Baner
7°   dziś 10°   jutro
Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
2168

Wydarzenia

SZLACHETNA PACZKA

konto usunięte 2012-11-26 11:09:31
Kochani! Mamy jeszcze 13 rodzin potrzebujących. Szukamy darczyńców. Dla ułatwienia zostawiam bezpośredniego linka do opisu naszych rodzin - z naszego rejonu. Czas szybko gna . POMÓŻCIE ! :-) http://szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,1,sname,malopolskie,idw,35.html#position
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-26 17:46:31
Przybyło nam 2 Darczyńców - BOHATERÓW !!! Jeszcze 11 rodzin czeka !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
Misia25 2012-11-27 12:09:38
Siodemka bardzo proszę Cię o pomoc, jest tutaj rodzina której chciałabym pomóc i jesli wcisnę "chce pomóc rodzinie: to mam przygotować całą paczkę z tymi rzeczami które wymieniła rodzina, czy tylko z tymi które np mam ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-27 13:25:14
Każda rodzina ma inne priorytety. Dziwne by to było, gdyby rodzina (NA PRZYKŁAD) dostałaby 4 lampy( bo masz) , a miałaby odcięty prąd. Po to robi się wywiady, opisy rodzin, aby uściślić ich największe potrzeby. JEDZENIE ORAZ ŚRODKI CZYSTOŚCI - to przede wszystkim.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-27 13:33:31
Aha i jeszcze jedno - SZLACHETNA PACZKA , to nie zbiór używanych, starych, niepotrzebnych , zbędnych rzeczy, które zbywają komuś w domu. RODZINY MUSZĄ POCZUĆ SIĘ WYJĄTKOWO, MUSZĄ DOSTAĆ IMPULS DO ZMIANY
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-27 13:39:43
DARCZYŃCO, jeśli potrzeby rodziny przekraczają Twoje możliwości , poproś o pomoc dołączenia do akcji swoich znajomych, kolegów z pracy. POMÓŻCIE WSPÓLNIE :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
Misia25 2012-11-27 13:59:00
To trochę nie w porządku..nie uważasz ? Napisałaś że to nie jest zbiór używanych , zbędnych rzeczy, nie mowię tu o tym że mam w domu poniszczone swetry w rozmiarze które potrzebują rodziny, czy zniszczoną pralkę. Każdy powinien pomagać na tyle ile może, ale jeśli wymogi sa inne to ja odpadam. A za info dziękuję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-27 14:05:07
@Misia25 - Jeśli chcesz ze mną porozmawiać to napisz mi na priv kod rodziny, którą jesteś zainteresowana i konkretnie opisz co jesteś w stanie zaoferować tej rodzinie, a postaram się pomóc w wyjaśnieniu jakichkolwiek wątpliwości
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-28 10:07:00
ZOSTAŁO NAM 10 RODZIN !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-11-29 12:45:10
ZGŁOSIŁ SIĘ KOLEJNY DARCZYŃCA ! ZOSTAŁO 9 RODZIN :):):)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
alchemik 2012-11-29 22:05:43
:)Super, że tyle rodzin już ma swoich darczyńców, ale nie mozna pozostawić tych 9 bez pomocy,bo znowu pomyślą, że są nic niewarci i nikomu na nich nie zależy. Otworzyli się przed ludźmi ze "szlachetnej paczki" pokazali swoją biedę co nie jest łatwe i nie możemy ich teraz zostawić (wiem, ze brzmi to cokolwiek infantylnie...). Nie ma co przerażać się potrzebami rodziny bo paczkę można robić w kilka osób i wtedy ten koszty dla jednej rodziny nie sa wysokie ale za to święta później jakie piękne.. Jeszcze raz szczerze namawiam niezdecydowanych, dajcie się skusić i pomóżcie komuś robiąc paczkę, to będą Wasze i ich najpiękniejsze święta. Wiem co mówię.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-01 10:47:11
ZOSTAŁO JESZCZE 8 RODZIN , A FINAŁ MAMY 8 GRUDNIA !!!! MUSIMY SIĘ SPIESZYĆ !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-04 11:03:58
Kochani - 7 rodzin potrzebujących zostało w naszym rejonie a czasu coraz mniej. SZUKAMY BOHATERÓW ! POMÓŻCIE !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-04 14:13:53
Niesamowite ! 6 rodzin zostało !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
Cris 2012-12-04 18:03:31
dziwne bo przy jednej rodzinie to co jest napisane to nie ma polowy prawdy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
anka1984 2012-12-05 08:34:51
Cris zgadza się tez mam tutaj taką rodzinę..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
rodota 2012-12-05 09:15:49
Znaczy się jesteście członkami tej rodziny ? Bo jesli nie to skąd mozecie wiedzieć jaka jest prawda.
Bo zazwyczaj to co sasiedzi mówia jest połowa nieprawdy, a jeżeli plotka zajdzie zbyt daleko to czasami prawdy pozostaje 5 % .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 09:44:10
dla mnie szlachetna paczka powinna być szlachetną paczką a nie oszukiwaniem ludzi.jedna rodzina nieżle tam nakłamała o tej ponoc biedzie znam ich i wiem.Jestem ciekaw kto ją wybrał i opisał tę nieprawdę....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 09:44:12
dla mnie szlachetna paczka powinna być szlachetną paczką a nie oszukiwaniem ludzi.jedna rodzina nieżle tam nakłamała o tej ponoc biedzie znam ich i wiem.Jestem ciekaw kto ją wybrał i opisał tę nieprawdę....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 09:44:16
dla mnie szlachetna paczka powinna być szlachetną paczką a nie oszukiwaniem ludzi.jedna rodzina nieżle tam nakłamała o tej ponoc biedzie znam ich i wiem.Jestem ciekaw kto ją wybrał i opisał tę nieprawdę....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 09:44:17
dla mnie szlachetna paczka powinna być szlachetną paczką a nie oszukiwaniem ludzi.jedna rodzina nieżle tam nakłamała o tej ponoc biedzie znam ich i wiem.Jestem ciekaw kto ją wybrał i opisał tę nieprawdę....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 09:44:17
dla mnie szlachetna paczka powinna być szlachetną paczką a nie oszukiwaniem ludzi.jedna rodzina nieżle tam nakłamała o tej ponoc biedzie znam ich i wiem.Jestem ciekaw kto ją wybrał i opisał tę nieprawdę....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
Misia25 2012-12-05 10:33:24
Te końcowe komentarze na pewno nie pomoga rodziną na znalezienie darczyńców. Wydaje mi się, ze jeśli wolontariusz podjął decyzje o tym że akurat tym rodzinom należy się pomoc to tak chyba jest.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 10:48:14
ZOSTAŁY 4 RODZINY !!!!!! ALE MAMY WSPANIAŁYCH LUDZI W POWIECIE< KTÓRZY ZDECYDOWALI SIĘ POMÓC !!! BRAWO DLA NICH
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 10:53:28
Przy większości opisach rodzin , ich imiona zostały zmienione, ale widzę, że @kris7 jest specjalistą w opisach rodzin i wie która rodzina udaje, że nie ma co do garnka włożyć...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 10:54:02
moja rodzina żyje za niecały 1000 złotych i nikt nawet niechce nam pomóż gdzie ci wolontariusze moje dzieci też chciałyby się dowiedziec co to święta
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 11:02:06
mylisz się Siodemka w tej konkretnej rodzinie nie zostało ani jedno imię zmienione.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 11:08:04
napisałam przy większości rodzin zmienione zostały imiona... a co do twojej sytuacji materialnej to wiesz Polskie, Limanowskie realia są tak optymistyczne, że na pewno będzie nam się żyło lepiej.;/;/;/;/;/ JEST TYLU POTRZEBUJĄCYCH ŻE NIE SPOSÓB POMÓC WSZYSTKIM, a pamiętaj KRIS - inni mają gorzej od Ciebie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 11:08:10
napisałam przy większości rodzin zmienione zostały imiona... a co do twojej sytuacji materialnej to wiesz Polskie, Limanowskie realia są tak optymistyczne, że na pewno będzie nam się żyło lepiej.;/;/;/;/;/ JEST TYLU POTRZEBUJĄCYCH ŻE NIE SPOSÓB POMÓC WSZYSTKIM, a pamiętaj KRIS - inni mają gorzej od Ciebie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 11:14:59
Siodemka nieznasz mnie to niewiesz jak mam.Ale widzę że lepiej kłamać i oszukiwac to bardziej ktoś pomoże
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 11:25:27
Nie znam Cię i nie wiem jak masz. Natura ludzka ma tendencję do zazdrości i narzekania. Narzekamy, że u nas jest źle, że jest beznadziejnie, że inni mają lepiej... Również Ty Kris posiadasz te cechy charakteru : ZAZDROŚCISZ ,że któraś rodzina dostała się do szlachetnej paczki i że na dodatek kłamie. - A skąd wiesz? NARZEKASZ , że to Twoja rodzina ma gorzej i to Twoja rodzina powinna dostać się do szlachetnej paczki. KAŻDY CZŁOWIEK CHCIAŁBY ABY WSZYSTKO PRZYSZŁO MU Z ŁATWOŚCIĄ - SPADŁA MANNA Z NIEBA.... CO BY TU ZROBIĆ ,ŻEBY SIĘ NIE NAROBIĆ , A ZAROBIĆ - oj pięknie by było !!! KRIS ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO I PRZY OKAZJI WESOŁYCH ŚWIĄT!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
aneta12 2012-12-05 12:35:44
Zastanawiam się dlaczego tak bardzo atakujecie krisa7 przecież jest mnóstwo rodzin,które żyją za minimum socjalne i nikt im nie pędzi z pomocą bo ich dochód przekracza 6zł na osobę znam ich osobiście,mieszkam również wis a wis rodziny która otrzymuje takie paczki,dzieci dorosłe ale za 1000zł nie opłaca im się wstawać z łóżka,więc krisem7 nie kieruje tylko zazdrość ale chyba po prostu zniechęcenie ,że lepiej jest być niezaradnym życiowo,niż pracującym i nie można z wypłaty dożyć do pierwszego pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
anka1984 2012-12-05 12:55:47
aneta masz rację. Są rodziny gdzie dzieci siedzą w domu bo nie chce im się robić a rodzice płaczą ze pieniedzy nie ma. No skąd maja byc skoro utrzymuja wielka nieporadna rodzine za grosze.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
aneta12 2012-12-05 13:01:10
Nie dajmy się zwariować,nie twierdzę żeby nie pomagać,ale przeczytałam wyżej żeby to nie były używane rzeczy moje dzieci chodzą w rzeczach kupionych w ciucholandzie nie dlatego że lubię tam kupować ale z bardzo prozaicznej przyczyny nie stać mnie na nowe,chociaż pracuję i staram się żyć oszscędnie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
anka1984 2012-12-05 13:06:57
hihihi dokładnie mnie też to zmroziło. Sama jestem matką 2 dzieci i zmiłą chęcia podzieliłabym się rzeczami które sa już za małe na nie..Ale jeśli czytam że tym ludziom trzeba dać wszystko co nowe aby mieli motywacje do jakiegos działania to szlak mnie trafia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 13:07:27
ten kto niema to niemoże się wypowiedzieć ani szukać pomocy bo odrazu jest podejrzewany o zazdrość.Ten co ma będzie miał więcej bo nie jest wtedy atakowany.Więc biedni i potrzebujący siedzmy cicho i cierpmy w samotnośći święta to tylko kilka dni
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 13:33:31
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.... Nie chodzi tu o to , żeby kupować firmowe ciuchy, oryginalne buty itp.... Super , że są ciucholandy.Rodziny uboższe zapewne jak już coś kupią to tylko w ciucholandzie, dlatego miło by było dostać chociaż na święta jakąś nową odzież. Najważniejszym priorytetem dla rodzin , które biorą udział w szlachetnej paczce to ŻYWNOŚĆ I ŚRODKI CZYSTOŚCI !!!!!!!!! Zapewne 80% zawartości paczek to będą te rzeczy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 13:42:15
siodemka ty o ubraniach żeby ktoś się ucieszył na święta.Ja to zastanawiam się co będziemy jeśc w święta w kuchni caritas zupy nie gotują
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 13:43:58
Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, a dojdziesz do wniosku , ze szlachetna paczka to przede wszystkim pomoc związana z ŻYWNOŚCIĄ I ŚRODKAMI CZYSTOŚCI !!!!!!!!!!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 14:10:00
pralki kosmetyki buty kurtki
itd.Bo natemat żywności i środków czystośći to się nie wypowiadam bo to jest potrzeba
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
hoczus 2012-12-05 14:11:11
hmmm biorę udział w sz p kolejny raz i często dajemy używane ubrania, co nie znaczy że zniszczone, stać mnie kupić dziecku nową kurtkę,ale wolę używaną bo jak zniszczy to nie będzie szkoda.używane a zniszczone to duuuża różnica.
kris potrzbujesz pomocy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 14:14:03
@hoczus ,super , że pomagasz ! masz 100% racji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 14:24:13
KRIS7 - zapraszam Cię za rok, do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, przyjmę zgłoszenie Twojej rodziny i zobaczymy co da się zrobić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 14:29:57
za rok to mam nadzieje że będziemy miec pracę i takiej potrzeby nie będzie w tym roku jesteśmy w krytycznej sytuacji obydwoje jesteśmy bez pracy mamy dzieciaki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-05 14:33:07
dzięki Bogu że mamy dzieciaki bo tylko one dają nam siłe i motywacje do życia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-06 09:56:54
Z 20 RODZIN W NASZYM REJONIE 18 ZNALAZŁO JUŻ DARCZYŃCÓW. CZEKAJĄ JESZCZE 2 RODZINY
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
gueene 2012-12-06 13:53:37
Szlag mnie trafia jak to czytam pomagajcie ale patrzcie na sytuację z czego powstała ta bieda z lenistwa z picia z wygodnictwa z braku jakichkolwiek chęci czy z przyczyn losowych.To jest ważne bo inaczej nie pomagamy droga siódemko tylko PSUJEMY ludzi robimy konflikty między nimi bo inni widzą sytuację i muszą na swoją paczkę na mikołaja zapracować a lenie ją dostaną to nie jest dobre.Dzieci z takiej rodziny jak będą dorosłe też będą liczyć na darmochę i wygodne życie.Pomóż im w inny sposób ,może porozmawiaj żeby się doksztalcili albo poszukaj z nimi pracy dla nich ale dawać za darmo to jest działanie destrukcyjne,mamy przykład na romach.Nie muszę tego chyba wyjaśniać ,wiec nie ciesz sie siódemko że spełniasz ważną rolę i doniosłą ale poprostu psujesz ludzi i te dzieci, które kiedyś sobie nie poradzą przez taką [pomoc jak twoja.Ja mam takie zdanie i wielu ludzi też podziela moje zdanie a ty pisz sobie co chcesz i wpadaj w euforię, że pomogłaś a tak naprawdę zepsułas.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-06 15:02:03
WOLONTARIUSZE SZLACHETNEJ PACZKI ROBIĄ WYWIADY Z RODZINAMI I SPRAWDZAJĄ PRZYCZYNY PROBLEMÓW I BADAJĄ CZY ABY NA PEWNO DANA RODZINA JEST WIARYGODNA I POTRZEBUJĄCA - RODZINY KTÓRE BIORĄ UDZIAŁ W AKCJI SĄ WYSELEKCJONOWANE !!!!! SZLACHETNA PACZKA NIE PSUJE , SZLACHETNA PACZKA POMAGA I TO JUŻ OD 12 LAT !
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
Cris 2012-12-06 16:55:28
siodemka:to czasem lepiej patrzcie na rodziny.skoro na papierosy jest itp.to i dla dzieci powinno być.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
szefo 2012-12-06 21:05:33
Jak widać te wywiady robicie nie rzetelnie skoro tak dużo ludzi widzi jak jest na prawdę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
adzia 2012-12-06 21:44:01
kris7 a na internet to cię stać ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-06 22:05:36
droga adzia internet nie jest moją własnoscią i ja nie ponoszę kosztów jego utrzymania a wręcz przeciwnie dzięki niemu się dokształcam co mam nadzieję pomoże mi w znalezieniu pracy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-06 22:10:02
droga adzia internet nie jest moją własnośćią i nie ponoszę kosztów jego utrzymania,a wręcz przeciwnie pomaga mi się dokształcac i moim dzieciom także i mam nadzieję że dzięki temu w niedługim czasie podejmę prace
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-06 22:10:02
droga adzia internet nie jest moją własnośćią i nie ponoszę kosztów jego utrzymania,a wręcz przeciwnie pomaga mi się dokształcac i moim dzieciom także i mam nadzieję że dzięki temu w niedługim czasie podejmę prace
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
renata2010 2012-12-06 23:21:31
Witam, nie mogłam obojętnie przejść obok tego, co przeczytałam! Jestem wolontariuszem tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Naszym Rejonie, opiekuję się rodziną z niepełnosprawnym dzieckiem, a drugą rodziną gdzie kobieta sama wychowuje dzieci, przez wiele lat była bita, chroniła dzieci, ale w pewnym momencie kiedy ojciec targnął się na życie jej dziecka powiedziała dość. Dramat trwał długo, obecnie mąż odsiaduje wyrok. Nasz lider ma rodzinę która mieszka w domu które za podłogę ma klepisko, bez łazienki, wc, inna rodzina walczy o każdy oddech swojego dziecka, w innej dzieci kiedyś się pobiły w szkole o szklankę mleka. Naciągane?! Wiecie co, jesteśmy właśnie przed Finałem, walczymy, żeby oststnie dwie rodziny znalazły darczyńców, od lipca tego roku, zbieralismy informacje o potrzebujących, weryfikowaliśmy i podejmowaliśmy decyzje. Nie są to rodziny które żyją w zawinionej biedzie. Jestem ciekawa, bo w bazie znalazły się rodziny z LIMANOWEJ, LASKOWEJ, TRZCIANY i nagle tak wszyscy kojarzą te rodziny które się w bazie znalazły.... przykro mi się zrobiło po tym co przeczytałam, bo miesiące poszukiwań, godziny szkolenia, kolejne wprowadzania do bazy, akcja zakrojona na całą Polskę, i naprawdę wielkie serce i dowaga Naszego Lidera który postanowił przenieść na nasze ziemie w tym toku to, co jest na innych regionach od 12 lat i z czym się spotykamy?! Z negowaniem!! Chciałabym, żeby te wszystkie osoby które tak buńczucznie się wypowiadają że jesteśmy beeeee i źle przeprowadzamy wywiady i rozpoznanie zastanowiły się nad czym co piszą, bo gdyby to nasz Lider zobaczył serce by mu pękło!! Każdy z nas wszystko robi za darmo! Obecnie 18 cudownych osób które zdecydowały się być Darczyńcami dało szansę tym rodzinom na inne Święta niż dotychczas- są moimi osobistymi bohaterami!! Są jeszcze ludzie którzy chcą wyjść poza swoje horyzonty i nie widzą tylko czubka własnego nosa. Ja zawsze w takich momentach sobie myslę, że ja za rok, dwa mogę myś też potrzebująca a ludzie będą mnie spostrzegać przez pryzmat tego, że przecież 2 lata temu mi się powodziło. Życie jest życiem i trzeba się umieć dzielić tym co się ma. A jeśli ktoś ma wątplwiości na jakiej podstawie wybieramy rodziny zapraszamy w przyszłym roku do zostania wolontariuszem! A dla wszystkich 18 rodzin/osób które zdecydowały się pomóc https://img.limanowa.in/img/emotikony/favorite.png"> i mam nadzieję, że weekend małych i dużych cudów będzie owocny. A wszystkim zdrowych i wesołych świąt i więcej wiary w człowieka!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
anka1984 2012-12-07 07:51:11
Renata o ile dobrze rozumiem, nikt tutaj nie krytykuje pomagających tylko niejako podważa wiarygodność wolontariuszy, czy to co robią jest robione ze 100 % dokładnością, w przypadku mojej znajomej rodziny którą tu widzę ( imiona nie zostały zmienione) tak to ładnie wszystko nie wygląda..Troje zdrowcyh młodych ludzi miast wziąć się do roboty, siedzi na głowie schorowanej matki i Ojca licząc na Bóg wie co..Jeśli tak szacujecie czy rodzina nadaje się czy nie, to jest jakaś porażka, w takim razie takich rodzin jest tysiące i wypadałoby im wszystkim pomóc. Zastanówcie się na przyszły rok czy aby na pewno pomagacie..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
anka1984 2012-12-07 07:53:06
To mój taki osobisty mały apel do wolontariuszy tegorocznych i tych przyszłych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
edi60 2012-12-07 11:03:11
wpelni popieram wypowiedzi krytyczne wywiad jest nie solidny co do niektorych rodzin i prosze sie nie oburzac a tyczy sie do @renaty2010 i do @siodemki doceniam zaangazowanie i poswiecenie wasze ale opisujac sytuacje rodzin to nie tylko wierzyc samym tym rodzinom ale i tez zasiegnac opini innych bo ja tez moge sie uzalac i cuda opowiadac jaka biede cierpie takie zwierzenia rodzin trzeba konfrontowac i nie dawc sie wpuszczac w maliny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
jane 2012-12-07 11:56:11
edi60 w pełni cię popieram wywiady są niesolidne.Ja czytając tutaj te wypowiedzi zauważyłam że Siodemka bardzo broni swoich wybranków a innych naraża na kpiny wezmy przykład jak potraktował kris7 to jest niepoważne........
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
aneta12 2012-12-07 12:13:42
To co mnie najbardziej nie miło zaskoczyło to sposób w jakim tonie siódemka odpowiada krisowi,jest mi przykro,że można robić takie wspaniałe rzeczy jak szlachetna paczka a z drugiej strony wręcz szydzić z drugiego człowieka i zarzucać mu zazdrość i to tylko dlatego że nie ma takiego samego zdania,czy my szara pracująca masa mamy lepiej bo mąż nas nie bije i nie pije,ale na litość boską mamy takie same żołądki i potrzeby jak inni tylko zakasujemy rękawy i o piątej rano zasuwamy do pracy a moi sąsiedzi śpią bo wiedzą,że będą mieli włożyć coś do garnka z szlachetnej paczki więc bardzo proszę nie odsądzać nas od czci i wiary tylko dlatego że nie jesteśmy tak zafascynowani tą ideą jak siódemka pozdrawiam serdecznie wszystkich szaraków
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-07 12:44:14
Bronię idee akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze nie chodzili od domu do domu i nie robili wywiadów z przypadkowymi ludźmi. Dostali namiary na ludzi z Ośrodków Pomocy Społecznej a o ile się orientuje to trzeba mieć podstawy , aby znaleźć się w tejże bazie. I to by było na tyle w tym temacie. Z Krisem rozmawiałam na prv, także ten wątek też zakończę. A ZAZDROŚĆ ZAWSZE BYŁA JEST I BĘDZIE - TEGO NIE ZMIENIMY.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
jane 2012-12-07 13:03:02
Siodemka ty się chyba z powołaniem pomyliłaś.Idea Szlachetnej Paczki jest ok.ale ludzie nie tacy.Sory Siodemka ale jesteś bardzo niemiła dla ludzi to bardzo przykre,ale prawdziwe z jednej strony twierdzisz że niesiesz pomoc tym wybranym a po drodze ranisz wszystkich innych.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-07 13:04:22
A co do stwierdzenia "Kris- pamiętaj o tym , że inni mają gorzej od ciebie " to : chciałabym uświadomić Państwu, że tak na prawdę nie ważne w jak beznadziejnej sytuacji się znajdujemy, to i tak nie jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, i oczywiste jest to , że wydaje się nam , że nasz problem jest najważniejszy na świecie, ale inni ludzie na świecie mają większe problemy. NP. NIE MASZ PRACY A MASZ DZIECI DO UTRZYMANIA - współczuję, ale pamiętaj , że są rodziny bez pracy , które mają do utrzymania niepełnosprawne dziecko - I DZIĘKUJ BOGU, ŻE TWOJE DZIECI SĄ ZDROWE...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-07 13:06:20
Jane - czujesz się zraniona/zraniony przeze mnie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
ekbiedronka096 2012-12-07 13:12:18
siódemko zazdrość była jest i będezie tak samo jak wszelka nie sprawiedliwośc także społeczna.To dobrze że chcesz pomóc, to szlachetne ale... na litośc boską zrozum, że inni też mogą mieć rację, dlaczego pomagać komuś kto na to nie zasługuje np.nie zrezygnuje z papierosów to jest bardzo drogi nałóg jak się ma rodzinę ale MOŻNA z niego zrezygnować gdy w grę wchodzi dobro swoich własnych dzieci, jest też lenistwo i liczenie właśnie na pomoc i to jest niebezpieczne dla tych dzieci z tych rodzin ale i dla społeczeństwa, które widzi niesprawiedliwośc społeczną własnie.Trzeba sie zastanowić i to dobrze jak pomóc aby nie zaszkodzić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
jane 2012-12-07 13:15:08
tak twoje wypowiedzi nie są bezpośrednio skierowane do mnie ale dotkną mnie sposób w jaki traktujesz ludzi prosty przykład kris7.(jane kobieta)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-07 13:16:07
Nie znam tej rodziny,o której jest tak głośno w artykule, to jest 1 rodzina z 20 - w naszym rejonie. To że głośno i negatywnie jest o tej jednej rodzinie , to nie znaczy że pozostałe 19 rodzin, też nie powinny otrzymać pomocy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
konto usunięte 2012-12-07 13:22:52
Siodemko najwyższa pora poznać te rodzine. jane bardzo dziękuje ci za pomoc i wszystkim innym którzy mnie bronią ale uważajcie na siebie żeby z was też nie szydzono tak jak ze mnie DZIĘKUJE WAM ZA WSPARCIE POZDRAWIAM
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
anka1984 2012-12-07 14:02:58
kris nie przesadzaj nikt nie szydzi z Ciebie. Jesli masz dzieci i potrzebujesz czegoś pisz na priv ile będę w stanie pomogę. Trzymaj się cieplutko :*
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
Cris 2012-12-07 14:21:37
kris7:masz racje w tym co piszesz.a Siodemka na drugi raz sprawdzajcie dokładniej czy aby ta rodzina potrzebuję pomocy.troszkę pracy i wszystko się da.a tak na marginesie skoro tak źle jest to czemu jest kolejne małe dziecko??mnie nie stać na utrzymanie kolejnego dziecka to go nie mam.jak najbardziej jestem za takimi akcjami ale naprawdę dla osób które tego potrzebują.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: SZLACHETNA PACZKA
namoR 2012-12-07 16:47:30
Na swiecie jest wielu ludzi potrzebujacych naszej pomocy. Oprocz ubrania, cieplego posilku czy pieniedzy oczekuja od nas usmiechu, zyczliwosci, dobrego slowa a nawet podania dloni, gdy przewroca sie na drodze zycia czesto wpadajac w nalogi, niemajac pracy itd. Czy my, zyjacy na poczatku XXI wieku zdolni jestesmy na jakiekolwiek gesty i slowa pomagajace bezdomnym, tymi z nalogami, biednym wielodzietnym rodzinom czy ubogim badz osobom chorym odnalezc sie w tym swiecie? Moja odpowiedz brzmi tak! Chec pomocy bardziej potrzebujacym od nas ksztaltuje sie w naszych sercach, czy jestesmy do tego zdolni aby ta chec odnalezc w sobie i brac przyklad z innych? Oczywiscie ze tak, tylko ta chec musi sie w nas narodzic. Jezeli jestesmy wrazliwi na cudzą krzywde, chorobe czy nalog, chetnie podzielimy sie nawet ostatnia kromka chleba czy ostatnia zlotowka. Pomoc innym daje nam satysfakcje i nagrode w postaci usmiechu obdarowanego. To jest znacznie przyjemniejsze niz wyrzuty sumienia, ze nic nie zrobilismy. Zwykle "dziekuje" stanie sie niezwyklym slowem. Szczerze mowiac nie rozumiem tych ludzi, ktorzy nie chca pomagac innym, ale za to maja wiele do powiedzenia na temat tych udzielajacych tej pomocy jak rowniez tych potrzebujacych. Przeciez przez nawet najmniejsza pomoc mozna uratowac czyjes zycie. Powinnismy pomyslec, ze za kilka lat my mozemy byc na miejscu tych biednych lub chorych czy pozbawionych milosci osob.

"Dobroc serca jest tym, czym cieplo slonca, ona daje zycie". To wypowiedzial Henryk Sienkiewicz, ktory pomagal Polakom zyjacym pod zaborami wierzyc w lepsze jutro. On pomogl wielu osobom. Badzmy jak wielcy sercem tego swiata, uczynni i zyczliwi. Takich ludzi teraz trzeba, by Ziemia znow stala sie planeta milosci i wdziecznosci dla innych. To wszystko zalezy od nas. Sprobujmy, bo naprawde warto.

Prosze Was wszystkich, przestanmy patrzec na to komu nalezy sie pomoc od Szlachetnej Paczki a komu nie, przestanmy oceniac wolontariuszy i wybrane rodziny...itd, po prostu pomagajmy jak tylko mozemy, wszystkim tym ktorzy o ta pomoc prosza lub nie...

"Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć" – mówi ks. Jacek Stryczek , pomysłodawca Szlachetnej Paczki.

Pozdrawiam i zycze wszystkim milego dnia z zyczliwym i szczerym usmiechem na twarzy do wszystkich napotkanych osob:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in