17°   dziś 23°   jutro
Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon
1994

Tematy archiwalne

STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!

Vieta 2015-08-17 14:48:37
Wczoraj jadąc obwodnicą (Sowliny) moją uwagę przykuła budowla na przeciwko kościoła. Wiedziałam tylko tyle, że w latach siedemdziesiątych spłonął tam jakiś hotel czy coś w tym stylu. Ale wczoraj zaczęłam się zastanawiać dlaczego od ponad trzydziestu lat stoi pusta. Wyszukałam w Internecie stare artykuły na ten temat. Podobno ciąży tam klątwa, a w samym budynku straszy i nikt nie chce go remontować. I mam pytanie. Czy ktoś z was wie coś na temat tej karczmy, czy naprawdę ciąży na niej klątwa i czy w budynku straszy?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
djdeejay 2015-08-17 16:06:24
Był nawet temat na tym forum, rozpoczęty przezemnie :)
Tak nie straszy, sprawdzone. No, jedyne co może straszyć, to Czarni Bracia, bo często są tam widywani.
Klątwa, nie klątwa. Coś tam było, że pechowe miejsce itp, ale czy ja wiem, czy klątwa? Mnie nic nie goniło, nic nie straszyło, nie cierpię teraz na sepsę ani nic podobnego. W środku były przygotowane do montażu nowe kanały wentylacyjne, więc stwierdziłem, że to jest aktywne, nie będe nikomu w paradę wchodził i opuściłem miejsce :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
konto usunięte 2015-08-17 18:37:30
Ten budynek jest w pięknym miejscu . Ktoś puścił plotkę i poszła w eter. Nie mogę tego pojąć ,czemu te mury stoją bezinteresownie tyle lat. Jeśli ktoś coś wie na ten temat niech napisze, a.....może zrobi się ciekawie pod tym tematem.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
inkaa 2015-08-17 23:14:04
Budynek kupił pewien limanowski przedsiębiorca. Być może miał plany, może nie wyszło.
Klątwa to tylko wymysł ludzi, którzy w ten sposób "tłumaczą" sobie pewne wydarzenia.:?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
Vieta 2015-08-18 09:30:36
Pewne wydarzenia...? Masz coś konkretnego na myśli?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
konto usunięte 2015-08-18 12:55:39
Ludzie....na ten temat nawet pisać się boicie , a jednak coś jest na rzeczy. Może media by nagłośniły i rozwiązały tę zagadkę.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
Vieta 2015-08-19 22:07:15
Moim zdanie też coś musi się za tym kryć, to jest nie możliwe, żeby taki budynek w takim miejscu stał od tylu lat pusty. https://img.limanowa.in/img/emotikony/warning.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
club 2015-08-19 23:00:52
Idz zapytaj właściciela budynku czemu nic nie robi z tym bdynkiem
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
djdeejay 2015-08-19 23:20:03
Coś tam robił, bo posprzątane było i te szyby/kanały wentylacyjne były nowe chyba.
A z tego co słyszałem, to nie dzieje się tam nic więcej, bo problemem jest woda - doprowadzenie chyba, ale szczególnie odpływ kanalizacji. Ale o co konkretnie chodzi, to nie wiem, bo tylko tyle czytałem, jak ktoś wspominał, też chyba tu na forum.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
Aerwin 2015-09-14 12:01:02
Problem nie jest tylko woda (o ile taki problem istnieje)

Problemem jest fakt, że to wielki stary budynek, nadający się do generalnego remontu i przebudowy. Stare instalacje elektryczne (o ile w ogóle są), budowane lata temu więc pewnie przebudowa klatek schodowych i całej infrastruktury przeciwpożarowej.

Do zajazdu w ogóle nie ma dojazdu (nie licząc "mostu" :D)

Plus remont i organizacja całej infrastruktury.

Nawet sobie nie chce wyobrażać ile kasy trzeba byłoby w to wpompować, żeby dało się to uruchomić. I drugie istotne pytanie: Czy ilość wpompowanej w to kasy byłaby współmierna do zysków jakie to miejsce by przynosiło. Bo co tam można byłoby robić poza weselami? A to się wiąże z kolejnymi przebudowami. Chyba nikt nie wierzy w to, że obecnie, w środku tygodnia byliby tam jacyś goście ;)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: STARA KARCZMA W SOWLNACH!!!
berekam 2020-03-23 21:12:14
siema
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in