8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
1205

Hyde Park

Ile dać księdzu po kolędzie.

DRKidler 2017-12-13 17:40:38
Proponuję sondę:
1. Do 20 złotych
2. Od 20 do 50 złotych
3. Od 50 do 100 złotych
4 Więcej niż 100 złotych
5. Nie daje wcale
6. Nie przyjmuję księdza po kolędzie
A ile Wy ile pieniędzy przekazujecie na wizycie duszpasterskiej? Zapraszam do dyskusji!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
zajec 2017-12-13 18:08:50
Wybieram punkt szósty.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
teno 2017-12-13 20:56:10
Nie długo zacznie się gorąca dyskusja. Powiem tak, że ja zawsze daję. Ma ochotę ks. wziąć to weźmie nie będzie miał ochoty to nie weźmie. Daję i nie wypominam bo on też się nie napiera. Z kwotą się nie rozpędzam z wielu powodów. Zawszę podejmuje też i ministrantów i odpowiednio też ich doceniam. Nigdy nie czekają na zew. U mnie rok temu był wikary ks. Sylwester. Miło wspominam tą kolędę. Wszedł z pięknym uśmiechem na twarzy i szczerą chęcią spotkania się z domownikami. Nie zajął wyznaczonego dla niego miejsca tylko stanął na rogu stołu a w to miejsce zaprosił najstarszą osobę. Tak jak w ewangelii św. Łukasza "Gdy zostaniesz przez kogoś zaproszony na wesele, nie zajmuj pierwszego miejsca przy stole . . .
…, idź i zajmij ostatnie miejsce…”
Potem była cisza, zdjął kurtkę, poprawił sobie pedantycznie komeszkę ze stułę, odczekał chwilę i zanurzył się w modlitwie. Pomyślałem sobie wtedy, że dziesiąty raz odmawia tą modlitwę dziś a modli się tak gorliwie ! „Trwał gorliwie na tej modlitwie”. Gdy modlił się za domowników tego domu ta na każdego popatrzył by on czuł, że za niego właśnie się modli. Każde jego słowo było wypowiedziane z wielkim szacunkiem. Gdy skończył znów był wielki uśmiech i serdeczna rozmowa. Potrafił porozmawiać o naszej codzienności, Kościele, o historii o naszej pracy zawodowej widać było, że szczerze go to interesuje wszystko. Na koniec powiedział, że jest karnawał (kolędą wypadła w sobotę) to ma nadzieję, że po zakończeniu kolędy gdzieś się wybierzemy by nie siedzieć w domu tylko cieszyć się życiem. Życzę każdemu takiej kolędy !!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
Claudy74 2017-12-14 14:21:11
U mnie też 6 :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
d6nonac 2017-12-14 16:40:23
pkt 6. chociaż może jeszcze jedną opcję dodać; skoro chodząc do nich za każdym razem się im kasę zostawia to może niech oni też płacą za wizytę?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
Poludnie 2017-12-14 21:03:29
Kidler tobie ksiądz nie potrzebny więc nie siej fermentu,piszesz tylko i wyłącznie po to żeby reszta pisała wypociny i obrażała księży.Nikt na siłę się nie prosi i nikt nie każe dawać,mam to daję nie mam to nie daję,ciebie chyba podnieca ten atak na Kościół i księży...Puchu marny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
DRKidler 2017-12-15 10:34:02
@Poludnie: No właśnie, to po co piszesz te wypociny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wartownik1 2017-12-15 11:47:52
70zł chyba wystarczy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
Antykaczysta 2017-12-15 12:15:19
@Poludnie
Swoim zachowaniem pokazujesz tylko jak wygląda typowy wyborca PISu, potraficie tylko obrażać bez jakichkolwiek argumentów, zresztą przykład idzie z góry, dopóki nie napisałeś swojego komentarza dyskusja przebiegała w kulturalny sposób.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
colo 2017-12-15 17:31:07
Ja wybrałbym punkt 5, myślę że Księdza należy przyjąć po kolędzie ale dawanie koperty wg mnie jest nieetyczne , wkońcu ksiądz przychodzi jako gość by z wizytą duszpasterską by odwiedzić swoich parafian i to jest jego obowiązek a nie usługa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
Poludnie 2017-12-16 19:27:28
Chyba ślepy jesteś,ile jadu wylewają popaprancy w komentarzach,,,ten post jest tylko i wyłącznie po to aby atakować Księży,,,znam wpisy kidlera więc wiem co piszę....nie jesteś lepszy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
M44 2017-12-17 09:35:51
20sekund po czym spuszczam psy xD
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
magda86 2017-12-19 23:17:23
oczywiście wszytsko zależy od naszej sytuacji finansowej ale wydaje mi się, że 20 złoty to jest odpowiednia kwota
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
Manuella 2017-12-20 18:42:01
U mnie dwójeczka ale to ze względu na starszą osobę zamieszkującą gospodarstwo i chcącą.
Natomiast kiedyś z pewnością przejdę do jedynki.
Wolę coś kupić moim szkrabom.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
konto usunięte 2017-12-20 21:10:19
dwa razy w mordę
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
stranger 2018-01-03 22:00:44
Dawanie księdzu pieniędzy w czasie kolędy jest niemoralne i naganne. Nie taki jest bowiem cel tej duszpasterskiej wizyty. Wiedzą o tym w bardziej postępowych diecezjach np. przemyskiej, gdzie biskup wprost tego zakazał (sprawdzić czy za Kaczystów nie uleglo to zmianie). Ale w w tarnowskim bastionie dewocji zmiany następują powoli. Ja już od dobrych paru lat pieniędzy nie daję, dostają je tylko ministranci. Wizyta trwa max. 15 minut i polega głównie na odklepaniu modlitwy i sprawdzeniu obecności, w dupie mam takie wizyty -za co jeszcze płacić? Jeżeli uznam, że parafia potrzebuje pieniędzy na coś sensownego to się pofatyguję na plebanię i złożę ofiarę. A tak, z rozbawieniem obserwuję duchownego jak zwalnia w miarę zbliżania się do drzwi wyjściowych i z potem na czole bije się w myślach: dadzą czy nie dadzą w tym roku? Nie dadzą:P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
melisska 2018-01-07 16:15:42
Nic. U mnie ksiądz zażyczył sobie daninę bez koperty, bo ludzie za mało dawali.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
Mogiel 2018-01-07 17:26:50
DrKitler daj "co łaska". Jak cię stać możesz rzucić tysiąca. Z pewnością te pieniądze będą lepiej wykorzystane. :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
nielubieksiezy2 2018-01-07 17:51:19
Księża Powinni mieć trochę zrozumienia dla ludzi , a nie uważać się za nieomylnych ( taka rada )
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
binka80 2018-01-12 16:25:28
Ja mam jutro kolęde daję 50 zł,ministrantom po 10 zł.Ale powiem mu ze nowy ksiądz jest rozlazły i za długie głosi kazania.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
ALFONSIK 2018-02-21 11:49:47
U mnie też 6! Jeśli musiałbym już przyjąć z jakiś względów to zdecydowanie 1 nie więcej ! :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
cichy_fugam 2020-11-26 00:20:10
A u nas był w tamtym roku bardzo fajny ksiądz po kolędzie... ks. Józef... ale go już nie ma... podobno był za dobry dla ludzi i Jeż go odstawił na boczny tor
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-11-26 09:50:18
O ile się księdza przyjmuje- dobrowolny datek obliczony na możliwości budżetu domowego. Co to za tworzenie jakichś taryf?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
111ksiadz 2020-11-27 22:06:20
O jakich datkach mowa! Przyjmuję księdza jako gościa z szacunkiem.Przychodzi do mnie na koniec,podjemy,skosztujemy jakiegoś dobrego trunku,pogawędzimy-zaoczna ocena bliźnich(obgadywanie).Nie wychylam się z żadnym datkiem żeby nie obrazić szanownego gościa.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-11-28 09:38:51
@111ksiadz, a jak się zasiedzi ponad miarę to go zapytaj, czy mógłby Ci pożyczyć stówę do pierwszego:-). Wymiecie go pospiesznym :-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
j60 2020-11-29 18:47:20
W tych epidemicznych czasach będą odwiedziny duszpasterskie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
konto usunięte 2020-11-30 17:53:55
kolo 500 zlotych niby duzo ale utrzymanie kosicola naprawde ludzie kosztuje i nie jest to tak duzo jeszcze inflacja i ataki lgbt na kosciol a za cos trzeba zyc
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-11-30 19:03:31
@ks_adam_potoczny, co tak skromnie? Na narty trzeba wyskoczyć, na tacę datki marne przez limity, OC i AC na samochody luksusowe podnieśli, pstrąg i łosoś eko na piątek 100 % droższy, małpki też itd. Min. to 1000, niech lud nauczy się doceniać duszpasztety.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
M44 2020-11-30 20:43:55
30 sekund potem spuscic psy
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
biedny90 2020-12-01 11:43:54
Cała kasa z kolędy idzie dla księdza, i nie będzie na wakacje i nowy samochód haha
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
konto usunięte 2020-12-01 14:24:13
milcz grzeszniku
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
biedny90 2020-12-01 17:07:15
A co prawda boli ?? Termy baseny kolację z koleżankami wszystko kosztuje haha
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
konto usunięte 2020-12-02 14:15:48
nie gadam z parszywym lewactwem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-12-02 14:22:49
Nie gadam z parszywymi pedofilami.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
ks_proboszcz_antoni_wojtowicz 2020-12-02 17:39:48
Księże Adamie, proszę zważać na słowa bo bedę musiał nałożyć karę suspensy!

Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
franciszek_osowka 2020-12-02 18:06:43
A ksiądz Antoni niech pamięta żeby po kolędzie do wszystkich parafian chodzić a nie tylko wybranych! Mój brat narzeka że jest cały czas omijany!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
konto usunięte 2020-12-03 00:52:14
przypominam wasylis ze mowisz do kaplana kosciola katolickiego
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wabo 2020-12-03 07:11:54
lewactwo to ludzie z dawnej PZPR płatni zdrajcy pachołki Rosji i cóż tu komentować.Pozdrawiam
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-12-03 09:54:00
@ks_adam_potoczny, mówię do przebierańca i głupa, który, podobnie jak prawdziwi księża, traktuje religię i Boga jak alibi dla chamstwa, pogardy dla ludzi, ciemnych interesów, politykowania, 7 grzechów głównych plus 8, czyli pedofilia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-12-03 09:56:58
@wabo, również myślę, że pisie w tym kierunku zmierzają, widzę że masz rozeznanie w sytuacji.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
daniel393 2020-12-03 17:56:31
Jestem ciekaw, ile z osób tu piszących uważa się za katolików?
Proponuję sondę...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
sagadyjski 2020-12-03 20:11:17
z przymróżeniem oka-można dać dupy:) podobno księża lubią to bardziej niż kasę a tak na poważnie gdyby była transparentonść na co idzie dokładnie twoja kasa a ksieża by się rozliczali co do grosza to może nie był by to kontrowersyjny temat.Bedac inwestorem wiem na co dokładnie moja kasa idzie a tu mam wierzyć na słowo ze kasa pojdzie na "utrzymanie" parfii a nie na zachcianki duchownych?.Wierzyć to można w boga a nie w mafijny kościół.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2020-12-04 09:32:06
@daniel1393, na mnie nie licz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
powrotdzedaja 2021-01-14 18:30:07
wasylis z chęcią by dał, bo już koledze dawał, co jest na nagraniu uwiecznione. A i myślę, że daniel jako pokorny "katolilk" często daje księżom. W cudzysłowie, bo wiadomo, że katolicyzm ma tylko na gębie, a w sercu to łobuz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
wasylis 2021-01-15 11:46:28
@powrótdebilka, znów popuściłeś z otworu gębowego. A jak z tym drugim?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
powrotdzedaja 2021-01-15 14:30:28
Ale żenujące, szkoda w ogóle zajmować się takim rynsztokiem. Widać, że trafiłem w czuły punkt prymitywa, stąd taka agresja.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
ateista 2021-01-15 23:12:17
Daje albo nie daje. Przyjmuje albo nie. Raczej nie ma co kogoś przekonywać. Ja nie przyjmuje. Więcej kultury i zrozumienia. Każdy jest inny i ma prawo do swoich decyzji. Wynikają one z naszych doświadczeń życiowych a te nie są jednakowe. Dla mnie te pięć stów to grubo ... Skąd taki emeryt ma wziąć? A pozostali dotknięci pandemia?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
ateista 2021-01-15 23:18:58
Proszę księdza a ładnie tak przychodzić w gości z pustymi rękami ;-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
bigi18 2021-01-15 23:29:34
Ja tam za 3ka jestem. Każdego Kopernika przyjmuje i według zwyczaju płacę. Dlaczego z księdzem miałoby być. Inaczej?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Ile dać księdzu po kolędzie.
krdk 2021-01-16 07:14:01
Teraz to człowiek przychodzi do księdza z kolędą to ksiądz powinien dawać piniondz.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in