Wskoczył do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej | Limanowa.in - limanowski portal informacyjny
limanowa.in
Środa, 23 maja, Emilia, Iwona, Leoncjusz, Michał, Renata
Rejestracja »

Sport

2018-05-18 08:42:56

Wskoczył do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej

Wskoczył do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej
W miniony weekend był prawdziwy wysyp biegów górskich. Spowodowało to sporo zmian w czołówce Ligi Biegów Górskich Dare 2b. Do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej awansował Robert Faron z Zalesia.

Na miejsce trzecie awansował Robert Faron (Salco Garmin Team) – drugi w Biegu Kwitnącej Jabłoni w Łącku, a dzień później pierwszy w Perłach Małopolski (Szczawnica).

Po 15 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  jest już sklasyfikowanych 2 273 zawodników (751 kobiet i 1 522 mężczyzn).

 

Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 940 pkt

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 675 pkt 

3.(4) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 625 pkt

4.(3) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt

5.(5-6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 510 pkt

6.(5-6)  Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt

7.(…) Radosław Boniec (Żary) – 423 pkt

8-9.(7-8) Piotr Jaśtal (LKB RUDNIK / AZS UJK KIELCE) – 420 pkt

8-9.(7-8) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

10-11.(9-10) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 415 pkt

10-11.(9-10) Szymon Nikiel (Nutrend Team/aktywne Beskidy) – 415 pkt

 

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(18) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt

2.(19) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt

3.(29) Szymon Gużkowski (KKB Mosir Krosno) – 280 pkt

 

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 940 pkt

2.(5) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 510 pkt 

3.(7) Radosław Boniec (Żary) – 423 pkt

 

Seniorzy II (M30-39):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 675 pkt

2.(4) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 560 pkt

3.(6) Rafał Klecha (Dacza Turysty i Biegacza) – 430 pkt

 

Masters (M40-49):

1.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 625 pkt

2.(10-11) Piotr Biernawski (ATTIQ Team/Salming) – 415 pkt

3.(16) Maciej Więcek (Inov-8) – 315 pkt

 

Weterani I (M50-59):

1.(77) Zbigniew Szatanik (Ujsoły) – 177 pkt

2.(91) Marek Swoboda (Byledobiec) – 146 pkt

3.(93) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 143 pkt

 

Weterani II (M60+)

1.(122) Janusz Ferenc (-) – 120 pkt

2.(138) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 110 pkt

3.(209) Tadeusz Sitek (UKS Ludwikowice) – 86 pkt

 

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(25) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 285 pkt

2.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 240 pkt

3.(57) Adam Jamiński (SKLA Tychy) – 200 pkt

 

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Błażej Knutelski (Grywałd) – 305 pkt

2.(13) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 300 pkt

3.(19) Marcin Kubica (Sprint Bielsko-Biała) – 300 pkt

 

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 660 pkt

2.(3) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 580

3.(8-9) Dominik Grządziel (ATTIQ Team/Salming) – 420 pkt

 

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 255 pkt

2.(37) Leszek Bułanow (Hipolitów) – 205 pkt

3.(4) Bartosz Ceberak (Lubartów) – 200 pkt

Fot. archiwum Roberta Farona

Komentarze
Nikt nie napisał jeszcze komentarza. Możesz być pierwszy!
Dodaj komentarz
2018-05-23 dzisiaj
2018-05-22 wczoraj
2018-05-21 przedwczoraj
Czy w centrum Limanowej potrzebne są światła?
Zobacz wyniki »
Intersiec
X
Topcezar