14°   dziś 18°   jutro
Czwartek, 28 marca Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
2166

Wydarzenia

Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?

puchacz 2016-07-19 19:20:03
Dostałem dziś mandat za brak opłaty parkingowej na ul. Kopernika koło Nadleśnictwa, na samym początku przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudzkiego i Jana Pawła 2 po lewej stronie ulicy. Mam pytanie dotyczące strefy płatnego parkowania na ul. Kopernika w związku z tym! Zgodnie z ustawą z 2014 roku, cytuję:

"Wraz z nowelizacją rozporządzenia, które weszło w życie w 14 lutego 2014 roku, jasno sprecyzowano warunki jakie musi spełniać prawidłowo oznaczone miejsce parkingowe w strefie płatnego parkowania:
„Znak D-44 umieszcza się na wszystkich ulicach doprowadzających ruch do obszaru, na którym została ustalona strefa płatnego parkowania. W strefie oznakowanej znakiem D-44 miejsca dla postoju pojazdu samochodowego wyznacza się znakami pionowymi określonymi w pkt 5.2.18 oraz znakami poziomymi określonymi w załączniku nr 2 do rozporządzenia w: pkt 5.2.4, pkt 5.2.5, pkt 5.2.6 i pkt 5.2.9.2.”
Oznacza to, że miejsce parkingowe w strefie płatnego parkowania, musi być oznakowane, zarówno znakami poziomymi, jak i pionowymi. W innym wypadku, opłata parkingowa jest pobierana bezprawnie."

To miejsce nie ma żadnego oznakowania poziomego, to pierwsza sprawa powodująca, że opłaty nie powinny być pobierane. Druga bardziej istotna, która spowodowała, że nie opłaciłem parkingu to złe oznaczenie na znakach stojących pionowych. Jadąc od strony dworca po prawej stronie mamy trzy parkingi. Dwa pierwsze zaczynają się znakami D-44 (parking płatny) i kończą znakiem D-18 koniec (parking koniec). To, że wymagana jest płatność jest jasne (mimo, że nie ma oznaczenia poziomego więc wymogi do pobierania płatności nie są spełnione). Trzeci parking, na którym się zatrzymałem i dostałem mandat zaczyna się zwykłym znakiem D-18, nie ma napisu, że jest płatny wobec czego zostałem wprowadzony w błąd myśląc, że skoro na dwóch poprzednich informacja o płatności jest oraz informacje o końcu parkingu są to na tym taka opłata wymagana nie jest. Zamierzam ten mandat reklamować.
Proszę o Wasze opinie oraz zainteresowanie się sprawą portalu jak to z tym jest!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?
DRKidler 2016-07-20 10:42:38
Napisz skargę do Burmistrza Miasta. Podzielam stuprocentowo Twoje zdanie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?
aligator 2016-07-23 01:05:27
A jak bede stał na angielskich tablicach to komu wystawią mandat?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?
peres 2016-07-23 15:11:51
Aligator....
To zejdź z tych tablic i stań obok nich. Stojąc na tablicach nie będziesz, ani specjalnie wyższy, ani specjalnie widoczny:P. Przy okazji nieładnie deptać tablice innego kraju:-)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?
aligator 2016-07-23 23:40:01
hehe..A tak poważnie to tylko mandaty to potrafia dawac za byle co a jak ktos zostawi auto na przejsciu dla pieszychlub zablokuje wjazd na posesje to wtedy ich nie ma
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?
djdeejay 2016-07-24 12:24:25
Mandaty za złe parkowanie to dają, a jak ktoś dobrze zaparkuje, to nikt nie pochwali :-)
Ale poważnie mówiąc, to racja, tam gdzie naprawdę trzeba by było dać mandat za złe parkowanie, zablokowanie wyjazdu, parkowanie na pasach czy też połową samochodu na drodze w zakręcie to już nikogo niema. (choćby nawet najlepszy przykład w Piekiełku przy moście w stronę Rupniowa, gdzie czasami nie można się spokojnie wyminąć jak ktoś od góry nagle wyskoczy, bo 2 samochody stoją sobie częściowo na drodze)

Ale, żeby nie było, ja parkuję prawidłowo, się staram przynajmniej :D
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Opłaty parkingowe i mandaty za brak płatności na ul. Kopernika niezgodne z prawem?
fanaticus 2017-03-03 15:08:34
To trzeba parkować na super parkingu kościelnym ..tam pan .czerwona twarz i wieczne wkurzenie>> da ci karteczke i za godzine zaplacisz 1.5 a jeszcze bedzie gwizdal za toba gwizdkiem gdzie masz zaparkowac ...i raczej mandatu nie dostaniesz :P
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in