Baner Baner
9°   dziś 6°   jutro
Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
1205

Hyde Park

Nagrywanie CD, DVD

miszma 2019-02-23 14:46:57
Dysk przepełniony filmami i muzyką...chciałabym pozgrywać to wszystko na płyty CD i DVD aby zwolnić sporo miejsca . Co prawda nie raz już zgrywałam pliki z komputera na płytę ale często zdarzały się usterki i format był nieodpowiedni np. do odtwarzania muzyki w aucie. Wiem, że są do tego jakieś programy ale w zasadzie jestem zielona w tym zakresie, nigdy nie używałam czegoś takiego. Jestem skłonna kupić, lecz obawiam się, że nie poradzę sobie z obsługą, chociaż w necie czytałam, że ashampoo burning studio jest bardzo intuicyjny. Może ktoś się na tym zna i byłby w stanie ocenić na podstawie opisu: https://www.vebo.pl/ashampoo-burning-studio lub z doświadczenia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nagrywanie CD, DVD
pronix1 2019-02-24 11:48:04
miszma napisała:
nie raz już zgrywałam pliki z komputera na płytę ale często zdarzały się usterki i format był nieodpowiedni np. do odtwarzania muzyki w aucie.

Winą nie jest oprogramowanie do nagrywania, ono może być dowolnego producenta, a to, że nie możesz odtworzyć muzyki w samochodzie to winą jest format plików muzycznych lub twoje radio samochodowe nie obsługuje pewnych plików muzycznych. Popularne formaty muzyczne to CD-Audio, mp3, wav, Mniej popularne i nieobsługiwane formaty muzyczne w starszych radioodtwarzaczach to np: ogg, WMA, ra, rm, MPC, Flac,. Nowsze radioodtwarzacze obsługują te pliki więc nie powinno być problemu. Krótko mówiąc do nagrania filmów użyj płyty DVD + a do nagrywania zdjęć, plików worda, excela, notatnika wybieraj płyty DVD - . Otwierasz program i wybierasz DVD z danymi -> następnie przeciągasz filmy do programu -> patrzysz na pasek postępu na dole programu i kiedy ci się zapełni toi klikasz nagraj i wybierasz prędkość nagrywania x4 nigdy nie wyższą, bo podczas nagrywania może program błędnie nagrać pliki i nie będzie ci odtwarzał filmów poprawnie. Jeżeli masz filmy z napisami w formacie txt to je też podpisz tak samo jak film. Jeżeli chodzi o muzykę to dajesz płytę CD np: Verbatim w programie do nagrywania plików wybierasz CD z danymi i tam przeciągasz pliki mp3 i też nagrywasz najniższą prędkością np: x8 . Jeżeli chcesz nagrać pliki muzyczne w formacie CD-audio to wybierasz w programie tą opcje i przeciągasz pliki muzyczne. Wszystkie pliki są automatycznie konwertowane na pliki muzyczne CD-audio. Nie powinno być problemu z nagraniem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Nagrywanie CD, DVD
miszma 2019-03-08 21:26:36
Dzięki za poradę:) Faktycznie może też coś z radyjkiem szwankuje, bo wejście USB raz działa raz nie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in