daniela, Dalida, Wiktor, Wawrzyniec
Rejestracja »

2017-07-14 09:38:15

Lekkoatleta ze Słopnic, wielki sportowy postęp. Potrzebni sponsorzy.

Jak już informowaliśmy Andrzej Kowalczyk zdobył na niedawnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce dwa srebrne medale. Zawodnik ze Słopnic jest sportową nadzieją naszego regionu. Ciężkie treningi przynoszą spodziewane efekty.

Swoje życiowe sukcesy sportowe na Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu odnotował Andrzej Kowalczyk, zawodnik ULKS ,,Fajfer 2001" Łapanów. W biegu na 3000 metrów wywalczył wicemistrzostwo Polski, a dwa dni później dołożył do swojej już bogatej kolekcji drugi srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Obecny sezon startowy jest wyśmienity dla Andrzeja. W tym roku wygrał Mistrzostwa Polski  LZS w Przełajach w Żerkowie (kwiecień) zajął czwarte miejsce  na Mistrzostwach Polski Juniorów, wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski LZS-ów w Siedlcach (czerwiec) na dystansie 1500 i 3000 metrów. Andrzej Kowalczyk czwarty rok trenuje biegi średnie w ULKS ,,Fajfer 2001" w Łapanowie . - Jest nieprzeciętnie utalentowanym chłopakiem, jako junior osiąga czasy z pierwszej piątki seniorskiej - zapewnia jego trener Stanisław Karaś. - Myślę, że już w najbliższym czasie będzie reprezentantem Polski na ważne imprezy. Obecnie jednak sytuacja finansowa jest u niego mizerna. Koszty szkolenia zapewniają rodzice wielodzielnej rodziny i klub z malutkimi możliwościami. Jego konkurenci mają poważnych sponsorów. Z tego miejsca apeluję do lokalnych przedsiębiorców – ludzi dobrej woli o objęcie opieką sponsoringową tego chłopaka i pewny jestem że Andrzej odwdzięczy się im w szybkim czasie.