Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Arleta najlepszą z Polek w Biegu Piastów!

Opublikowano 04.03.2012 12:16:46 Zaktualizowano 05.09.2018 11:09:05 top
0 7843

Jakuszyce/Limanowa. Arleta Dudziak z Limanowej zajęła czwarte miejsce w piątkowym Biegu Piastów na 10 km stylem klasycznym.

W piątek w Jakuszycach rozgrywano Bieg Piastów na dystansie 10 km stylem klasycznym. W zawodach wystąpiło 861 biegaczy i biegaczek.

Wśród kobiet zwyciężyła Czeszka Simona Jircikova finiszowała 2 min 33 sek przed swoją rodaczką Aleną Jihdriskovą, a trzecia była Austriaczka Anna Haider.

Najlepszą z Polek była Arleta Dudziak z Limanowej, która zajęła czwarte miejsce!

Jako dziewiąta do mety dobiegła medalistka igrzysk paraolimpijskich Katarzyna Rogowiec (Rabka Zdrój), która jest w tym sezonie liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach osób niepełnosprawnych.

O Arlecie Dudziak pisaliśmy w 2010 roku w artykule "Arleta leci do Vancouver". Arleta Dudziak ma 22 lata, pochodzi z Makowicy. 6 lat temu straciła palce u prawej ręki. Rok później kolega namówił ją, by zgłosiła się do klubu Start Nowy Sącz i tak zaczęła swoją przygodę ze sportem. W 2010 roku wzięła udział X Zimowych Igrzyskch Paraolimpijskich w Vancouver.

Na zdjęciu: Arleta Dudziak - pierwsza od lewej, po środku Katarzyna Rogowiec.

(Fot. Marcin Oliva Soto/bieg-piastow.pl)