10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
2168

Wydarzenia

Jaki internet mobilny

marian 2011-04-08 09:48:53
Witam,

Która oferta internetu mobilnego jest w tej chwili dobra/najlepsza? Potrzebuje internetu dla osoby, która potrzebuje go tylko do przeglądania www, korzystania ze skypea, oglądania filmików/filmów (VOD). Zależy mi na w miare dużym transferze i limicie danych. W gre wchodzi też cena w granicach ok 40 zł/mc. Prosze was o opinie. Z góry dziękuje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
djdeejay 2011-04-08 10:19:23
Jeśli filmy, wysoki transfer i okolice 40zł/mc, to żaden. Mobilny internet jest bardzo okrojony, transfer w zależności na jakim terenie korzystasz, limity, więc codzienne rozmowy przez Skype i od czasu do czasu oglądanie filmów nawet słąbej jakości na YT (nie mówiąc już o VOD) zaraz wykończą limit, a wykupienie dodatkowych GB raczej wykroczy poza 40zł po zsumowaniu.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
kierowiec 2011-04-08 10:53:55
ja mam internet 4gb miesięcznie z pleja i na podstawowe patrzenie w internet to wystarczy!!i płacę przez pierwsze trzy miesiące 1zł plus 9.50 aktywacja czyli 10.50 za miesiąć przez pierwsze trzy miesiące a potem 45zł;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
DaBomb01 2011-04-08 11:41:04
hmm Witaj miałeś podobny problem do mojego ja założyłem mobilny PlAY ONLINE na abonament. mam 5gb transferu za 40zł z groszami. Prędkość bez szału bo 1 mb/s ale normalne ze im szybszy internet tym szybciej zużywasz transfer a przegląda się strony całkiem przyzwoicie. Cały czas możesz kontrolować stan wykorzystanego limitu siec również informuje sms-ami o kończącym się transferze. Dodatkowo za 30zł możesz przywrócić 5gb jeśli Ci się skończy transfer albo tez za mniejsze kwoty mniejsza ilością GB. Jeśli nie ściągasz nie wiadomo czego to bez problemu wystarczy na miesiąc. szybka instalacja umowa na 18 miesięcy w moim przypadku, dobry zasięg ogólnie polecam.:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
marian 2011-04-08 12:55:41
DaBomb, patrzyłem właśnie na Playa i za tą cene widze że jest limit 3gb przy zakupie w salonie albo 4gb przy zamowieniu przez internet... a jak z otwieraniem stron, nic nie muli? na skype można bezproblemowo prowadzic videorozmowy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
DaBomb01 2011-04-08 16:37:34
Tak myślałem. byłem ostatnio w Playu zęby kupić starter do fona ale mniejsza z tym. ja mam taryfę play online 5gb transfer 5gb za 45 zł. możliwe że już takiej oferty niema. w każdym bądź razie ja polecam Playa. po zainstalowaniu dodatków do firefoxa (np brak reklam) to net bardzo płynnie pracuje i dużo nie pobiera z limitu. Jednak jak już chcesz filmy oglądać to już jest ciężko oszczędzać;) jak coś to pytaj;p
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
olekzb 2011-04-10 09:51:11
Ja mam Internet z Polsatu mam limit 3gb plus 1gb za posiadanie telewizji Polsat plus 9gb noc od godziny 00,00 do 8.00 ,przez pierwsze pół roku to wszystko razy 4 płace 50zł limitu na szybkość niema zależy od zasięgu nawet do 5gb choć czasem się zmuli
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
moniii123 2016-11-23 19:07:20
Co sądzicie o internecie z INTERSIECI jakie macie opinie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
maniek0401 2016-11-24 18:08:36
Jeśli chodzi o radiowy w Intersieci to ogólnie nie jest źle, przerw prawie nie ma, trzeba się liczyć, że w godzinach największego obciążenia czyli najczęściej 18.00 - 20.00 będzie zwalniał(u mnie do około 2mb/s) choć nie codziennie, widać mają przeciążoną sieć i nie inewestują.

Jeśli masz możliwość korzystać z netu po linii tel. i jesteś blisko centrali czyli możesz mieć powyżej 10Mb/s to się nie zastanawiaj i bierz po linii tel.

Jeśli jesteś w zasięgu LTE i wiesz że nie wykorzystasz 100GB/mc (raczej jedna osoba korzystająca z WWW, poczty, rzadko filmy, pobieranie gier nie wchodzi w grę) to u fioletowego masz za 49 zł na kartę, u mnie lte wyciąga w najgorszym przypadku około 20Mb/s pobieranie i 10 Mb/s wysyłanie. Każdy internet LTE najlepiej przed podpisaniem umów sprawdzić czy nie wykorzystasz dostępnych GB z pełną prędkością, zasięg w miejscu zamieszkania i ogólne działanie, bo prędkość zależy też od obciążenia stacji bazowej.

Jest jeszcze w Limanowej przynajmniej jeden dostawca radiowy, który u mnie(Męcina) nie ma zasięgu a ma korzystniejsze ceny niż Intersieć.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
Cris 2016-11-25 09:17:56
AirplusN jest jeszcze.ja mam już 2 lata przerw nie było cena dobra w umowie ma 10mb i tyle jest także ja polecam.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
bolo1696 2016-11-25 14:12:27
Słyszałem o darmowym internecie aero. Czy ktoś korzystał z niego i może coś na ten temat powiedzieć?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
maniek0401 2016-11-25 15:38:26
Mam, ale jest to max 512kbit/s i trzeba co godzine wpisywć kod bo inaczej się rozłącza. Prędkość za mała do wygodnego korzystania nawet dla jednej osoby.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
Aerwin 2016-12-30 09:26:57
Skoro wątek został odkopany. Akurat podpisałem umowę z Orange na Intenet LTE
150 GB transferu - 50 zł miesięcznie, umowa na dwa lata. Przysłali z modemem pod USB
Nazywa się to Internet dla Domu
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
alibaba1111 2016-12-31 16:45:14
A czy ma ktoś internet z KM-NET siedziba w Zakliczynie ale na ich stronie jest informacja, że jest zasięg w gminie Limanowa a ceny mają niezłe jak na radiówkę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
konto usunięte 2017-01-11 07:19:41
Aerwin - napisz coś więcej na temat LTE z Orange - sam przymierzam się do zamiany operatora i myślałem właśnie i LTE od Orange. Jak to działa, w której części miasta/gminy mieszkasz ? Dzięki z góry za informacje.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
tt13 2017-01-12 10:13:02
Tylko PLUS, mam od kilku lat, śmiga aż miło ;) za nielimitowane LTE płacę 32zł/msc. POLECAM
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
Glerena 2017-02-06 10:17:04
Teraz to też sądzę, że tylko jak już Plus chociaż Play ma też dobrą ofertę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
ludwikkaczmarek 2017-02-28 12:31:54
Jeśli potrzebujesz do codziennej pracy biurowej to internet mobilny odpada. Niby prędkość nie jest najgorsza ale wystepują problemy z połączeniem raz na jakiś czas. (play)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
chomik 2017-03-03 09:49:04
Jeśli idzie o INTERSIEĆ to średnio polecam, 4Mb/s w ofercie to trochę śmiech na sali w dzisiejszych czasach. Co gorzej biorąc nawet 6Mb/s nie masz gwarancji transferu, w praktyce pływa on miedzy 3Mb/s a 6Mb/s w zależności jak "wiatr zawieje". W praktyce jeśli np masz TV ze SMARTEM o korzystaniu z niego bez częstego buforowania w zależności od pory dnia możesz zapomnieć (nie wspomnę o innych anomaliach). Ceny też trochę z kosmosu, za 39,90zł masz neostradę nawet do 30 Mb/s w zależności jaką masz odległość od centrali, usługa jest na kablu, stabilność transferu nie porównywalna!

ZDECYDOWANIE ODRACAM AVISTA. Sieć która działa od jakiegoś czasu w Tymbarku i okolicach. Ich 18Mb/s ładnie wygląda tylko w reklamie. W praktyce transfer w "godzinach szczytu" potrafi zejść nawet do 0,2 Mb/s!

Internet MOBILNY jest najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku pod warunkiem że nie będziesz zbyt dużo "pobierał danych". Jeśli idzie o darmowe Aero 2 to jedynie do otwierania niezbyt szybkiego stron się nadaje, przy prędkość 0,5Mb/s filmu na YouTube nie oglądniesz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
majja449s 2017-03-04 12:20:58
Teraz jeśli chodzi internet mobilny najlepszy jest PLUS
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Jaki internet mobilny
uotwarte 2018-07-13 12:06:15
Tanie pakiety na internet mobilny ma Otvarta, działa na nadajnikach Plusa.
Koszt pakietu 100 Gb plus 200 Gb w nocy, to 40 zł z umową na czas nieokreślony.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in