Limblach wygrał mecz na szczycie. Zacięty pojedynek z Cracovią.

Opublikowano 12.12.2019 21:06:00 Zaktualizowano 14.12.2019 09:43:47 jaca
2 4975

III liga koszykówka mężczyzn. MKS Limblach Limanowa z kompletem punktów jest liderem rozgrywek.

MKS Limblach Limanowa – KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 87:86 (19:16,17:21,12:16,27:22,dogr.12:11)

Punkty: Patryk Kwandrans 22 (2x3), Piotr Kwandrans 21 (1x3), Rykała 11, Kindlik 11 (2x3), Grzybek 7 – Olczyk 13, Frączek 2,  Duda 0, Augustyniak.

Mecz z KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków w zasadzie decydował o tym, kto będzie na szczycie tabeli po pierwszej rundzie III ligi koszykówki. Nawet potencjalna porażka nie przesądzałaby o spadku limanowian z fotelu lidera. Gospodarze brali taką możliwość pod uwagę ponieważ nie mógł wystąpić najlepszy zawodnik MKSu, Andrzej Peciak (drobna kontuzja, 2 tyg. przerwy). Dodatkowo z powodu choroby nie mogli zagrać inni, wartościowi gracze jak Jacek Twaróg, Wojciech Hasior i Maciej Hasior. W zespole gości występowali gracze, którzy na co dzień reprezentują II ligową MUKS 1811 Unia Tarnów (4).

Pierwszą kwartę zaczęli świetnie limanowianie, od stanu 10:0. Potem do głosu doszli goście, którzy w ostatniej minucie zdobyli 5 punktów i zniwelowali sporą część przewagi. Świetnie zagrał Patryk Kwandrans (9). Drugą ćwiartkę dobrze rozpoczął Olczyk (4), potem włączył się Piotr Kwandrans (9). Jednak goście skończyli tę część gry czterema trójkami i na przerwę to oni schodzili z jednopunktową przewagą 37:36.

Kolejna odsłona pojedynku wyraźnie nie wyszła Limblachowi. Po obiecującym początku krakowianie odjechali szybko gospodarzom na 11 punktów (51:40). Udało się na koniec kwarty doprowadzić do wyniku 48:53. W ostatniej kwarcie gospodarze energicznie wzięli się do odrabiania strat i już w 6 minucie objęli czteropunktowe prowadzenie, 62:58. Bardzo dobrze dysponowani goście trafili cztery trójki w dwie minuty, do stanu 71:70 dla miejscowych. Przy prowadzeniu 75:73, faulowany Karlik trafił oba osobiste i mecz w zasadzie zaczął  się od nowa.

W dogrywce zawodnicy Limblachu już nie pozwolili krakusom wyjść na prowadzenie. Dobrze w tej części gry zagrali najwyżsi zawodnicy gospodarzy: Grzybek i Olczyk. Pierwszy ładnie skończył dwie akcje i choć nie wykorzystał osobistego po jednej z nich to poszedł na deskę i zmusił do błędu obrońców gości i odzyskał piłkę. Drugi ładnie wykończył dwie kontry i w ostatnie akcji dobrze wybronił wejście na kosz zawodnika gości, zebrał piłkę po niecelnym rzucie uniemożliwiając dobitkę w ostatniej sekundzie.

W całym meczu najlepiej pokazali się Patryk i Piotr Kwandransowie. Regularnie punktowali, a dodatkowo Patryk grał przez 1,5 kwarty i dogrywkę z czterema faulami. To najlepszy występ w sezonie wychowanka klubu i byłego zawodnika Rosy Radom. Kindlik jak zwykle grał pod presją, kryty indywidualnie przez cały mecz. Swoje w meczu i oczywiście w dogrywce dołożyli Olczyk i Grzybek.

Drużyna grała w meczu spokojnie, pewnie i nie panikowała przy niekorzystnych wydarzeniach na boisku, może poza niezrozumiałymi dla zawodników decyzjami arbitrów (Kindlik i Grzybek dostali po przewinieniu technicznym). Udwodniła, że pomimo braku najlepszego zawodnika, oraz 3 innych podstawowych graczy jest w tym momencie najlepszą trzecioligową drużyną w województwie małopolskim i podkarpackim. Gdyby w niedzielę Rykała (swoją drogą bardzo uważnie pilnowany) zagrał na swojej normalnej skuteczności, to do dogrywki by nie doszło, a jakby zagrał Peciak to mecz być może skończył by się w III kwarcie.

Kolejny, ostatni mecz rundy jesiennej i ostatni mecz w roku, MKS Limblach Limanowa zagra u siebie, w najbliższą niedzielę, 15.12.2019 r. o godz. 16:00 z TS Wisła II Kraków.