10°   dziś 14°   jutro
Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław
2168

Wydarzenia

Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !

konto usunięte 2011-04-11 08:20:07
Co z tymi dotacjami na rozpoczecie dzialalnosci ?
Wnioski złożone? Pieniądze wypłacone?
Dzisiaj święto bezrobotnego, ile bezrobotnych już dzięki tej dotacji straciło ten "zaszczytny" status ???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Piotr 2011-04-11 17:41:30
Pytasz o ten rok czy o wyniki za poprzedni ??
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-12 08:58:25
o ten rok:) ale dla porownania mogą być też wyniki za poprzedni rok
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-16 15:12:28
Moja koleżanka nie dostała , mimo że obiecano jej przysłowiowe , złote góry. Trzeba mieć znajomości chyba... inaczej, pupa blada:(
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
naatalinkaa 2011-04-16 19:45:23
no nie wiem.... moja kuzynka dostała, a wcale nic nie załtwiała "przez znajomości". podobno cos ok. 30 osobom przyznano... ale od czego to zależało?:https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-16 21:38:36
mnie chcieli dać po znajomosci ale za stary byłem i mi nie dali...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-18 10:20:24
naatalinkaa - jak to 30 osobom ? podan bylo ponad 200 , a dostalo tylko 30 osob ? -cos mi sie w to wierzyc nie chce....
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-18 10:21:08
gaga123 - a co bylo powodem , ze twoja kolezanka nie dostala? jak sie tlumaczyli w pismie?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-18 14:51:40
wiesz... nie pamiętam dokładnie ,muszę zapytać.Wiem że jej naobiecywali że ho ho i była praktycznie przekonana że dostanie.Jak się z nią zobaczę to zapytam ok?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-18 15:26:30
ok :) tak robić ludzi w bambuko...masakra. i to podobno ostatni rok na otrzymanie srodkow z ue na rozpoczecie dzialalnosci...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
naatalinkaa 2011-04-18 18:29:03
Tak, podań było bardzo duzo, ale z tego co mówiła moja kuzynka chodzi teraz na szkolenie i jest ich ok. 30 osób, a czy tylko tyle osób dostało pieniądze czy jest jakaś jeszcze grupa ?? tego już dokładnie nie wiem.. W każdym bądź razie dotali coś mniej pięniędzy niż było obiecywane
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Piotr 2011-04-18 21:19:27
Masakra ... czytam to wszystko i tak się zastanawiam.. Ludziska przecież Wy chyba nie rozumiecie po co są dotacje?? Macie pretensje i wszędzie węszycie podstęp!! Gaga123 piszesz że Twoja koleżanka nie dostała a jej obiecywano!!! I. Dostać można w "papę" spacerując w nocy po parku miejskim II. Niby kto mógł cokolwiek obiecywać kiedy składała dokumenty?? Mozę najpierw trzeba analizować kto co chce robic i wtedy oceniać i przyznawać. III PUP to nie Święty Mikołaj i nic nie rozdaje czy Wy nie rozumiecie że te pieniądze to nie prezent od życia ale pozyskanie ich jest pośrednim narzędziem do prowadzenia własnej działalności?? PUP to nie MOPS i nie mylcie pojęć!! Pieniądze przeznaczone są dla ludzi z pomysłem a nie porostu "do wzięcia". Jeśli ktoś był tematem zainteresowany powinien wiedzieć ze początkiem tego roku w mediach limanowskich pojawiała się informacja o obcięciu pieniędzy na dotacje a co za tym idzie zostanie mniejsza ilość zadowolonych "dostających". Co do znajomości potwierdzam że wcale ich nie trzeba mieć żeby dostać kasę ale wiecie co?? Trzeba mieć POMYSŁ!! Cholernie dobry pomysł i wiedzieć czego się chce, warto się wysilić i dać sobie spokój z kolejnym ciucholandem , sklepem spożywczym , kioskiem ruchu , firma budowlano - remontową , fotografem , KAMERZYSTĄ :) , a no i firmy sprzątające oraz mechanicy samochodowi... Halo trzeba myśleć przecież rynek jest tym wypchany po brzegi!! Chcesz sukcesu to znajdź nisze rynkową wartą uwagi i tam może być wasze złoto, ktoś powie że tu tylko Limanowa.... dobrze tutaj firmę rejestrujesz a kiedy wpisujesz miejsce działalności tez piszesz Limanowa?? CAŁA POLSKA tak dla jasności:) No tak tylko trzeba mieć jaja lub przynajmniej głowę na karku i znów trzeba MYŚLEĆ!! Drogi użytkowniku "NICK" czy na 200złożónych podań rozpatrzono pozytywnie 30 to źle?? Jeśli tak myślisz to co Ty wiesz o zabijaniu... Tam gdzie ja się starałem było złożonych 930 PODAŃ a pozytywne wyniki otrzymało TYLKO 27 FIRM!! Bez znajomości , bez obiecanek ,kilkukrotna weryfikacja bardzo mocno rozbudowany BP a nie jak w PUP - BP na trzy strony A4 / w moim BP trzy strony to miał spis treści / cóż nie będę tłumaczył bo to nie ta liga i nie te pieniądze. Aha i zapomniałem dodać ze środki z PUP działają na zupełnie innej zasadzie niż środki z UE przyznawane np przez MARR.Pisząc to nie śmieje się z Was ale chce tylko zwrócić uwagę abyście robili to co najlepiej potraficie , stąpali mocno po ziemi w wiedzieli czego chcecie a wtedy zdecydowanie będzie Wam łatwiej Pozdrawiam B)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Hatfield 2011-04-18 23:28:09
Co do szkoleń to jest to tylko wybrana grupa. Większość nie ma szkoleń. Zależne to jest od zdobytych punktów, wykształcenia i ewentualnego doświadczenia. Co do kwoty to jest to 14 tyś. Śmieszne pieniądze! Ale cóż zrobić.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
naatalinkaa 2011-04-19 09:12:08
Tak jak pow. Piotr-trzeba mieć pomysł na działalność. Kuznka właśnie opowiedała,że niektórzy u niej w grupie naprawdę fajne te pomysły mają;) otwierają coś innego, niespotykanego albo mało popularnego w Limanowej
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-19 09:38:34
Piotr - dzięki za wyczerpującą odpowiedź, za Twoje zdanie na ten temat.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-19 09:40:20
Hatfield - niby 14 tyś to nie dużo i nie mało, ale co jest lepsze mieć te 14 tyś czy ich nie mieć ? Oczywiście, że mieć ! Na rozpoczęcie działąlności każdy grosz się liczy.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-19 09:44:13
Piotr - a co do tego , że trzeba mieć super pomysł , wprowadzić coś nowego , a nie wkółko te same branże....
to powiedz mi co mają zrobić ludzie, którzy postawili wszystko na to by dostać dofinansowanie, wynajeli lokal - płacą za niego czynsz, a dotacje odrzucono?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Hatfield 2011-04-19 17:06:58
Nick zgadza się, lepiej mieć ale prawda jest taka że aby coś rozkręcić to wypadało by troszkę więcej :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Piotr 2011-04-19 18:07:13
Dawno mnie tu nie było.. >:-D no wiec .. "Hatfield" nom niestety 14tys to niewiele, widać jesteś realistą i to rozumiesz a co do szkoleń to niestety szkoda ze ich wręcz nie ma bo spora część chętnych ma problemy z matematyką nie mówiąc choćby o podstawach ekonomii czego efektem jest duże rozczarowanie po upływie tych magicznych 12 miesięcy prowadzenia tworu zwanego dumnie firmą :). Ogólnie co do kwoty 14 tys to znaczne i niestety chwilowe podniecenie szybko opada kiedy zaczniemy liczyć podstawowe koszty co prawda liczy się każdy grosz ale warto oprócz tych 14tys mieć jeszcze sporo własnej gotówki.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
spoon 2011-04-20 23:06:43
Sami znawcy z tego co widzę :) Dotacji przyznano ponad sto. Wszyscy będą mieć szkolenia.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-21 11:19:35
spoon - a jakie były powody negatywnej odpowiedzi na wniosek o przyznanie jednorazowych środków ?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-21 23:05:14
ale wy jesteście wszyscy mądrzy/ Jak składaliście wniosek o kase na założenie działalnosci gospodarczej to wam napewno powiedzieli, że musicie miec szkolenie "ABC przedsiebiorczości" a jak macie internet to wystarczy wejśc na stronke pupu i tam jest ilośc osób do przeszkolenia tzn., że tyle osób otrzyma kasę na działąlnośc. trochę więcej czytajcie albo się pytajcie a nie siejcie plotek jeszce wyssanych z palca !!!!
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
goralka987 2011-04-22 21:46:33
ale pieprzysz Piotr..... mojej koleżance powiedziano iż ma BARDZO DOBRY POMYSŁ na biznes... że nikt takiego jeszcze nie ma i na pewno DOSTANIE tę dotację... jak na razie głucha cisza w eterze... i pewnie ciszą będzie musiała się obejść..... No i??? Co na to powiesz???
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Piotr 2011-04-23 10:38:49
Widać "goralka987" że szkolenie "ABC... " dla Cie to zbyt mało z Twojej wypowiedzi wyraźnie widać że podstawy ekonomii i marketingu są Ci obce :) bez urazy ale jesteś przedstawicielem oryginalnego polaczka-cwaniaczka mieszkającego w limanowej sapiesz do wszystkich nie mając podstaw , proponuje mniej pyskówki a więcej wiedzy. Współpracuję oraz współpracowałem z ludźmi którzy zajmują się takimi BARDZO DOBRYMI POMYSŁAMI ( dotacje w kwotach od 100000zł do 500000zł )a to już pierwszy krok :) to trochę więcej niż z Urzędu Pracy prawda?? I jak to możliwe że BARDZO DOBRY POMYSŁ np na kwotę dofinansowania 300tys plus 100tys wkładu własnego pada?? A wiec BARDZO DOBRY POMYSŁ to dopiero pierwszy krok a skoro masz tak gadane i twierdzisz że "pieprze" to jaki jest kolejny krok?? P.S Nadal śmieszy mnie słowo "powiedziane koleżance/koledze że na pewno dostanie.." jacy wy jesteście naiwni... Ja też mogę Ci powiedzieć ze masz bardzo dobry pomysł ale to dopiero początek..
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-04-23 10:56:38
Piotrze, widze, ze masz duzo do powiedzenia na ten temat- masz duzą wiedze, prosze jednak o odpowiedz na moje pytanie z dn.2011-04-19 09:44:13
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Piotr 2011-04-23 12:15:47
No tak .. nie rozumiem trochę co mas zna myśli " postawili wszystko " czyli co ?? Sprawa z wynajmem lokalu przed otrzymaniem dotacji jest mi znana / z tego co wiem to UP nie wymaga posiadania lokalu przed otrzymaniem $/ , jest to w pewnym sensie problem bo składając BP musisz często posiadać lokal/miejsce prowadzenia działalności ale tez trzeba pamiętać o specyfikacji działalności ponieważ nie wszystkie wymagają tego typu rozwiązań. Nie wszystkie usługi lub sprzedaż wymagają posiadania reprezentatywnego lokalu a znam tą sprawę dość dobrze bo sam miałem z tym problem :). Jeśli Twoja działalność nie ma takich wymagań to zapewne wiesz ze miejscem /adresem/ Twojego miejsca prowadzenia działalności może by być miejsce twojego stałego zameldowania lub miejsce siedziby Twojej firmy czyli np jakiegoś lokalu którego jesteś właścicielem i nie koniecznie przez słowo "lokal" rozumiemy sklep-lokal handlowy lub coś w tym stylu co kojarzone jest z słowem "lokal" ale może to być nawet adres np mieszkania którego jesteś właścicielem lub wynajmujesz po wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielem/ ale nie koniecznie musisz tam mieszkać, aha co do mieszkania musisz skierować się do Urzędu Miasta i wydzielić obszar ( m2) do działalności od którego odprowadzisz $ inaczej ma się sprawa kiedy świadczysz usługi " w terenie" wtedy nie ma takiej potrzeby :). A co do Twojego pytania odpowiem bezpośrednio że wynajem przed otrzymaniem $ to ryzyko tego co wynajmuje to ryzyko jak samo prowadzenie działalności, zresztą przypomnę ze jeśli zaczynasz przygodę z praca na swoim zwróć szczególna uwagę na koszty zwłaszcza te które będziesz ponosił przez dłuższy czas jak ZUS+wynajem itd oraz koszty nigdzie niesklasyfikowane i wynikłe z aktualnej potrzeby warto starać się je maksymalnie zminimalizować bo $ szybko się wydaje a długo zarabia :)
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-07-12 12:57:40
A słyszeliście może o tym, że Radna Powiatowa otrzymała dotacje na otwarcie działalności z PUP?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Doradca 2011-07-12 17:26:27
A dlaczego miałaby nie dostać. Są ku temu jakieś prawne przeszkody.https://img.limanowa.in/img/emotikony/help.png">
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-07-12 20:09:48
Prawnych przeszkód chyba niema, ale jeśli to prawda to sytuacja jest co najmniej niezręczna bo radna wybierała starostę, który potem wydaję decyzje w jej sprawie. Inna kwestia to, że nie słyszałam by któryś radny był bezrobotny.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Doradca 2011-07-12 21:42:37
Proszę dopytać.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-07-13 10:42:10
Radni z założenia byli wybierani by rozwiązywać problemy powiatu ( w tym największy problem jakim jest bezrobocie) a nie po to by partycypować w funduszach przeznaczonych na rozwiązywanie tych problemów.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
terorist 2011-07-13 12:10:26
No ale lola - w czym tkwi twój problem poza tym, że jest to zwykła ludzka zawiść? Radna powiatowa to taki sam zwykły człowiek jak i ty. I tak samo może dostać dotację.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Doradca 2011-07-13 15:44:41
"a nie po to by partycypować w funduszach" gdyby ta działalność miała być prowadzona na mieniu powiatu to tak w innym przypadku nie. Radni z założenia to tacy sami ludzie jak my.Maja takie same prawa, tylko trochę więcej obowiązków.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
szczawiak 2011-07-13 16:40:32
Radna kasę dostała, mimo, że wykonuje ją dla poprzedniego pracodawcy. Wszyscy wiedzieli i nikomu to nie przeszkadzało. Więc jest wszystko ok. Szybko o tym zapomnicie i dalej będziecie na tę radną głosować, jak i na ludzi starosty, którzy zaczynają oplatać ten powiat swoimi wpływami. A starosta i tak kiedyś będzie posłem, ale do tej pory musi "ustawić" cały powiat pod siebie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Doradca 2011-07-13 17:01:12
Komu to też ta Radna zaszła za skórę. Czyżby innej Radnej po koleżeńsku?
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
konto usunięte 2011-07-21 10:59:13
Nie jestem żadną Radną! Niczego też tej Pani nie zazdroszczę, nawet jej nie znam. Drażni mnie tylko to, że ludzie w Kamienicy mówią, że pracowała ona bez przerwy więc kiedy była bezrobotną? Po za tym jak ktoś tu wyżej pisze podjęła pracę w tym samym miejscu co de facto nie było otwarciem DG tylko zmianą formy zatrudnienia. Przez taki sposób przyznawania dofinansowania wiele wartościowych projektów traci szanse na realizację. To smutne. Ode mnie tyle w tym temacie.
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
LadyGaGa 2011-08-08 22:12:07
Limanowska mafia rulez hahahaha...czyli nic sie nie zmienia
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
Adam3 2012-09-11 11:00:17
Dla zainteresowanych - na jesieni 2012 mają być jakieś dodatkowe środki na dotacje, jeżeli więc ktoś planuje starać się o dofinansowanie to warto sprawdzić w swoim UP.

Jeżeli ktoś szuka szczegółowych informacji o dotacjach to tu można sobie pobrać poradnik PDFie - www.fancyfactory.nazwa.pl/public/poradnik-dotacje.pdf
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Re: Dotacje na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej z PUP !
koralik 2012-11-05 15:27:37
Tak naprawdę mają teraz taki program, że przyznają dotacje tylko tym co mają do 25 roku życia i po 50 tym roku życia- kicha...
Odpowiedz Wyślij PW Zgłoś naruszenie
Zaloguj się żeby dodać odpowiedź
Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in