Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Wioletta Orczykowska na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu

Opublikowano 16.07.2012 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 10:09:38 UGLimanowa
0 3144

W dniach 13-15 lipca br. w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15l w Pływaniu .
W zawodach uczestniczyło 332 zawodników ze 102 klubów z terenu całego kraju. Klub „Limanowa-Swim” reprezentowała Wioletta Orczykowska.

W ramach 3-dniowych zawodów rano odbywały się eliminacje, a po południu rozgrywane były finały. Osiem najlepszych pływaczek i pływaków danej kategorii klasyfikowanych było do finału „A” i finału „B” .
Wiola Orczykowska zakwalifikowała się do 3 finałów „A” i 1 finału „B” poprawiając tym samym swoje rekordy życiowe.
Na 50 m stylem dowolnym zajęła 7 miejsce w Polsce z czasem 28.19. Na 100 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce w kraju z czasem 59.33. Na 200 m stylem dowolnym zajęła
3 miejsce z czasem 2.09.31.
W finale „B” stylem dowolnym zajęła 12 miejsce w Polsce z czasem 4.42.70.
Rywalizacja o medale była bardzo zacięta, wspólnie z żoną dopingowaliśmy naszej córce – mówi tata Wioli, Bogdan Orczykowski.