17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
4270

Porady

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA

konto usunięte 2018-11-10 11:58:07
W Miejskim Przedszkolu w Sowlinach jest wywieszka , żeby sprawdzać dzieciom głowy. Komunikat zawiera informację , że zauważono przypadki wszawicy , ale jeszcze nie w tym przedszkolu . W ubiegłym roku szkolnym u starszej córki uczęszczającej do tego samego przedszkola , wykryłam kilka razy wszy przyniesione z przedszkola , w tym roku problem powrócił tyle , że u młodszego dziecka również uczęszczającego do tej placówki . Zastanawia mnie , czy w innych przedszkolach pojawia się ten problem tak często jak w tym? Niestety w tamtym roku ,żadne konkretne działania ze strony dyrekcji nie zostały podjęte ,a informowane przedszkolanki kwitowały to uśmiechem. Gdzie można interweniować w takiej sprawie , bo to , że sanepid się tym nie zajmuje to już wiem . W tamtym roku był taki problem , również na Zygmunta Augusta , natomiast od rodziców wiem , że Dyrektorka dosyć szybko się z tym uporała . Mam wrażenie , że u nas jest to zamiatane pod dywan i udawanie , że problemu nie ma.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
daniel393 2018-11-10 15:51:20
Może jest na to jakaś szczepionka ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
konto usunięte 2018-11-10 18:07:58
Fajnie że Cię to śmieszy, ciekawe czy byłoby Ci do śmiechu, gdybyś musiał co najmniej raz na dwa tygodnie nakładać dziecku chemię na włosy żeby to zlikwidować.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
daniel393 2018-11-10 20:55:40
Oj tam, oj tam :) To chyba nie nowość w takich skupiskach, wydaje mi się, że szkoły i przedszkola powinny mieć jakieś procedury na takie sytuacje, no chyba, że się mylę... a jeśli mają to gdzieś i kwitują uśmiechem problem, to może trzeba się zorganizować - dzieciaki na kilka dni zostawić w domu, to uśmiech sam zniknie... Pozdrawiam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
sydney 2018-11-11 00:41:04
Najskuteczniejszy sposób i bez chemii
Po umyciu włosów spłukać wodą z dodatkiem octu jabłkowego.
Włosy pięknie lśnią i nie ma problemu z wszawicą
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
konto usunięte 2018-11-11 14:37:16
Ocet jabłkowy nie rozwiązuje problemu wszawicy, jedynie zapobiega wszczepianiu się ale tylko wtedy gdy się go wciera kilka razy dziennie w skórę głowy. Pytam o poradę jak walczyć z ignorancją w przedszkolu odnośnie wszawicy , bo jezeli problem będzie bagatelizowany to sam niestety nie zniknie .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
konto usunięte 2018-11-12 07:40:30
Wszy we włosach to poważna sprawa. Trzeba dziecku codziennie sprawdzać głowę likwidując gnidy włos po włosie , wcześniej zabijając te jajeczka , oraz likwidować wszy wyczesując gęstym grzebieniem czy ręcznie . Po umyciu głowy w skórę wcierać olejek z lawendy ale należy to robić codziennie. Żaden specyfik sam nie pomoże . Oczywiście sprawdzić wszystkich w domu , no i zrobić sterylny porządek u siebie .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
NoName7 2018-11-12 13:46:49
Pamiętam to ze szkoły podstawowej: jedna dziewczyna przyniosła a rozlazło się na kilkanaście osób.
Pomogło szare mydło i gęsty grzebień.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
zajec 2018-11-12 20:59:18
Przy dzisiejszym poziomie higieny, należy zakładać, że gniazdo znajduje się w domu jednego z dzieci. Bez wytypowania dziecka przynoszącego codziennie żywe wszy, pozbycie się ich jest beznadziejne.. Należy zacząć od ustalenia dziecka , które ma stare i nowe ugryzienia oraz właściwe warunki domowe ustalone w wywiadzie
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
alicja33 2018-11-13 09:59:13
malgoonia1986 nie siej zamieszania niepotrzebnie. Moje dzieci również chodzą do tego przedszkola i nie ma tam obecnie na pewno wszy. A kiedy wszawica pojawiła się w tamtym roku nauczycielki i dyrekcja zrobiły wszystko aby się z problemem jak najszybciej uporać, osobiście i skrupulatnie sprawdzając dzieciom głowy. A sama wszawica jest zjawiskiem naturalnie występującym we wszystkich skupiskach ludzi na całym świecie. Sama placówka nie jest przecież odpowiedzialna za wystąpienie wszawicy. Ja osobiście nie uważam aby problem był kiedykolwiek zamiatany pod dywan w tym przedszkolu. Jeżeli masz problem to dlaczego nie zgłosisz tego u Dyrektora przedszkola tylko piszesz na forum? Po drugie w Polsce edukacja przedszkolna nie jest obowiązkowa, możesz trzymać dziecko w domu aby nie miało styczności z innymi dziećmi i przypadkiem niczego nigdy nie złapało.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: MIEJSKIE PRZEDSZKOLE W SOWLINACH - WSZAWICA
konto usunięte 2018-11-13 11:30:14
alicja33 To że wszawica jest normalnym zjawiskiem to wiem. Nie rozumie Twojego ataku na mnie odnośnie posyłania dzieci do przedszkola . Mam takie prawo i z niego korzystam , a jednym z obowiązków Dyrekcji jest zapewnienie dzieciom odpowiednich warunków higienicznych. Cieszę się, że pofatygowalas się , aby założyć nowy profil , żeby odpowiedzieć na mój wątek. A tak na marginesie to skąd wiesz, że nie zgłaszalam tego u Dyrekcji? :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in