7°   dziś 8°   jutro
Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta
4270

Porady

Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????

skupkrolikow 2013-04-16 10:02:42 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
konto usunięte 2013-04-16 13:21:52
ja hoduje NC i rocznie mam ok. 18-20miotów, a odbiorców mam na miejscu...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
skupkrolikow 2013-04-17 08:03:02
rasa NC jest rasą wystawową, i rośnie 5 mies na trzy kg,,
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
mari 2013-04-17 10:08:27
oferta brzmi trochę niewiarygodnie.
13 zł za 1 kg żywca to daje min. 26 zł za 1 kg mięsa. Taniej można kupić króliki w sklepie więc gdzie zarobek?
Mam nadzieję, że nie szukacie naiwniaków, którym sprzedacie swoje klatki i stado podstawowe a potem znikniecie i sporo ludzi znowu straci oszczędności. Już poznałam kilka osób, które w ten sposób sprzedają klatki i matki a potem zostawiają klientów samych z kokcydiozą i 300 podrostkami miesięcznie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
skupkrolikow 2013-04-17 20:43:25
króliki mięsne. Króliki są w wieku 4 miesięcy i młodsze. Cechuje je szybki przyrost (3 miesięczne króliki ważą ok 3 kg) i osiąganie dojrzałości płciowej w wieku ok 3 miesięcy. Obecnie w sprzedaży są króliki ras: kalifornijski, termondzki i ich mieszańce. Cena 18 zł za 1 kg żywej wagi- czyli królik 3 miesięczny (3 kg) kosztuje ok 55 złNa życzenie mogę także przygotować tuszki królicze w cenie 22 zł za 1 kg.
Odbiór wyłącznie osobisty z okolicy Limanowej.


Pani mari to jest pani ogłoszenie z Limanowa in tak sie składa ze to pani sprzedaje materiał zarodowy wciskając ludziom kit ze królik kalifornijski dorasta 3kg w 3 miesiące takie przyrosty ma tylko hybryda francuska Pani sprzedaje po 18 zł za 1 kg wiec gdzie tu logika do pańskiego komentarza jeszcze sprzedaje pani nielegalnie tuszki z królika nie mając nawet uboju gospodarczego wiec pani ogłoszenie które pozwoliłem sobie skopiowac poniżej nadaje sie do Prokuratury napewno sie tym zajmiemy.. w przeciwięństwie do pani ani nie sprzedajemy klatek ani królików tylko szukamy hodowców
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
skupkrolikow 2013-04-17 20:46:47
a jeżeli ma pani chore króliki pisząc o kokcydiozie to poco Pani sprzedaje?????????
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
skupkrolikow 2013-04-17 20:54:45
u nas z hybrydy jest wybicie prawie 76%,,, to jak Pani pisze ze ma pani taki przelicznik na swoich królikach 13 zł za 1 kg żywca to daje min. 26 zł za 1 kg mięsa,,, to Pani podała swoje przyrosty królika i wybicie królika z kokcydiozą wydaje mi się ze to Pani oszukuje swoich klientów sprzedając i tuszki bez żadnych zezwoleń
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
opeling12 2013-04-17 21:40:21
ile placicie za 80 i 90 dniowe bojlery krolika tj matka termodzka ojciec termondzki lub nowozeland czasem kalifornijski .?
Jak placicie gotowka przy odbiorze to co potem z tym robicie juz mnie nie obchodzi .
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
mari 2013-04-18 10:30:50
Szanowny Panie skupkrolikow,
Jako rolnik mam prawo hodować i sprzedawać króliki w ilości nie przekraczającej 50 matek bez jakichkolwiek zgłoszeń i opłacania dodatkowego podatku (poza rolnym- informacja z US). Mam też prawo sprzedawać tuszki królicze w obrębie regionu osobom prywatnym bez dodatkowych zezwoleń czy zgłoszeń (informacja z nadzoru weterynaryjnego). Sprzedaję króliki jako stado zarodowe mówiąc dokładnie jaką rasę sprzedaję- jeśli to mieszańce to mówię, że mieszańce i wskazuję jakich ras oraz jakie cechy te mieszańce mają. Prowadzę legalną działalność, ponieważ hodowlę oraz sprzedaż królików prowadzę w ramach funkcjonowania gospodarstwa rolnego a sporadyczną sprzedaż tuszek dokonuję wyłącznie osobom prywatnym na terenie województwa małopolskiego.

Koncydioza jest chorobą, która jest tak częsta u królików jak grypa u ludzi. Tylko, że hodowcy jej nie znają. Widzą tylko, że króliki im "schną" i zdychają. Leczenie jej jest proste jeśli hodowca jest w stanie ją rozpoznać. Zawsze sprzedaję wyłącznie zdrowe króliki. Jeśli jest Pan doświadczonym hodowcą to wie Pan, że koncydia znajdują się w wodzie i na naturalnych paszach więc jeśli hodowca hoduje króliki w systemie "gospodarskim" (siano, zielonki, zboża) to króliki są na kokcydiozę regularnie narażone. Można przyjąć, że każdy królik chowany systemem "gospodarskim" ma w swoim przewodzie pokarmowym kokcydie tylko nie każdy choruje.
Do uboju przeznaczam wyłącznie zdrowe króliki powyżej 15 miesiąca życia i jeśli stosowałam wcześniej sulfatyf to zawsze po okresie karencji dla leku- zresztą jeśli pojawi się kokcydioza to między 5 a 7 tygodniem.
Moje króliki osiągają takie przyrosty jak napisałam w ogłoszeniu ale nie wszystkie. Prowadzę kilka linii królików- kalifornijski, termondzki i miałam też nowozelandy. I wiem, które rasy "zmieszać" żeby osiągnąć takie przyrosty. Sprzedaję zatem samicę jednej rasy mówiąc jakiej rasy samcem pokryć żeby królik dobrze się chował i miał dobre przyrosty.
Przecież hybryda to też mieszaniec- tylko nie pamiętam jakich ras.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
skupkrolikow 2013-04-18 20:23:57
Aby ubijać i sprzedawać mięso królicze legalnie we własnym gospodarstwie trzeba uzyskać od powiatowego lekarza weterynarii zezwolenie na ubój gospodarczy. Badać mięsa króliczego faktycznie nie trzeba. Zezwolenie na ubój gosp. wiąże się z odpowiednio wyposażonym pomieszczeniem i urządzeniem do uboju i skrwawiania królików.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
skupkrolikow 2013-04-18 20:27:47
chciałam zaznaczyć ze badać mięsa nie trzeba ale tylko na użytek własny
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
konto usunięte 2013-04-18 20:59:00
mari@ to nie możliwe, żeby 3 miesięczny królik kalifornijski osiągnął wage 3kg!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
czarnywdowiec 2013-04-18 22:26:59
Możliwe jest,żeby królik kalifornijski osiągnął 3kg w 3 miesiące moi drodzy ale tylko pod warunkiem,że będzie ćwiczył pod okiem instruktora 8o :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
lala 2013-04-19 11:57:26 Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
fermakrolikow 2013-04-28 21:14:44
Hybryda francuska dorasta w wieku 80 dni 3 kg ale tylko na Paszy a kalifornijski Potrzebuje około 130 dni na 3kg wagi więc Kaliforniak na większą fermę się nie nadaje, Kalifornijski czy Nowozelandzki Biały to królik raczej ładny i na wystawę ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
hodowca 2015-08-28 14:18:24
przepraszam bardzo czy państwo skupujecie króliki jeśli tak to w jakiej ilości minimum i jaka cena bardzo proszę o szybką odpowiedz
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Czy w okolicach limanowej są fermy królika?????
Karol12345 2015-11-29 19:16:16
Jak czytam te wpisy to smiac mi sie z Was chce,głupie pyskowki i kopanie dołów pod soba !!! Jak pisze tu jeden z blogerow ze nie ma mozliwosci ze 3 miesiace zeby 3 kilogramy osiagnac ,to ja mam pytanie czy to jest hodowca ?? czy ,,biznesmen ktory nie ma pojecia !!! Ja kiedys hodowałem za dzieciaka i powrociłę teraz kiedy dzieci mam dorosłe,i u mnie kroliki urodzone 20 lipca 2015 roku na dzien 29.11.2015 maja 4.5 kg,i nie stosuje żadnej chemi !!i innych wynalazków !!a inne kroliki w wieku 7 miesiecy okolo 8kg ,fachowcy. Wiec zanim komus obrobicie ,,d....e to sie 3 razy zastanow i wez zarobote to moze dojdziesz do rezultatow..fantasto
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in