8°   dziś 3°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
4270

Porady

Gniazdo szerszeni

Chrabonszcz 2014-07-29 07:43:38
Witam,
Czy ktoś ma jakiś sposób na usunięcie gniazda szerszeni? Czy Straż nadal to robi? Zagnieździły mi się w budce lęgowej dla ptaków obok domu i żadna chemia na nie nie działa, budka jest sklinowana i nie mam za bardzo jak jej usunąć. Owady zrobiły się dosyć nerwowe po ostatnich próbach, w pobliżu bawią się małe dzieci i nie chcę żeby któreś zostało użądlone. Będę wdzięczny za pomoc!
Pozdrawiam
Chrabonszcz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gniazdo szerszeni
cam 2014-07-29 07:59:35
U Nas dokładnie tak samo byly szerszenie w budce.W Sparze jest taki spray - off czy cos takiego taka niebieska butelka kosztuje ok 15 zl. Trzeba popsika z odleglosci do tej budki najlepiej cala zawartosc ! Zamknij drzwi i poczekaj az zdechna,bedzie widac jak spadaja takie uspione.Nastepnie sciagnij budke i ja spal bo w srodku jeszcze beda szerszenie. W TYM CZASIE DZIECI ZOSTAW W DOMU A NA SIEBIE ZAŁÓŻ ODZIEŻ OCHRONNA.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gniazdo szerszeni
kaczorek 2014-07-29 08:19:44
bezpieczniej jest zgłosić straży pozarnej. u mnie zlikwidowali całe gniazdo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gniazdo szerszeni
hail 2014-07-29 08:54:16
Tak jak wspomniał @kaczorek, najlepiej zgłosić to straży.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gniazdo szerszeni
EMEL 2014-07-29 09:11:34
Polecam takie coś
http://www.bros.pl/sites/default/files/bros_gasnica_na_osy_i_szerszenie_300ml_-_31.03.11.jpg
Zaczekaj do nocy aż wszystkie będą w gnieździe i właduj na nie całe opakowanie zatruwa się całe gniazdo.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gniazdo szerszeni
maria13 2014-07-29 10:02:08
ta gaśnica jest skuteczna, ale skoro nie reagują na chemię to wezwanie straży będzie odpowiednim rozwiązaniem ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Gniazdo szerszeni
konto usunięte 2014-07-29 12:27:24
jak zgłosiłem to do strazy to powiedzieli że mogą jedynie przyjechać i oznaczyć teren taśmą żeby nikt się tam nie zbliżał. musicie mieć znajomośći skoro wam usunęli...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in