14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia

Opublikowano 20.08.2022 17:21:00 Zaktualizowano 24.08.2022 19:36:01 jaca
13 4230

IV LIGA MAŁOPOLSKA, 4 kolejka: Limanovia doznała trzecie porażki w tym sezonie. W Gorlicach przez ostatnie pół godziny grała w liczebnej przewadze.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć śp. Henryka Pazdura, znanego w limanowskim podokręgu działacza piłki nożnej, który zmarł wczoraj w wieku 67 lat.

Pierwsza połowa przespana przez Limanovię. Gospodarze wykorzystali niemrawość drużyny gości i wypracowali dwubramkową przewagę. W przerwie trener Limanovii, Paweł Zegarek dokonał trzech zmian, co przyniosło pozytywne efekty. Goście szybko zdobyli kontaktowego gola i posiadali wyraźną przewagę. Po kwadransie drugiej połowy Glinik musiał grać w liczebnym osłabieniu. Gospodarze cofnęli się do głębokiej defensywy. Limanovia miała znakomite okazje na bramkę, m.in. Paweł Pławecki z 5 metrów uderzył nieprecyzyjnie. Glinik utrzymał prowadzenie do końca i zdobył pierwsze punkty w tym sezonie.

GLINIK GORLICE – LIMANOVIA LIMANOWA 2:1 (2:0)

1:0 Matuszyk 17, 2:0 Dąbrowski 27, 2:1 K. Kurczab 47 (rzut karny, faulowany G. Mus).
LIMANOWA:
Pietrzak – Uchacz (46 Krzyżak), K. Mus, Skrzatek, Bandarenka – G. Mus, Kurczab, Ciesielski (46 Kulig), Kościółek, Małota (46 R. Pławecki) – P. Pławecki (75 Matras).

Sędzia: Marcin Madejski (Tarnów). Żółte kartki: Drąg dwie - Kulig, R. Pławecki, K. Mus. Czerwona kartka: Drąg (Glinik), w konsekwencji dwóch żółtych, w 60 minucie.

Następna kolejka 24 sierpnia, Limanovia podejmuje u siebie Okocimski Brzesko, godz. 17:30.