14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
4270

Porady

Laptop acer trawelmate 5520g nie włącza się

konto usunięte 2013-09-15 14:01:39
Laptop acer trawelmate 5520g nie włącza się


Laptop Acer travelmate 5520G nie uruchamia się. Po uruchomieniu laptopa pojawia się napis w dolnym lewym rogu komputera:
F2 to enter setup = po wciśnięciu przycisku F2 wyskakuje takie okno jak widzisz na załączonym linku.


http://imageshack.us/a/img43/3728/iyo5.jpg


- Do biosu nie można wejść !
- DVD-rom nie działa
- boot menu F11 nie działa ( nie można uruchomić lapka z USB np: pendrive ratunkowy )

Podstawowe pytanie: Jak dostać się do zawartości dysku - mam tam ważne pliki. Czy obejdzie się bez wizyty w serwisie ?

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne sugestie
Czas zmienia ludzi
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Laptop acer trawelmate 5520g nie włącza się
Sniper 2013-09-15 14:31:44
Ja bym po prostu wykręcił dysk i podłączył do innego kompa przy pomocy adaptera USB. Na allegro są takie uniwersalne za parę złociszy i działają bez probemu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Laptop acer trawelmate 5520g nie włącza się
silvercomp 2013-09-15 14:39:29
Uszkodzony może być BIOS, ale ja obstawiałbym uszkodzenie chipsetu. Czy laptop do czasu usterki działał normalnie ? Nie miał problemów z wysoką temperaturą ? Nie było problemów z portami USB? Nie pojawiały się jakieś artefakty na ekranie? Z danymi tak jak napisał Sniper nie powinno być problemu z odzyskaniem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Laptop acer trawelmate 5520g nie włącza się
konto usunięte 2013-09-15 14:48:54
Naładuj baterię, następnie wyjmij z laptopa i tak zostaw na jedną dobę (laptopa bez baterii) następnego dnia załóż baterię, włącz i zaraz po włączeniu (jak tylko cokolwiek zacznie się pojawiać na ekranie) wciśnij jednocześnie klawisze "Alt-F10".
Jaki otrzymasz komunikat?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in