8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1205

Hyde Park

Palenie w miejscach publicznych

tomash 2012-03-27 19:02:49
Witam, czy palenie w parku limanowskim jest zabronione? Ustawa nie przewiduje, żadnych sankcji przy paleniu w parkach, jednak mogą być wystosowane akty prawa miejscowego które tego zabraniają, tak więc pytanie, czy nasz samorząd coś takiego wystosował i czy można palić papierosy w w.w parku bez stresu, że panowie policjanci będą sobie polepszać statystyki ?https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie w miejscach publicznych
ptanoc 2012-03-27 21:22:57
zależy co palisz...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie w miejscach publicznych
12lp 2012-03-27 21:41:00
miejsce publiczne to takie do ktorego kazdy ma dostep.park takowym miejcem jest,tak jak ulica ,rynek itd napewno,wiec i zakaz obowiazuje i tam .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie w miejscach publicznych
ABS0LLUT 2012-03-27 22:14:33
@12lp: Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych wcale nie przewiduje (i nigdy nie przewidywała) zakazu palenia w *miejscach publicznych*. Wystarczy ją przeczytać, żeby się o tym przekonać.
Dla leniwych przytoczę zasadniczy fragment:

w art. 5 ust. 1:
1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:
1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) na terenie uczelni,
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,
8) na przystankach komunikacji publicznej,
9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,
10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,
11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

Co zaś do samego *miejsca publicznego* - takowe w żadnych przepisach nie jest zdefiniowane. Jeśli ktoś znajdzie, obiecuję nagrodę.

Wracając do meritum i pytania @tomash:
Nie został wydany żaden akt prawa miejscowego zabraniający palenia w naszym parku, zatem można tam (oczywiście oprócz placu zabaw dla dzieci, co wynika z samej ustawy) spokojnie karmić raka.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie w miejscach publicznych
tomash 2012-03-29 23:56:10
Wielkie dzięki ABS0LLUT, potwierdziłeś moje zdanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie w miejscach publicznych
upierzonywaz 2012-04-25 10:51:33
a mnie u was tam spisali za palenie w miejscu zabronionym, przyjąłem madnat bo u mnie w parkach palic nie mozna... i dopiero potem sie zorjentowałem;/ próbowałem sie odwołac ale nic to nie dało, tak samo kontaktowałem sie z prawnikiem https://e-prawnik.pl/zamow-opinie/
ale dowiedziałem się tylko że skoro przyjąłem mandat to znaczy ze sie z nim zgodziłem i tyle...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Palenie w miejscach publicznych
AwM 2012-04-25 11:33:48
Ale chyba można się odwołać od mandatu w terminie 7 dni?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in