Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

Złodziejski PiSowski abonament RTV

marekmintal 2016-04-22 13:14:33
Bedziemy płacić obowiązkowo za abonament RTV przy opłacie za prąd. Już całkiem PiSiorkom po przewracało sie w głowach! Jakim prawem mam płacić abonament jeżeli nie mam żadnej podpisanej umowy cywilno-prawnej z TVP??? NIech płacą ci co Lubią oglądać Dupe, Szydło i Kurskiego...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
wikijuda 2016-04-22 13:40:39
Przy obecnych przepisach abonament jest również obowiązkowy dla osób posiadających działający telewizor lub radio.
Zmienia się jedynie sposób poboru tej opłaty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Manuella 2016-04-22 15:32:49
Może pomoże jakiś radca prawny jak to ugryźć. Za to że mam telewizor w domu płacę abonament ( w moim przypadku cyfrze). Jeśli TVPIS chce jakąś kasę niech ściąga sobie z cyfry (np), nic mi do tego.
Jeśli będę płacić rachunek za prąd mniejszy o te 15zł to co mnie czeka? komornik? Jak sprawa wygląda w świetle prawa?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
wikijuda 2016-04-22 20:09:12
Jakiej cyfrze płacisz abonament?:P:P:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Manuella 2016-04-22 21:58:51
Zadnej :| zamiast czepiac sie szczegolow to lepiej wymysl jak przezyc w zlodziejskim panstwie gdzie wyplaty coraz nizsze a rachunki coraz wyzsze i do tego co rusz jakies oplaty
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
wikijuda 2016-04-23 10:36:19
Trzeba mieć duuuuuuuuuuuuuuuużo dzieci. :P:P:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
PR1 2016-04-26 12:38:01
Wybraliście tych komuszych idiotów rodem z PRL czyli PIS to płacić teraz a nie narzekać tak strasznie chcieliście jarka i jego sekty tego sługusa Dudę i Broche no teraz macie płacić i nie narzekać trzeba było zastanowić się przy urnie ale zapomnieliście co Jarek robił w 2005-2007 ? to co robi teraz to tamto to było pikuś. Ale to jeszcze nie koniec haraczy!!! najlepsze przed wami. Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Frann 2016-04-26 17:17:55
A jak się nazywają wg Was ci, którzy teraz płacą ów złodziejski abonament w wysokości 22,70zł? FRAJERZY?! Osobiście uważam, że albo powinni płacić wszyscy albo nikt. Jak dowalali łupieżczy podatek od gruntów i nieruchomości gdzie z kilkunastu złotych rocznie wzrósł nawet do kilkuset złotych to to było jak najbardziej ok, prawda? PO miało w zanadrzu podatek mieszkaniowy % od wartości mieszkania/domu-no to by było dopiero zajebiste! Fajnie by było darować państwu po parę tysiączków rocznie za to,że się ma dach nad głową! Nie jestem miłośniczką Pisowskich rządów,ale z dwojga złego wolę ich niż poprzedników, którzy w swej arogancji przechodzili już samych siebie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Julek 2016-04-28 20:51:12
A na jakiej zasadzie jest wyznaczana wysokość tego abonamentu? Wygląda na to, że na zasadzie życzeń i jak Kurski zamarzy o posiadaniu jachtu jak prezes Radiokomitetu Maciej Szczepański, to się szybko podniesie np. na skromne 100 zł/mies od licznika. I tak 70 letni Alojz zapłaci stówę i posiadacz super hotelu Gołębiowski zapłaci stówę za sto pokoi z telewizorami. Tak rządzi dobra zmiana.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
pawell 2016-04-29 09:34:29
...skoro abonament przy opłacie za prąd, to koszty od zużycia za kwh...https://img.limanowa.in/img/emotikony/idea.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
konto usunięte 2016-04-29 13:20:37
Frann Twoja wypowiedź doskonale wpisuje się w PISOwska mentalność, piszesz ze PO ( od razu zaznaczę nie sympatyzuje z nimi) miała wprowadzić jakis podatek, ale ... to nie wprowadziła, zatem trzymajmy się faktów, tymczasem fakt jest taki ze PIS które obiecywalo, ze nie wprowadzi żadnych nowych obciążeń funduje kolejny podatek ( po bankowym i od wielkopowierzchniowych sklepow) Ale widać potrzebuje pieniędzy, by Kurski .gol budować swoją propagandową telewiż je, która zaczyna przebijać poziomem subiektywizmu TVP z poprzedniej epoki, tylko czekać, az wróci do telewizji Polska Kronika Filmowa w której tuba PiS bedzienoskarzala poprzednia ekipę, ze na polach pojawił się stronka, a wroga UE chce zniewolic Polakow
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
matti25 2016-04-29 18:35:17
Manuello przeczytaj umowę z Cyfra + i potem napisz za co pobierana jest opłata, a nie pisz bzdur. Czy PiS obniżył Ci w jakiś sposób pensję -napisz sprawdzę wtedy również mojego pracodawce.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Frann 2016-04-29 22:25:26
@Normalny po ilu głębszych to pisałeś? Bo ja na trzeźwo nie jestem w stanie przebrnąć.. Choćby ze zwykłego szacunku do samego siebie a już nie wspomnę do mnie- Twojego adwersarza powinieneś przeczytać co napisałeś bym mogła Cię w pełni poprawnie zrozumieć a nie domyślać się co miały znaczyć niektóre słowa i w jakim kontekście były użyte. Na "dzieńdobrywieczór" odnotuj w swoim umyśle, że oskarżasz mnie o takie czy inne sympatie a sam bronisz czegoś z czym cytuję: "nie sympatyzujesz". Robisz ze mnie kogoś kim nie jestem i próbujesz wywołać wojenkę polityczną na którą szczerze powiedziawszy nie bardzo mam ochotę. Fakt jest taki, że ciężko jest znaleźć osoby nie umoczone w nic. Tacy do władzy się nie pchają. A wracając do podatku od telewizji...to jak nazwiesz swoich rodziców, biednych dziadków nad którymi tak kiedyś się użalałeś w innym poście, którzy jak mniemam płacą comiesięczny haracz w wysokości 22,70???????????Kim oni są wg Ciebie????No odpowiedz a nie bluzgaj po mnie jakbym była winna, że woda jest mokra a śnieg biały. Więcej obiektywizmu w życiu Ci życzę. Żegnam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
konto usunięte 2016-04-30 16:40:34
Frann przepraszam za literówki, pisze na telefonie, a moje wielkie paluchy nie lubią klawiatury w smartfonie. W poprzednim poście sama postawilas się po jednej ze stron, więc nie wmawiaj mi, ze staram się wciągnąć Cię do wojny polityczne, wszak sama zamieszczając tu opinię stajesz się członkiem dyskusji, bo w moim mniemaniu tutaj na forum toczy się dyskusja, a nie "wojna". Byłoby super, by w dyskusji zarówno tutaj, jak również między politykami opierać się na faktach, tymczasem napisałaś, ze poprzednia ekipa miała zamiar wprowadzić nowy podatek, ale ... go nie wprowadziła, w takim wypadku głupota jest przywoływać i przypisywać wcześniej rządzącym czegoś czego nie zrobili .... A abonament, który nota bene w ogóle powinien być zniesiony, to kolejny podatek, który prawi i sprawiedliwi zafundowali każdemu Polakowi, tylko po to by finansować kłamliwe, pełne pogardy dla odmiennych poglądów media Kurskiego. Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
konto usunięte 2016-05-01 12:44:10
Jest dziś technika pozwalająca wyłączyć nieopłacany program, dlaczego nikt z niej nie skorzysta? Od dziś w rachunku za prąd mamy węgiel (skoro Tauron finansuje kopalnie), lada moment będzie telewizja, jeszcze trochę a wszystko będzie w rachunku za prąd.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
zajec 2016-05-01 13:13:11
Teraz, teoretycznie, jak się człowiek wqrwi, to może wyrzucić tv przez okno i wyrejestrować się w dowód protestu. Gdy będzie abonament razem z prądem, to już bez przeszkód będą mogli nadawać msze, rancho, ojciec mateusz i dziennik na okrągło.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
sweetfocia 2016-05-01 14:10:29
Obecnie jest tak, że każdy dobrowolnie składa oświadczenie, że posiada telewizor i opłaca ten obowiązkowy abonament.
W nowych przepisach będzie domniemanie, że każdy kto jest podłączony do sieci elektrycznej jest użytkownikiem telewizora.
Jeżeli ktoś nie będzie chciał płacić abonamentu RTV, bo uważa, że nie użytkuje takich urządzeń, to będzie musiał złożyć oświadczenie, że nie nie używa telewizora.
Ale wtedy gdy go nakryją, to zapłaci karę za niepłacenie abonamentu, podlega również odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Obecnie nic nie deklarujesz więc za nic nie odpowiadasz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Frann 2016-05-01 20:11:51
Szanowny Panie @Normalny. A ja piszę na przedpotopowym laptopie i do głowy by mi nie przyszło nie przeczytać tego co napisałam przed opublikowaniem w sieci. Choćby ze zwykłej przyzwoitości. Nie lubię śmiecenia-ot tyle. Wracając do tematu podatku od mediów w poście nr 1 napisałam, że albo wszyscy albo nikt, co nie oznacza, że cieszę się z kolejnego podatku dowalonego nam przez państwo. Uważam jednak,że wielce niesprawiedliwym jest,że obecnie ci co płacą to często ludzie uczciwi i przy okazji niezamożni. Pragnę przypomnieć Ci, że Donald Tusk mówił żeby ludzie nie płacili abonamentu ale nie zrobił NIC aby go formalnie zlikwidować. Co do podatku wprowadzonego przez poprzednią ekipę to gdybyś czytał dokładniej to co napisałam to podałam przykład takiego-jest to podatek, który najbardziej zabolał działkowiczów takich jak ja, gdzie przed jego podniesieniem płaciłam kilkanaście złotych a obecnie prawie 400złotych gminie, która nadal uważa się za biedną! Rozumiesz? Pieniędzy z OFE też nikt nie wyprowadził prawda? To było wolno zrobić jak i wiele wiele innych dokonań. Niech dotrze wreszcie do Ciebie, że dla władzy i partiokracji wszyscy jesteśmy jak te barany ciągnięte na rzeź. Mamy w milczeniu godzić się na to co jest i dawać się doić póki się da by potem zostać przerobionym na pasztet. Jeszcze raz Ci napiszę: życzę więcej obiektywizmu w życiu bo tego bardzo Ci brakuje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
adamsmith 2016-05-02 08:32:44
Założyciel tematu i jemu wtórujący chyba się zapędzili. Obowiązek płacenia abonamentu jest zapisany w ustawie z czasów kiedy PIS nie istniał, zaś nowy projekt ustawy jest po prostu jest powtórzeniem tej istniejącej i ucywilizowaniem jej stosowania, bo poprzednia jak pokazała praktyka nie działała. Pisanie o pisowskiej ustawie jest w tym kontekście błędem.
Pan Tusk mówił o zniesieniu abonamentu, ale mając pełnię władzy przez 8 lat nic z tym nie zrobił więc jego nawoływanie do niepłacenia abonamentu było de facto podżeganiem do niestosowania obowiązującego prawa.
Padła kwestia, że PO mówiło że podniesie podatki, ale nie podniosła więc tak na szybko:
stawka VAT (z 3% do 5%, z 7% do 8% i z 22% do 23%), stawka rentowa (o dwa pkt. proc.), akcyza (na paliwa, wódkę i papierosy), itd.
Z tego co sobie przypominam to po 1989 roku PiS jest JEDYNĄ partią, która obniżyła podatki (pit w czasie rządów 2005-2007) - jeśli ktoś pamięta inną obniżkę to proszę wpisać.
wszystkich postępowców i młodych wykształconych z wielkich miast proszę także o wyjaśnienie "pisowskim ciemniakom" jak to jest z tym abonamentem rtv na zachodzie :)
Leniwym od razu powiem, że nie ma go tylko w Luksemburgu (nie ma tam państwowej tv)

Jeśli chodzi o "złodziejskość" - to pytam założyciela tematu w czym się ona przejawia?? Czym rożni się od innych podatków??

Sam mam wspomnianą już "cyfrę" i nie uśmiechają mi się kolejne koszty, ale obecna sytuacja jest dziwna - niby każdy ma płacić a płaci co szósty :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
adamsmith 2016-05-02 08:39:46
aha i jeszcze info dla Manuelli:
z tego co się orientuję zakłady energetyczne maja przekazywać informację o zaległościach z tyt. abonamentu do organów urzędów skarbowych
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
konto usunięte 2016-05-03 09:58:01
Adamsmith czytaj ze zromieniem ..... frann napisała, że PO zamierzała wprowadzić podatek od wartości nieruchomości i w tym kontekście pisalem o nie wprowadzonym podatku, bo nie podlega dyskusji fakt, że inne były podnoszone jak chociażby wspomniany VAT, zbrodnią było także sięganie po pieniądze z OFE. A w kwestiii abonamentu nie zmienię zdania, że media będące przybódówką jednej czy drugiej partii, media w których na każdym kroku bombardują nas reklamami, nie powinny być finansowane z abonamentu. Nie zgodzę się także z forsowanym przez polityków przekonaniem, że skoro poprzednicy robili zle to my możemy jeszcze gorzej. A frann która mnie nakłania do większego obiektywizmu powinna sama zweryfikować swoje subiektuwne opinie, które jak widze po zwrocie ,partiokractwo, budowane są na poglądach guru - Kukiza, który sam gry partyjne opanował fo perfekcji, zresztą jego ugrupowanie stacza się po równi pochyłej i skończy zapewne jak mu podonde palikoty, korwiny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
Manuella 2016-05-04 08:12:21
Wiem za co płacę. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że telewizja publiczna powinna dogadać się z telewizjami niepublicznymi i abonament nazwijmy to za posiadanie telewizora (skoro to nie jest haracz na publiczną telewizję) powinien być wliczony w rachunek który w moim przypadku płacę Cyfrze. Na pewno nie powinien być doliczany do r-ku za energię.
A co do pensji, tak mój drogi może nie bezpośrednio ale pośrednio dzięki działaniom Pisu moja pensja od stycznia zmalała.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
adamsmith 2016-05-06 11:35:41
ej to ja też apeluje do rozsądku rządzących bo wpłaciłem składek zdrowotnych ponad 5000 zł za 2015r, a nie skorzystałem z żadnej usługi medycznej. Żądam zwrotu mojej kasy!! :)
A tak na poważnie Panie marekmintal to, że z czegoś nie korzystasz nie zawsze oznacza że nie musisz sie dołożyć.

W ostatnich 8 latach również z moich podatków dofinansowano prywatny teatr Pani Krystyny Jandy (pare "grubych baniek) radę ds. równego traktowania i coś tam o tolerancji (pare grubych baniek), na jakieś fundacje promujące harre krishna, kampanie przeciw homofobii itp. itd.

Byłem przeciwny wydaniu każdej złotówki na te cele i co?? ..... chciałoby się powiedzieć i gów.... bo kasa poszła.

Sorry taki mamy klimat... esencja demokracji
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
clemenza 2016-05-09 23:40:24
Wierzysz w to, ze w Polsce jest demokracja ? :D
W Rosji też podobno jest demokracja :D:D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Złodziejski PiSowski abonament RTV
saxon 2016-05-22 19:24:30
Rety będziemy płacić abonament ! i to złodziejski ! Przejebane ! :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in