Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Strażacy na nartach

Opublikowano 21.02.2013 06:53:52 Zaktualizowano 05.09.2018 10:30:46 top
1 5538

Szczawnica. W sobotę na stoku Arena Narciarska Jaworki - Szczawnica rozegrane zostały I Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie o Puchar „Polskiego Regionu Pieniny' w slalomie gigancie.

Reprezentujący powiat limanowski strażacy ze Szczawy zdobyli 243 pkt i zajęli wysokie, trzecie miejsce. Tuż za nimi, z wynikiem 215 pkt, zakończyła drużyna OSP z Mszany Dolnej. Ostatnią lokatę zajęła ekipa strażaków z Jodłownika.

W zawodach wystartowało 159 zawodników z 21 jednostek OSP, natomiast do konkurencji drużynowej zgłosiło się 19 zespołów.

Puchar i czek na 4 tys. zł zdobyli strażacy z OSP w Zębie. Zwycięzcom czek wręczył Krzysztof Mańkowski, prezes spółki Thermaleo S.A., która była fundatorem nagród. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP z Jaworek, otrzymała mniejszy puchar i czek na 2 tys. zł. Na ostatnim stopniu podium znalazła się drużyna OSP ze Szczawy z nagrodą w wysokości 1 tys. zł.

W konkurencji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Łukasz Stoch ( OSP Ząb), na drugim miejscu uplasował się Mateusz Mastalski (OSP Szczawnica), a na trzecim Przemysław Kasprzak (OSP Jaworki).

Pomysłodawcą i inicjatorem zorganizowania zawodów był Dariusz Tokarski z OSP Szczawnica i szkoły narciarskiej „Tok – Bike”. W ich przeprowadzeniu pomogli liczni sponsorzy.

Przed rozgrywkami ks. Józef Włodarczyk, proboszcz parafii szlachtowsko-jaworczańskiej, odprawił polową mszę świętą w intencji zawodników i ich rodzin, oraz w intencji tych strażaków, którzy zginęli niosąc pomoc innym.

Rywalizującym narciarzom przygrywała 30 osobowa orkiestra strażacka z Mszany Dolnej oraz góralska kapela „Jaworcanie' z Jaworek.

Kolejne Mistrzostwa zaplanowano na przyszły rok.