Limanowska Słaza – program XXXIX edycji festiwalu

31.10.2013 10:07:06 LDK 2693

Mianem folklorystycznego święta można nazwać odbywającą się od 39 lat w limanowskim domu kultury Limanowską Słazę.

Na festiwalowych deskach wystąpiło od 1975 roku kilkanaście tysięcy artystów ludowych, tancerzy, pieśniarzy, instrumentalistów, a także twórców ludowych, którzy towarzyszą artystycznym zmaganiom uczestników Limanowskiej Słazy.

Festiwal ma charakter konkursu, a w jury zasiadają osoby ściśle powiązane z folklorem, które oceniają zespoły pod względem merytorycznym w zależności od kategorii, w jakiej prezentuje się dany artysta.

Tegoroczny skład komisji :

- Aleksandra Szurmiak-Bogucka (etnomuzykolog)

- Michalina Wojtas (choreograf)

- Benedykt Kafel (etnograf)

- Artur Czesak (dialektolog)

Limanowska Słaza jest dla zespołów formą konkursu, ale publiczność, która zdecyduje się odwiedzić limanowski dom kultury w dniach do 7 do 10 listopada będzie miała okazję przekonać się, że folklor ziemi limanowskiej jest piękny, barwny, ciekawy, pełen pasji i przywiązania do kultury przodków.

Zapraszamy.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM XXXIX SŁAZY LIMANOWSKIEJ

W 2013 roku na deskach limanowskiego domu kultury wystąpią:

CZWARTEK 7. 11. 2013 r.

Olszowianie gr. śpiewacza dzieci Olszówka 14:00
Angelika Trzeciak śpiew solo 12 lat Przyszowa 14:10
Karolina Wierzycka gawęda 13 lat Zalesie 14:15
Oliwia Sochacka śpiew solo 7 lat Olszówka 14:25
Izabela Cedzidło skrzypce solo 13 lat Kamienica 14:30
Urszula Łabuz śpiew solo 12 lat Mszana Dolna 14:35
Kacper Biernat gawęda 9 lat Olszówka 14:40
Sabina Chrustek śpiew solo 12 lat Mszana Dolna 14:50
Izabela Smajda gawęda 14 lat Zalesie 14:55
Dziewczca gr. śpiew ze Szk. Nr 2 w Przyszowej 15:05
Dominika Sopata gawęda 11 lat Zalesie 15:15
Małgorzata Ciężak śpiew solo 12 lat Mszana Dolna 15:25
Pnioki gr. śpiewacza młodzież Sadek-Kostrza 15:30
Maria Franczak gawęda dorosła St. Wieś L-wa 15:40
Gabriela Wąsowicz śpiew solo 13 lat Sadek 15:50
Zofia Michałek gawęda dorosła Dobra 15:55
Maria Franczak śpiew solo dorosła St. Wieś L-wa 16:05
Maria Markiewicz gawęda dorosła Dobra/Porąbka 16:10
Mali Słopniczanie zespół dziecięcy Słopnice 16:20

16:40 – 17:10 OFICJALNE ROZPOCZĘCIE LIMANOWSKIEJ SŁAZY

Bronisław Kaczor z uczniami Poręba Wielka 17:10
Barbara Stożek piszczałka solo dorosła Mszana Dolna 17:20
Marian Dudzik okaryna solo dorosły Kamienica 17:25
Anna Gajewska śpiew solo dorosła Mszana Dolna 17:30
Maria Nawara gawęda dorosła Olszówka 17:35
Barbara Stożek śpiew solo dorosła Mszana Dolna 17:45
Słomcanki gr. śpiewacza dorosła Mszana Dolna 17:50
Stanisław Kurek gawęda dorosły Konina 18:00
KGW Olszówka gr. śpiew. dorosła Olszówka 18:10
Porębiański Ród gr. śpiewacza dorosła Poręba Wielka 18:20
Andrzej Krzysztofiak skrzypce solo 18 lat 18:30
Turbacyki muzyka dorosła Konina 18:35
Marta Bednarz śpiew solo 15 lat Konina 18:45
Laskowioki muzyka dorosła Laskowa 18:50



PIĄTEK 8. 11. 2013 r.

Dolina Słomki zespół dziecięcy Stronie, Przyszowa 15:00
Angelika Hec gawęda 15 lat Męcina 15:25
Mali Męcinianie gr. spiewacza młodzieżowa Męcina 15:30
Mali Szczyrzycanie muzyka dziecięca 15:40
Zofia Pazdan skrzypce solo 12 lat 15:50
Mali Męcinianie zespół młodzieżowy Męcina 15:55
Tadeusz Wielgus heligonka solo dorosły 16:20
Karolina Nowak skrzypce solo 13 lat 16:25
Szczyrzycanie zespół dzieci/młodzież Szczyrzyc 16:30
Józef Tokarczyk heligonka solo dorosły Mordarka 16:55
Szczyrzycanie muzyka dorosła 17:00

17:10 – 19:00 PRZERWA

Cyrwone Korole gr. śpiewacza dorosła Kamienica 19:00
Ilona Duda skrzypce solo 16 lat Szczawa 19:05
Gorcanie muzyka młodzieżowa Niedźwiedź 19:10
Jakub Rusiecki z uczniem Niedźwiedź 19:20
Kapela Marka Dudy muzyka dorosła Szczawa 19:25
Marek Duda skrzypce solo dorosły Szczawa 19:35
Zbyrcok ze Słopnic zespół dorosły Słopnice 19:40
Spod Kicek zespół dorosły Mordarka 20:10
Jan Lorek gawęda dorosły Przyszowa 20:40
Iwona Cichoń skrzypce solo dorosła Łukowica 20:50
Gorce muzyka dorosła Kamienica 20:55
GORCE zespół dorosły Kamienica 21:05
Przyszowianie muzyka dorosła Przyszowa 21:35
Przyszowianie zespół dorosły Przyszowa 21:45

KONIEC 22:20



SOBOTA 9.11.2013 r.

KGW Podłopień gr. obrzędowa Tymbark 15:00
Rozalia Ciuła śpiew solo dorosła Pisarzowa 15:20
Sławomir Kurek skrzypce solo 18 lat Wilkowisko 15:25
Ignacy Tokarczyk śpiew solo dorosły Limanowa 15:30
Dolina Słomki gr. śpiewacza dzieci Stronie 15:35
Antonina Lubera śpiew solo dorosła Pisarzowa 15:45
Dolina Słomki muzyka dorosła Stronie 15:50
Krystyna Wilczyńska gawęda dorosła Stronie 16:00
Pisarzowianie gr. śpiewacza dorosła Pisarzowa 16:10
Zuzanna Franczyk śpiew solo dorosła Limanowa 16:20
Iwona Gawlak piszczałka solo dorosła Mordarka 16:25
Magdalena Dudek śpiew solo dorosła Makowica 16:30
Zasadnioki zespół dziecięcy Zasadna/Kamienica 16:35

PRZERWA 17:00 – 18:00 – omówienia programów
poza konkursem MARIAN JANIK – laureat I miejsca gawędziarz – Słopnice


18:00 WOLORZE z Orawy
koncert gościa seminarium folklorystycznego

Słopniczanie muzyka dorosła Słopnice 18:15
KGW Makowica gr. obrzędowa Makowica 18:25
Anna Kaciczak śpiew solo dorosła Poręba Wielka 18:45
Pnioki muzyka dorosła Jodłownik 18:50
Stanisław Ptaszek gawęda dorosły Pasierbiec 19:00
KGW Laskowa gr. Obrzędowa Laskowa 19:10

19:30 LIMAFOLK – część artystyczna przygotowana przez seminarzystów Seminarium Folklorystycznego

udostępnij
Masz do nas sprawę? Skontaktuj sie z nami mailowo kontakt@limanowa.in