Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

Justyna Kowalczyk wygrywa, pozostałe Polki w czołówce

Opublikowano 15.12.2018 21:39:00 Zaktualizowano 16.12.2018 07:17:24 jaca
2 1842

Biegi narciarskie. W Strbskim Plesie (Słowacja) odbyły się zawody w ramach Slavic Cup. W biegu na 7,5 km stylem klasycznym zwyciężyła Justyna Kowalczyk. Pochodząca z Kasiny Wielkiej utytułowana zawodniczka zrezygnowała ze startów w Pucharze Świata, ale nadal występuje w zawodach niższej kategorii. Na Słowacji w czołówce znalazły się również inne zawodniczki z terenu powiatu limanowskiego.

Slavic Cup zaliczany jest do Pucharu Kontynentalnego. Justyna Kowalczyk wygrała z dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami. Osiągnęła czas 18:57 i o 1:19 wyprzedziła drugą na mecie Elizę Rucką. Następne miejsca kolejno zajęły inne Polski: Agata Warło, Magdalena Kobielusz, Weronika Kaleta (pochodzi z Kasiny Wielkiej) i Klaudia Kołodziej (Łętowe, reprezentuje klub Witów Mszana Górna). Na 14 miejscu była Ewelina Kołodziej (Łętowe, reprezentuje klub Witów Mszana Górna). Sklasyfikowanych zostało 55 zawodniczek z Polski, Słowacji, Czech i Ukrainy.