Baner
10°   dziś 9°   jutro
Piątek, 19 kwietnia Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
2168

Wydarzenia

Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!

isabelsklep 2012-03-20 21:41:25
Witam Właśnie natknęłam sie na ogloszenie gdzie ktos jak w temacie chce sprzedać obrożę a psa doda gratis. Szczerze mówiąc trochę mnie to zdenerwowało, bo sama mam psa i wkurza mnei jak ktoś może tak bezprzedmiotowo traktować psy. Co o tym myślicie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!
konto usunięte 2012-03-20 22:19:32
Nie chodzi o przedmiotowe traktowanie zwierząt, ale o delikatne omijanie przepisów. Od początku roku obowiązuje zakaz sprzedaży zwierząt poza rejestrowanymi hodowlami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!
alishka 2012-03-23 09:02:53
"delikatne omijanie przepisów" jest zwyczajnym łamaniem nowo ustanowionego prawa i odpowiednio obwarowane karnie, radze zmienić podejście do takich transakcji, sa monitorowane więc...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!
iziaczek21 2012-03-24 15:13:55
Tylko, że takie ogłoszenia często ratują życie zwierzaczkom. Sama jakiś czas temu kupiłam małego pieska z takiego właśnie ogłoszenia. Pani powiedziała, że gdybym się nie zgłosiła do kupienia go, musiałaby go zabić gdyż suka w miocie miała 10 małych piesków. W ten sposób za drobną opłatą uratowałam małego od śmierci, a dzieciaki są szczęśliwymi właścicielami kundelka. Są plusy i minusy, ale do wszystkiego trzeba podchodzić po ludzku.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!
piotr2626 2012-03-24 19:05:23
Takie ogłoszenia są próbą ominięcia znowelizowanej Ustawy o Ochronie Zwierząt, która weszła w życie z dniem 1.01.2012 r. Nowe prawo zabrania sprzedaży psów i kotów poza miejscami ich hodowli, np. na targowiskach czy giełdach. Zakazuje również rozmnażania nierasowych zwierząt w celach handlowych. Psa bez rodowodu nie można kupić - nawet za symboliczną złotówkę. Co do ratowania życia - PRZECIEŻ PSA, KOTA MOŻNA ODDAĆ KOMUŚ ZA DARMO. Nowa ustawa określa przepisowa długość łańcucha na którym wiąże się psa do minimum 3 metrów. Pies nie może być trzymany na łańcuchu dłużej niż 12 godzin - co akurat trudno udowodnić. Za znęcanie się nad zwierzakiem można teraz trafić do więzienia na 3 lata.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!
konto usunięte 2012-03-24 19:21:04
Juz wole takie ogloszenia czytac, niz takie, ze ktos wywiozl do lasu i uwiazal do drzewa. Nic w tym dziwnego, ze ludzie oddaja psy, powod masz podany wyzej.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Sprzedam obrożę na psa a pies gratis!
Kisia 2012-03-27 12:45:28
Ciekawa jestem, czy takie ogłoszenie moze być uznane za złamanie prawa. No bo psy teoretycznie rozdawać można.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in