8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
4270

Porady

Opony zimowe do samochodu osobowego

nancy 2018-09-20 08:51:03
Witam, planuję zakup opon zimowych do osobówki 175/65 R15 Przez 5 sezonów uzywałem zimówek Dayton, ale już nie nadaja się do jazy w zimie. Radziły sobie bardzo dobrze w naszym górskim terenie. Jeździłem około 150-200km tygodniowo Zastanawiam sie nad kupnem tanich zimówek(np.imperial, zeetex), czy warte są uwagi? Jeździ ktoś na tanich oponkach? Za odpowiedź i pomoc z góry dziekuję.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
SMN 2018-09-20 19:04:32
Na oponach nie ma co oszczędzać, dopłać kilka stów i weź jakieś Nokiany wr albo micheliny/pirelli/good yeary itp. przecież to chodzi o bezpieczenstwo :) nawet Dębice były by napewno lepsze niż te które wymieniłeś. Miałem zeetexy 215/55/r16 i nigdy nie byłem ich pewny, dwa razy wyladowałbym na barierkach na zakopiance, raz na zjezdzie do Kasinki, zaznaczam, że opony były NOWE, na błocie posniegowym nie dawały rady. Także odradzam zakup tanich opon, polecam poczytac i kupić na oponeo, tam masz szeroki wybór i mnóstwo opinii :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
zajec 2018-09-20 19:41:38
Święte słowa. Na oponach oszczędzać nie można. Ja wymieniłem goodyeary na nowe, tylko dlatego, że się zestarzały a bieżnik jeszcze był elegancki
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
daniel393 2018-09-21 07:11:21
Ja szukam tanich zimówek, to może byś mi sprzedał te goodyeary, jak mają bieżnik jeszcze elegancki :)
No ale jak ktoś szuka nowych, to na nasz teren polecam Frigo 2, lub Kelly Winter ST.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
ksys85 2018-09-21 08:03:30
To opony bieżnikowane , najtaniej Cie wyjdą. Jazda tylko na miejscu . 120 zł z montażem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
senator 2018-09-21 17:29:54
mam takie opony zimowe bieżniki w bardzo dobrym stanie 2 szt. cena 120 zł
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
nancy 2018-09-22 08:03:18
bieżniki kiedys miałem, ale wystarczyły na jeden sezon... Uzywek nie kupuję.
Bardzo dziekuję za pomoc. Jednak kupię cos drozszego, nie chińskie, nie będę oszczędzał na bezpieczeństwie w zimie.
Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
tomkas 2018-09-22 13:49:47
Kup wielosezonowe!Ja używam w jednym aucie fulda multicontrol a w drugim uniroyal all season expert.Obie homologowane jako pęłne zimówk.iNaprawde dają radę w naszym terenie!.Nie masz problemów z przekładką,kolejkami ,atakami zimi i tym podobnymi bzdetami.Zakładasz i jezdzisz na okrągło aż do śmierci technicznej opony.a potem znów nowe.....Rozważ to:)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
diecut 2018-09-24 07:35:01
Zobacz tutaj - za 6500 złotych masz komplet dobrych opon zimowych.
https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/zimowe/t=1/osobowe/r=1/175-65-r15
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
daniel393 2018-09-24 07:39:48
Sam nie wiem, to jednak drogo ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
irienikersem 2020-10-02 11:38:09
Niedługo rozpoczyna się sezon a zmuszony jestem zakupić nowe opony na zimę. Jest wiele rozmaitych wariantów i nie mam wiedzy jakie wybrać. Znalazłem różne opony do mojego auta lecz ceny poważnie się różnią. Znalazłem oponę zimową marki Royal Black https://oponymotor.pl/royal-winter-xl-p-18535.html są w niezwykłej cenie i dodatkowo posiadają oceny. Co o nich myślicie? Chciałem też zapytać czy w oponach zimowych ważny jest czynnik tarcia oraz czy warto dopłacać za oponę o klasie B.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
peres 2020-10-02 13:41:08
Możesz jeździć na letnich promotorze określonej firmy....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opony zimowe do samochodu osobowego
AdamKnight 2020-10-03 10:32:41
Uwaga! Nie wchodzić w te linki, tam jest wirus!

No :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in