14°   dziś 18°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
4270

Porady

Mazda 3

kyniu 2016-02-23 12:12:04
Witam. Jest na tym forum ktoś kto poradzi,czy możliwa jest wymiana skrzyni automatycznej w Maździe 3 pierwszej generacji na manualną . Jest to Mazda z silnikiem 1.6. Zdaję sobie sprawę,że oprócz samej skrzyni trzeba jeszcze wymienić kilka elementów(chociażby sterowanie skrzynią na tunelu -dźwignia zmiany biegów). Pewnie trzeba będzie dezaktywować sterownik skrzyni biegów(a może nie).Najpoważniejszy problem to czy będzie pasować mocowanie do silnika. Z góry dziękuję za odzew.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mazda 3
djdeejay 2016-02-23 14:00:32
Na forum poświęconym Mazdzie powinieneś dostać dokładną odpowiedź. W Fordzie jest tak, że oprócz mechanicznych rzeczy trzeba zająć się elektryką/komputerem, żeby samochód nie myślał, że siedzi cały czas na P albo na D, bo albo silnik będzie chodził w trybie awaryjnym, albo wogóle nie odpalisz, jeśli pomyśli, że wbity jest inny bieg niż P lub N. Ogólnie roboty sporo i trzeba naprawdę dobrego fachowca, który ogarnie to tak jak trzeba, bez późniejszych problemów z działaniem i elektryką. U mnie taniej wyszło kiedyś przywrócić skrzynię automatyczną do życia. Kupienie używanej również wyjdzie taniej.
Ewentualnie możesz zapytać w Mszanie u Pana Popiołka, podobno jest dość ogarnięty w skrzyniach - gadałem z nim kiedyś na temat swojej skrzyni i widać, że zna się na tym co robi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mazda 3
djdeejay 2016-02-23 14:02:31
Oczywiście napisałem o Fordzie, ale raczej w każdym samochodzie podobnie wsyzstko wygląda. Szczególnie że w paru modelach automaty w Fordzie i w Mazdzie były te same.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Mazda 3
przemowrc 2016-02-24 14:29:51
Kłopotliwy i drogi interes. Proponuję poczytać fora, jak radził @djdeejay i gwarantuję, że Ci przejdzie ten pomysł ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in